reklama

Predskokanom britských Depeche Mode bude Lavagance

Slovenskou predkapelou na očakávanom koncerte Depeche Mode budú čoraz populárnejší Lavagance! Táto bratislavská formácia je na scéne relatívne krátko, ale za svojich 5 rokov aktívneho pôsobenia si vytvorila veľkú a stále sa rozrastajúcu základňu fanúšikov. V apríli tohto roka im vyšiel voľne stiahnuteľný, v poradí 3. album s názvom Divine Darkness. Skladby z tohto CD si budete môcť vypočuť i na tomto veľkokoncerte.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)
Lavagance
Lavagance 

Okrem vystúpenia na koncerte Depeche Mode gitarista Smasho potvrdil aj príchod britského producenta, skladateľa, aranžéra a klávesistu Eddieho Stevensa (člen Moloko, Zero 7 atď., pozn. aut..), s ktorým bude kapela v najbližších dňoch pracovať na štvrtom albume. Lavagance spolupráca s týmto prestížnym pánom určite prinesie veľa skúseností a pripravované album bude zaiste na profesionálnejšej úrovni v porovnaní s tými predchádzajúcimi. Okrem iného, Lavagance počas svojho pôsobenia stihli získať niekoľko dôležitých cien Aurel a odohrať nemalé množstvo koncertov s rôznymi interpretmi. Takže k tomu dodať len jedine to, že Lavagance sú určite dobrá voľba a na tomto podujatí budú zastupovať slovenskú hudbu v dobrom svetle.

Depeche Mode vystúpia v pondelok 22. júna na bratislavskom štadióne Inter, kde si ich podľa predbežných odhadov príde pozrieť viac ako 30-tisíc fanúšikov. Na turné Tour of the universe si ,,depešáci“ všeobecne prizvali elektronické duo Motor, ktoré hosťuje na ich európskych vystúpeniach.
Koncertnú šnúru, ktorá je usporiadaná pri príležitosti vydania najnovšieho albumu s názvom Sound of the universe bohužiaľ sprevádzajú zdravotné problémy frontmana Davea Gahana, ktorý podstúpil v máju operáciu močového mechúra. Prvý koncert by sa po jeho zotavení mal odohrať už 8. júna v Lipsku.

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

747 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu