"Nemôžem žiť bez nôh!"

Nemocničné steny by vedeli rozprávať o ľudskom utrpení... Poznajú veľa ľudských osudov... Tento príbeh mladého bezdomovca - narkomana je dosť smutný, ale jeho koniec vlastne nepoznám, takže mi to dáva nádej...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (10)
Obrázok blogu

Sanitka priviezla na interné oddelenie akéhosi bezdomovca. Tu sa to stáva často... bezdomovec, opilec, narkoman... Našli ho podchladeného, v bezvedomí, úplne zanedbaného (špinavého a zarasteného), na nohách nedbalo zasunuté niečo ako topánky... Keď mu ich vyzuli a rozstrihli ponožky, naskytol sa im hrôzostrašný pohľad na omrzliny, ktoré obyčajný človek vidí len vo filmoch... boli totiž úplne čierne! Po poskytnutí prvej pomoci prišla na rad aj hygiena. Sestričky mali nezávideniahodnú prácu... Napokon sa zanedbaný „starý" bezdomovec stal milým mladým mužom okolo 25 r. No milý bol len, kým spal, lebo prišli abstinenčné príznaky narkomana... Stal sa agresívny a sestričky museli často volať k nemu na pomoc sanitárov... Jeho zdravotný stav sa však menil. Najprv to bolo „iba" podchladenie, potom prišli vysoké horúčky... museli mu dať infúzie a antibiotiká. Napokon sa zo všetkého vystrábil a zostali už „len" tie nohy, ktoré bolo treba urýchlene riešiť. A tak pacienta previezli na chirurgiu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na chirurgii skonštatovali, že tu pomôže len amputácia. Mladík to však odmietal, že veď predsa ako bude žiť bez nôh! Jedného dňa sa pokúsil o útek! Topánky sa už nedali nijaké obuť, a tak len tak naboso... Lenže to bolo príliš bolestivé a namáhavé, takže ďaleko neušiel... Napokon sa stalo to, čoho sa tak bál - amputácia - jediná možnosť záchrany jeho úbohého života! Ale akoby nešťastia bolo málo, nastali komplikácie. To, čoho sa boja všetci doktori po akejkoľvek operácii - sepsa! Pre nás laikov inak povedané - infekcia! Nastal ďalší boj... A hoci ho zachránili, neostalo to bez následkov. Mladý chalan oslepol.

SkryťVypnúť reklamu


Tento jeho príbeh dojal nejedného zamestnanca nemocnice. Jeden z nich mu našiel miesto v ústave pre telesne postihnutých, ktorý mali na starosti rehoľné sestričky, aby neostal na ulici, keď nemá nikoho. A tu sa môj príbeh končí, lebo jeho pokračovanie nepoznám.


Rovnako neviem, ako sa tento jeho príbeh začal. Prečo bol opustený, bez domova, prečo bral drogy. Neviem, či si za to mohol sám alebo sa pod jeho osud podpísala neláska alebo nevšímavosť najbližších. Jedno ale viem. Dostal druhú šancu a je len na ňom, ako si s ňou poradí!

Daniela Nemčoková

Daniela Nemčoková

Bloger 
  • Počet článkov:  125
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som obyčajná žena-matka veľkej rodiny. Zoznam autorových rubrík:  detivieraosobné príbehypríbehy inýchsocializmuspostrehySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu