Stodvadsať sekúnd

Počas tých dvoch minút som úplne paralyzovaná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Svoje dve aktuálne deti vnímam ako v opare, zato potencionálne tretie vidím až príliš zreteľne.

Stodvadsať sekúnd a budem si môcť vydýchnuť. Snáď.

Za stodvadsať sekúnd môj mozog stihne prekvapivo veľa.

Spomína. Ako som sa cítila naposledy? Nebolo to tak dávno. Je to len mojou nervozitou, alebo niektoré symptómy z posledných dní naozaj sedia?

Fantazíruje. Bol by to chlapec alebo ďalšie dievča? Ako by asi vyzeralo, akú by malo povahu? Schválil by mi Paľko na tretí pokus meno Magdaléna?

Snaží sa zachovať si racionalitu. Nebola by som jediná. Tri deti, to predsa nie je tak veľa. Keď sa dajú vychovať trojičky, tak zvládnuť tri deti jedno po druhom nemôže byť až taký problém.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hľadá riešenia. Jedno dieťa posadím do nosiča a ďalšie dve do kočíka pre dvojčatá. To, že ich budeme mať tri neznamená, že sa už nikdy nikde nedostaneme.

Obviňuje sa. Nie je nevďačné vítať možný nový život takýmito emóciami? Kde je moja empatia voči ľuďom, ktorí po dieťati roky neúspešne túžia? Keď som vedela byť taká ľahkovážna, prečo teraz nechcem čeliť následkom?

Uzatvára dohody s nadprirodzenom. Ak to vyjde negatívne, od dnes bude zo mňa chodiaca opatrnosť. Odteraz už žiadne čo ak, sľubujem. Hoci aj za cenu celibátu.

Dve minúty ubehli. Tehotenský test je negatívny.

Zvláštne, aké rôznorodé emócie môže vyvolať ten istý výsledok. Boli obdobia, keď som si po takomto verdikte vedela poplakať. Teraz mi však naozaj odľahlo. Možno viac, ako keď som sa tehotenstva obávala ešte kedysi počas vysokej školy. Vtedy som sa bála niečoho, čo nemalo žiadnu tvár. Teraz sú moje obavy veľmi konkrétne. Veru, dve deti mi nateraz bohato stačia.

SkryťVypnúť reklamu

S úľubou sa na ne pozriem.

„Nepôjdeme dnes na turistiku?“ opýtam sa Emky.

Zrazu si neviem spomenúť, prečo s nimi na výlety nechodievam častejšie. Po tom, čo potencionálny súrodenec zostal len predstavou, sa mi túra s dvoma batoľatami nejaví byť ničím komplikovaná.

Dosť bolo vymýšľania výhovoriek, čo všetko sa s dvoma deťmi nedá, pomyslím si. Poďme z tejto rodičovskej dovolenky vyťažiť maximum.

Naložím Alžbetku do nosiča, vezmem Emku za ruku a vyrazíme spolu za nejakým drobným dobrodružstvom.


 

Martina Paulenová

Martina Paulenová

Bloger 
  • Počet článkov:  270
  •  | 
  • Páči sa:  967x

Momentálne ma asi najviac vystihuje slovo matka :) Na mojom blogu môžete preto očakávať hlavne články týkajúce sa detí a rodičovstva.Naďalej však som aj lekárkou, amatérskou fotografkou a milovníčkou prírody, behu a turistiky. A hoci momentálne išli tieto moje aktivity trochu do úzadia, verím, že aj k nim sa časom vrátim. Zoznam autorových rubrík:  Veselo aj vážne o materstveZo životaNa zamyslenieZ medicínyNaše krásne SlovenskoBežeckéZ cestovania po sveteNajväčšia umelkyňa, prírodaZ rozprávania starých rodičovPutovanie po Nórsku - 2008Island 2010Alpy 2011Alpy 2012Alpy 2013Alpy 2015Wachau - Dolné RakúskoViedenské zápiskyZápadné pobrežie KanadyNezaradenéSúkromnéTuristika s deťmi

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

280 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

63 článkov
SkryťZatvoriť reklamu