Pár

Prišli sme na poslednú chvíľu. Bolo plno, sadli sme si v tmavnúcej sále na dve kreslá v úplne zadnom rade tesne pri dverách. V malom divadle pod kostolom sme boli po prvý raz.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ešte o chvíľu neskôr, keď sa už už začínal koncert, vošiel starší pár. Prešli sa poza nás a o chvíľku sa vrátili. Pán sa naklonil k mužovi pri poslednom voľnom kresle pred nami. Ten kývol hlavou a pán kreslo nehlučne odsunul – tak, aby si naň mohla sadnúť jeho pani. Vyzliekla si kabát, usadila sa, a on ju pohladil po pleci. Odkývala mu, že je v poriadku a pán sa stratil niekde vzadu v útrobách hľadiska.

Koncert bol parádny. Dlhý, ale veľmi živý. Traja Geisbergovci, dvaja herci a jeden hudobník, niekoľko gitár, harmónium, bubienky, flauty, veľa spievania, veľa slov na rozmýšľanie. Po niečo vyše dvoch hodinách, takmer na konci, sa za našimi chrbtami zasa objavil starší pán. Jemne sa dotkol ramena svojej panej. Nemo sa otočila. Kýva hlavou a postavila sa, zatiaľ čo on jej odsúval kreslo. Podal jej ruku, kým ona trochu nemotorne prikročila k nemu. Kráčala zhrbene a nie celkom elegantne na nohách zdrevenených dlhým sedením. Pomohol jej stáť, pridržal kabát. Chytila sa ho pod pazuchu a pomaly odišli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič výnimočné. Iba dvaja ľudia starnúci vedľa seba. Takí, ktorí vedia. A hoci už dávno nie sú mladí a krásni, hoci ich pohyby nie sú ladné, telá dokonalé, tváre hladké a vlasy husté, stále sú k sebe pozorní. Možno sa stále vidia a vnímajú očami spred štyridsiatich rokov. Nikomu toto nepovedia pri sobáši. Ale možno zachovať si v hlave podobu toho druhého je jedna z dôležitých vecí, vďaka ktorej dokážu byť ľudia spolu desaťročia.

Marie Stracenská

Marie Stracenská

Bloger 
  • Počet článkov:  858
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som žena. Novinárka, lektorka a konzultantka. Mama nádherných a šikovných dvojčiat. Manželka, dcéra, sestra, priateľka. Neľahostajná. Mám rada svet. Rovnako rýchlo sa viem nadchnúť, potešiť a rozosmiať ako pobúriť a nahlas rozhnevať. Zoznam autorových rubrík:  o deťocho vzťahocho kadečomSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu