Varíme s medveďom - Plnené kura

Písmo: A- | A+

Dnešný recept je výsledkom úlohy, ktorú sme si vymysleli: Naplniť kura syrom. Hlavnou otázkou bolo, ako zabezpečiť, aby syr zostal tam, kde ho naplníme. Nakoniec vznikol tento recept. Výsledok bol viac než uspokojivý, a tak si ho môžete prečítať aj vy.

Existuje viac techník ako naplniť kura. V tomto prípade sme sa rozhodli ho otvoriť a plniť pod kožu. Podrobný postup ako to urobiť nájdete tu.

Okrem jedného kuraťa si pripravíme aj štyri papriky, cibuľu, dvadsať dekagramov tvrdého syra, tri vajcia a olej,

Jedlo okoreníme, soľou, červenou mletou paprikou a čiernym korením.

Obrázok blogu

Najprv si pripravíme plnku. Na oleji speníme nadrobno nakrájanú cibuľu.

Obrázok blogu

Pridáme nakrájané papriky. Jemne osolíme a okoreníme.

Obrázok blogu

Papriku dusíme celkom do mäkka. Pridáme nastrúhaný syr.

Obrázok blogu

Za stáleho miešania syr roztopíme. Vznikne riedka a veľmi voňavá syrovo papriková masa. O to, aby sa z nej stala plnka, sa postarajú vajcia. Plnka najprv zredne úplne.

Obrázok blogu

Ale nedáme sa odradiť a za stáleho miešania nakoniec perfektne zhustne. Po vychladnutí bude ešte tuhšia ako na obrázku a bude sa s ňou pracovať úplne bez problémov.

Obrázok blogu

Kura otvoríme a naplníme pod kožu na stehnách aj na prsiach. Z vrchu ešte jemne posolíme, posypeme červenou paprikou a podlejeme vodou.

Obrázok blogu

Pečieme v rúre rozohriatej na stosedemdesiat stupňov. Najprv tridsať až tridsaťpäť minút zakryté, potom rovnaký čas odkryté.

Obrázok blogu

Ako príloha sa najviac hodí ryža, ktorá sa skvele dopĺňa s jemnou a veľmi zaujímavou chuťou výpeku. Šťavnaté mäso získa príjemnú chuť z ingrediencii z plnky. 

Obrázok blogu

Dobrú chuť.

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu