Bolo jasné, že za stranou je silná skupina podnikateľov, ktorí si povedali, že účel svedčí prostriedky a chceli siahnuť po moci cez extrémnu ľavicu. Neuspeli, ale z celej kauzy by malo zostať morálne ponaučenie, že biznis aj politika musia mať určité etické hranice.
"Stará" Strana demokratickej ľavice prestala existovať a o jej zrušení rozhodol 10. zjazd strany v decembri 2004. Zároveň schválil zlúčenie so Smerom, ktorý v roku 2005 požiadal o jej vymazanie SDĽ z registra na ministerstve vnútra.
Napriek tomu sa SDĽ objavila v parlamentných voľbách. Skupina podnikavých ľudí sa zobrala známu značku, ktorá bola voľná na trhu. Z bývalej SDĽ tam nebol nikto. Volebnú kampaň jej pritom rozbiehal hovorca pravicového predsedu vlády Mikuláša Dzurindu Martin Lengyel. Objavenie sa novej SDĽ veľmi znervóznila Róberta Fica a celú stranu SMER – SD. Bolo jasné, že odoberá ľavicových voličov.
Podľa denníka SME stál za SDĽ Ivan Weiss, úspešný podnikateľ, najlepší slovenský hráč konského póla. O tom, že na tom niečo je, svedčí aj účasť I. Weissa v Ústrednej volebnej komisii za SDĽ, kde ako jediný odmietol podpísať zápisnicu o výsledku volieb.
V parlamentných voľbách získala SDĽ 2,4 percenta hlasov. Teraz pred komunálnymi sa o oživenie pokúša opäť. Bez ohľadu na to ako dopadne, by podnikatelia mali zaujať jednoznačné stanovisko k pokusu uspieť vo voľbách cez extrémnu ľavicu. Veď extrémne ľavicové strany, od komunistickej po teroristické organizácie, si kládli hlavný cieľ: vykrútiť krky podnikateľom. Z úcty k pamiatke obetí by sa takéto pokusy zo strany podnikateľskej sféry už nemali opakovať.