Spinout- film pre fanúšikov Elvisa a vintage áut

To, že má Elvis Presley prívlastok kráľ rock and rollu niet pochýb. Veď kto by nepoznal jeho skladby, aj keď len tak ,,z počutia". Mnohí možno netušia, že vynikal i na filmových plátnach. On samotný v úlohe herca zahviezdil až v 31 filmoch. Ak máte radi Elvisa a k tomu pretekárske autá, určite sa vám zapáči film Spinout.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
Obrázok blogu

V Spinout-e hrá Elvis gitaristu a speváka menom Mike McCoy, ktorý je leadrom hudobného tria. Už len to, že má rolu hudobníka prezrádza, že ide o muzikál. Nechýba humor a vtip (možno len pre Američanov) a teda ide o muzikálovú komédiu. A ani nežné pohlavie. Mike a jeho kapela koncertujú po zábavách a jedného dňa majú súkromne vystupovať na narodeninovej párty Cynthie, ktorá je dcérou milionára. Je to rozmaznané dievča, ktoré vždy dosiahne všetko čo chce, pretože má vplyvného ocka. Nedokáže však pochopiť, že lásku si za peniaze nekúpi. Teda ani muzikanta, ktorý pre ňu spieva.

Ďalšou dôležitou ženou je novinárka Diana, ktorá Mikea sleduje na každom kroku. Hľadá námet pre novú knihu.

Tretia dáma, ktorá sa možno len platonicky, ale aj tak do neho zaľúbila, bola jeho bubeníčka Les. Mne sa osobne tato postava páčila najviac (bubny zbožňujem). Herečka Deborah Walley svoju úlohu zvládla úžasne a na bicie nikdy predtým nehrala.

Keďže sa o hlavnú postavu zaujíma veľa žien a Mike flirtuje s každou, musí sa nakoniec rozhodnúť, pretože o tieto dámy bojujú aj iní. Bohatý milionár ho vyzve na súboj pretekárskych áut. Ak vyhrá, môže si vybrať, ktorú chce a nikto z pánov nebude namietať. Ako to už vo filmoch býva, Mike nakoniec vyhrá. Nechce sa však ženiť a tak každú dámu za niekoho vydá. A on si bude môcť opäť spokojne a bez starostí hrať svoj rock and roll a bez záväzkov poškuľovať po pekných dievčatách.

K tomuto článku ma povzbudilo to, že momentálne bývam v USA, kde znamená Elvis stále toľko, ako keby žil a koncertoval. Chodím do školy v Pontotocu (Mississippi), v ktorom sa zosobášili jeho rodičia. Hneď vedľa mám Tupelo a jeho rodný dom. A o kúsok ďalej je už štát Tennessee a úžasný kaštieľ Graceland. Takže žijem Elvisom naplno.

Roberta Dolinská

Roberta Dolinská

Bloger 
  • Počet článkov:  85
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som študentka amerických štúdií a žijem v Anglicku. V Londýne mám kapelu,zaujímam sa o bicie, hudbu, módu, fotografiu, film a históriu. Zoznam autorových rubrík:  Recenzie na albumyReportáže z podujatíHudobné osobnostiFilmyHudobné zaujímavostiFestival PohodaHudobné úletyJa a USASúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu