Varíme s medveďom - Opité kuracie závitky

Písmo: A- | A+

Tento recept som skutočne vymyslel ja pred viac ako pätnástimi rokmi. Varil som ho v televízii u Andreja Bičana a celý jeho názov vtedy bol Opité kuracie závitky s rýchlym jablkovým kompótom. Odvtedy si recept žije vlastným životom. Dokonca som ho raz našiel na jedálnom lístku jednej reštaurácie. U nás ho máme veľmi radi a keď ho varím, tak ten môj na to okamžite príde podľa špecifickej vône.

Rýchly jablkový kompót sme dnes vynechali, ale môžete ho nájsť tu. Na závitky budeme potrebovať vykostené kuracie stehná, klobásu, údený syr, kapiu (môžeme nahradiť mrkvou), horčicu a čierne pivo.

Okoreníme soľou, mletým čiernym korením a obľúbenou zmesou korení na grilovanie.

Obrázok blogu

Kuracie stehná z vnútornej strany osolíme, okoreníme mletým čiernym korením a potrieme horčicou. Rozložíme na ne hranolky klobásy, syra a kapie.

Obrázok blogu

Mäso pevne zvinieme a uložíme do pekáča. Klobásu a kapiu, ktoré zostali nakrájame a rozhádžeme okolo závitkov. Vylejeme pol litra čierneho piva a závitky zvrchu okoreníme grilovacím korením.

Obrázok blogu

Pečieme v rúre vyhriatej na stosedemdesiat stupňov. Najprv tridsať až tridsaťpäť minút zakryté, potom odkryjeme a dopečieme ešte dvadsať minút. Počas dopekania závitky pravidelne polievame výpekom. Ak sa nám zdá, že je výpeku málo, môžeme doliať vodu.

Obrázok blogu

Najlepšie sú s ryžou. Jemné kuracie mäso vo výraznej voňavej omáčke na nás vždy dýchne starými časmi.

Obrázok blogu

Dobrú chuť.

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu