Nákupné šialenstvo

Iskry v očiach žien , zúfalstvo zrkadliace sa v očiach ich partnerov, deti výskajúce nad balónovými zvieratkami, nekonečné rady ľudí , bankomatové karty plačúce za peniazmi , hostesky s vyzutými lodičkami, obrovskí maskoti, DJi v obchodoch a to je len časť toho, čo mi ponúkla včerajšia prechádzka v preplnenom nákupnom centre Centrál.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Neviem sa rozhodnúť, čo ľudí láka viac. Či slovko otvorenie , nové , alebo zľava. To posledné svietilo takmer na každom výklade. Keďže študujem marketing išla som si overiť, ako toto magické zloženie písmen vplýva na ľudí. Efekt je priam neuveriteľný. Nekonečné rady vinúce sa takmer pozdĺž celého obchodu, ľudia obvešaní taškami a najmä nákupy bez logického uvažovania.

Myslím, že nejde len o samoté slovko zľava , ale aj o texty písané menším písmom: " Len 3 dni, iba prvých 200, len do minutia zásob ...". Ľudia cítia iracionálny vnútorný strach, že im niečo unikne, niečo veľmi výhodné. "Ostatní to stihnú ,nezaváhajú , využijú túto skvelú ponuku. Nemôžem za nimi zaostať" pomyslia si.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najväčšie šialenstvo vyvolalo elektro. Vystála som si ten rad pred vchodom do predajne, pričom som si stihla prelistovať ponuku, ktorá spôsobila celý ten humbuk. "Nič moc", pomyslela som si. Spomenula som si, že potrebujem myš. Prešla som okolo notebookov, kde som zbadala môj , ktorý som minulý týždeň kúpila v inom obchode o 70 eur lacnejšie. Prešla som k myškám a našla jednu spĺňajúcu moje požiadavky na cenu a vzhľad. Smerujúc k pokladni mi takmer vypadli oči z jamiek. Rad ľudí mal aspoň kilometer. "Tak to teda v žiadnom prípade! Až tak ťa nepotrebujem," povedala som malej ružovej myške a dala ju spinkať na svoje miesto.

SkryťVypnúť reklamu

Večer som si v ponuke elektra, v ktorom som si kúpila aj notebook, našla myšku , samozrejme lacnejšia. Myslím, že ani tie nákupy, ktoré včera ľudia stojaci v radoch pri pokladniach urobili, nebudú pre nich až také výhodné ako očakávali.

Nákupné šialenstvo bude pokračovať este niekoľko dní, no iskry v očiach budú pomaly hasnúť, zúfalstvo sa stane znesiteľnejším, rady , hostesky, maskoti a DJi zmiznú. Treba sa zamyslieť ,čo v Centráli ostane.

Snaha o vytvorenie parku na streche centra je v súčasnosti veľmi nedotiahnutá , chodníky sú nepraktické. Zostáva len veriť, že na jar sa to zlepši. Zostava obchodov je celkom priateľná , vyzdvihla by som najmä výber a počet obúv, ktorý je v porovnaní s ostatnými centrami lepší.

SkryťVypnúť reklamu

Hodinka strávená v tomto zmätku mi nedovolila urobiť si presnejši názor, ale určite si ho vďaka svojej závislosti od nákupov čoskoro vylepším.

Petra Turčanová

Petra Turčanová

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bláznivá párty žena, ktorá dokázala zmeniť prúd svojho života. Zoznam autorových rubrík:  IstanbulPoviedkyRôzne

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu