Naše nenáročné bábätko

Naša trojmesačná Alžbetka je veľmi nenáročný človiečik. Akoby si pri všetkom tom hurhaji a zmätku zapríčinenom prítomnosťou staršej sestry povedala, že viac starostí už táto domácnosť nezvládne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď je napapaná a prebalená, dokáže sa na nás spokojne usmievať aj celé hodiny, takmer bez jediného zamrnkania. Stačí, aby sme jej zabezpečili trochu zábavy.

Čo zabaví trojmesačnú slečnu? Keď to porovnám s nami dospelými, na voľnočasové aktivity nie je náročná. Nepotrebuje kvalitnú kultúru, dobrodružné cestovanie ani filozofické debaty. Stačí jej hrkálka.

Najradšej má hrkálku v tvare myšky. Tá ju rozosmeje takmer stopercentne. Stačí, keď sa zjaví v jej zornom poli a hneď sa smeje ako na najlepšom vtipe.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako prebieha Alžbetkine stretnutie s kamarátkou myškou? Vystrájajú spolu všeličo. Niekedy myška len tak obyčajne hrká, inokedy sa na striedačku vzďaľuje a približuje, ba občas sa celkom stratí niekde za vankúšom. O to väčšie je potom prekvapenie, keď sa po pár sekundách opäť objaví. Myška dokáže  rozprávať básničky a vydávať rôzne smiešne zvuky. No a z času na čas naberie odvahu a ťukne Alžbetku priamo do čela.

Keď je kamarátka myška nablízku, Alžbetka je naozaj neuveriteľne spokojné bábätko.

„Veď ona vôbec neplače,“ čudujú sa ľudia naokolo.

Vtom hrkajúca myška z ničoho nič zastane, oprie sa o vankúš a bez jediného pohybu pozerá na Alžbetku. Tá už tento trik dobre pozná. Znamená to, že ten, čo s hrkálkou do tej chvíle natriasal, niekam odišiel. Asi si myslí, že ona si tú zmenu nevšimne a bude sa s myškou ďalej zabávať. No to určite. Pokriví tváričku a začne plakať. Ale samozrejme len do  chvíle, kým je hrkanie opäť plnohodnotne zabezpečené.

Skryť Vypnúť reklamu

Naša trojmesačná Alžbetka je naozaj veľmi nenáročný človiečik.

„Chceš umývať riad alebo byť s Alžbetkou?“ pýta sa ma večer manžel.

A hoci zabávať Alžbetku je naozaj nenáročné, po celom dni hrkania je moja voľba jednoznačná.

„Radšej ten riad.“


 

Martina Paulenová

Martina Paulenová

Bloger 
  • Počet článkov:  231
  •  | 
  • Páči sa:  282x

Momentálne ma asi najviac vystihuje slovo matka :) Na mojom blogu môžete preto očakávať hlavne články týkajúce sa detí a rodičovstva.Naďalej však som aj lekárkou, amatérskou fotografkou a milovníčkou prírody, behu a turistiky. A hoci momentálne išli tieto moje aktivity trochu do úzadia, verím, že aj k nim sa časom vrátim. Zoznam autorových rubrík:  Veselo aj vážne o materstveZo životaNa zamyslenieZ medicínyNaše krásne SlovenskoZ cestovania po sveteNajväčšia umelkyňa, prírodaZ rozprávania starých rodičovPutovanie po Nórsku - 2008Island 2010Alpy 2011Alpy 2012Alpy 2013Alpy 2015Wachau - Dolné RakúskoViedenské zápiskyZápadné pobrežie KanadyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu