Dnes bulgur použijeme pri príprave jednoduchého a chutného eintopfu. Okrem dvadsatich dekagramov bulguru si pripravíme kilogram vykostených kuracích stehien (samozrejme celé naporciované kura, či morčacie je tiež vhodné), približne štyridsať dekagramov čerstvých špenátových listov, mrkvu, cibuľu, cesnak, čierne olivy, paradajkový pretlak a zelerovú vňať.
Koreniť dnes budeme veľmi jednoducho, červenou paprikou, čiernym korením a soľou. Nepovinnou koreninou je chilli.

Cibuľu, cesnak a zelerovú vňať nasekáme nadrobno, mrkvu nakrájame na hranolky, mäso na veľkosť "na vidličku", olivy vykôstkujeme.

Odporúčam, aby ste jedlo rovno začali variť vo väčšom hrnci. My sme začali vo veľkej panvici. Na oleji speníme cibuľu a cesnak. Pridáme mrkvu, olivy a popražíme. Nasleduje paradajkový pretlak, koreniny, zelerová vňať, soľ a všetko premiešame.

Zalejeme vodou, alebo zeleninovým vývarom a pridáme mäso.

Pod pokrievkou pomaly dusíme asi štyridsať minút.

Keďže potrebujeme pridať ďalšie ingrediencie, je čas na väčší hrniec. Pridáme bulgur a ďalšiu vodu. Spolu sme do jedla vliali už skoro dva litre vody, alebo vývaru. Množstvo vody je potrebné, nakoľko bulgur niekoľkokrát zväčší objem a pokrm by mal ostať kašovitý. Samozrejme môžeme vodu priliať ešte aj po prevarení bulguru, ak budeme mať pocit, že nemáme správnu konzistenciu.

Privedieme k varu a povaríme asi desať minút.
Nakoniec vložíme špenátové listy. Ak sa nezmestia všetky, pridávame ich postupne a keď zľahnú, vmiešame ich do jedla.

Keď sú všetky špenátové listy vmiešané, jedlo ďalej nevaríme a necháme ho len postáť pod pokrievkou. Bulgur aj špenát dojdú samé.

Bulgur podtrhol mäsovo zeleninovú chuť jedla, ktorá je potom veľmi intenzívna a príjemná. Na tanieri posypeme nasekanou petržlenovou vňaťou a môžeme podávať s arabským chlebom.

Dobrú chuť.
