Vďaka G.Husákovi Dúbravka debatuje o hlasovacom zariadení (+ video)

V utorok, 10.februára bola na zasadnutí miestneho zastupiteľstva v Dúbravke opäť na programe pamätná tabuľa Gustáva Husáka. Niektorí poslanci namietali zápis z minulého zasadnutia o tom ako hlasovali. Ukazuje sa potreba zadováženia hlasovacieho zariadenia, ktoré by každý poslancov hlas presne zaevidovalo a okamžite vyhodnotilo výsledok hlasovania.V nasledujúcej časti článku, okrem uvedenia mojich argumentov za hlasovacie zariadenie, nájdete aj videozáznam z tohto zasadnutia, kde poslanci riešia hlasovacie zariadenie a termín osadenia pamätnej tabule. Je to celkom dobrá show!

Písmo: A- | A+
Diskusia  (19)

videozáznam zo zasadnutia miestneho zastupiteľstva MČ Dúbravka z 10.februára 2009 - časť bodu 1. Plnenie uznesení - Osadzovanie pamätnej tabule G.Husáka.

Pozn.: pasáž 14:30min až 26:15min sa pamätnej tabule ani hlasovacieho zariadenia netýka. Ja som ale za to, aby sa zverejňovalo celé zasadnutie. A nie ako to robia miestne televízie, že vystrihnú len niektoré časti.

Ďalšie videozáznamy z tohto zasadnutia budú zverejnené na http://www.obcan.palfy.sk v priebehu tohto týždňa. Prosíme o strpenie. Nalaďte si službu RSS, ktorá vás bude informovať o pridaní videozáznamov automaticky.

Argumenty za hlasovacie zariadenie

Hlasovacie zariadenie nestojí pol milióna ako hovorí starosta, ale polovicu. Tvrdím to preto, že som to zisťoval a firmy vyrábajúce tieto zariadenie obvolával.

Existuje aj prenosné hlasovacie zariadenie, ktorý sa nemusí montovať natrvalo, teda ho mimo zasadnutia nemusi nikto strážiť. Takisto jeho obsluha nie je náročná, dokáže ju vykonať jeden školený pracovník miestneho úradu.

Ak je aj 250 tisíc veľa peňazí na takú dôležitú vec, je možné si hlasovacie zariadenie požičiavať za poplatok (Podnikatelia nič? za 3-4 roky to máte splatené) alebo sa môže viac mestských častí dohodnúť a zakúpiť jedno spoločné.

Aktuálne sa hlasovanie v dúbravskom zastupiteľstve eviduje takto:

prítomní : 23 za : 14 proti : 1 zdržali sa : 8

Ja chcem vedieť, a dúfam, že aj ostatní obyvatelia Dúbravky, kto bol za a kto proti a kto sa zdržal (nemal názor?).
Okrem toho kto ako hlasoval, je možné veľmi jednoducho evidovať aj kto bol prítomný na zasadnutí, resp. kto si odskočil.

Pozrite sa, ako sa hlasy evidujú v mestskom zastupiteľstve alebo v Starom meste.

Ale vlastne čo by som ešte nechcel, keď na www.dubravka.sk nie je zverejnená ani účasť poslancov na zasadnutiach! Pridané 11:15: účasť poslancov je na webe, trochu schovaná, ale je.

Pavol Pálfy

Pavol Pálfy

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  0x

informatik, športovecobčan.Pálfy.sk Zoznam autorových rubrík:  BratislavaITŠportLegislatívaByrokraciaNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu