reklama

Britskí Arctic Monkeys vydávajú nový album

,,Arktické opice“ konečne potešia svojich fanúšikov novým materiálom! Už 24. augusta tohto roka sa na pultoch totiž objaví ich tretie, doteraz nepomenované CD, ktoré je produkované hneď dvoma producentmi zvučného mena, a to Joshom Hommem (Queens of the stone age, pozn. aut.) a Jamesom Fordom (Simian mobile disco, pozn. aut.). Táto štvorčlenná indie rocková kapela pochádzajúca z predmestia Sheffieldu stihla zverejniť aj tracklist, ktorý obsahuje 10 nových songov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Arctic Monkeys
Arctic Monkeys 

Tento album bude k dispozícii na CD, pre zástancov starej školy na vinyle ale i v novodobej digitálnej podobe. Dodatočne by sa mal zverejniť aj jeho utajovaný názov.

Jeden z najväčších objavov britskej gitarovej scény posledných rokov Arctic Monkeys dodnes drží rekord v predajnosti prvotiny 'Whatever People Say I'm, That's What I'm Not' (2006), ktorý prekonal britskú históriu v počte predaných nosičov debutujúcej skupiny hneď v prvom týždni uvedenia na trh. Arctic Monkeys získali okrem iného i prestížne ocenenia Brit Awards a do dejín NME Awards (NME patrí medzi najpredávanejšie britské hudobné magazíny, pozn. aut.) sa zapísali ako úplne prvá formácia, ktorá získala 2 ocenenie naraz- a to cenu za najlepšiu novú kapelu a britskú kapelu. Z toho vyplýva, že vôbec nevadí, ako sa skoro každú stredu na obálke NME objaví titulok ,,tak toto je najznámejšia kapela sveta“, pretože tieto skupiny naozaj zaujmú a vytvoria si početnú základňu fanúšikov. Z tohto veľkého množstva nových kapiel sa dá vybrať a vyselektovať momentálne tá lepšia, ktorá potom láme rekordy.

O rok neskôr, v roku 2007 uzrela svetlo sveta ich 2. doska s názvom ,,Favourite worst nightmare“, ktorá však takú slávu ako jej predchodca určite nezožala.

Len pár dní pred vydaním nového albumu sa kapela predstaví na festivale Rock For People v neďalekom Hradci Králové, ktorý sa bude konať 4. - 6. júla. Uvidíme, ako sa predvedú našim českým susedom.

Tracklist novinky:
01 My Propeller
02 Crying Lightning
03 Dangerous Animals
04 Secret Door
05 Potion Approaching
06 Fire and the Thud
07 Cornerstone
08 Dance Little Liar
09 Pretty Visitors
10 The Jeweller’s Hands

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

73 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu