Varíme s medveďom - Zapekané rezne

Písmo: A- | A+

Dnešný recept by mohol patriť do kategórie fúzované. Zobrali sme jeden z našich obľúbených receptov a spracovali ho tak, ako by ho podľa nás pripravili v klasickej bulharskej domácnosti. Hlavne to znamená pridať veľa zeleniny a to podľa nás nikdy nemôže byť na škodu.

Rezne pripravíme z vykostených kuracích stehien. Potrebovať budeme ešte vajíčka, strúhanku, zemiaky, paradajky, papriku, tekvicu, cibuľu a majonézu.

Na okorenenie použijeme soľ, čierne mleté korenie, rímskym kmínom a čerstvý rozmarín.

Obrázok blogu

Kuracie rezne nasolíme, okoreníme a necháme chvíľu postáť, aby zvlhli. Potom ich obalíme. Na sucho ich vložíme do strúhanky a jemne päsťou poklepávame, aby sa k nim strúhanka dobre prilepila.

Každý rezeň až potom poriadne namočíme v rozšľahanom a posolenom vajíčku.

Obrázok blogu

Z oboch strán vypražíme dozlatova. Pozor nesnažíme sa rezne celkom usmažíť, len zatiahneme vajíčko. Mäso v skutočností zostane surové.

Obrázok blogu

Jednoduché rezne ešte nezjeme, ale budeme ich ďalej upravovať.

Obrázok blogu

Dno veľkého pekáča vyložíme zemiakmi. Osolíme ich a posypeme rímskym kmínom.

Obrázok blogu

Šikmo na zemiaky naukladáme rezne striedavo s na kolieska nakrájanými paradajkami a paprikami. Všetko posypeme nasekaným rozmarínom.

Obrázok blogu

Na rezne rosypeme nakrájanú cibuľu.

Obrázok blogu

Na ňu nakrájanú tekvicu. Všetko ešte raz veľmi jemne posolíme. Podlejeme asi decilitrom vody a prikryté pečieme v rúre vyhriatej na stosedemdesiat asi štyridsať minút.

Obrázok blogu

Zvrchu lyžicou rozložíme majonézu.

Obrázok blogu

Zapekáme v rúre vyhriatej na stosedemdesiat stupňov asi tridsať minút.

Obrázok blogu

Celkom mäkké a veľmi šťavnaté kuracie rezne, kopa upečenej zeleniny a len pár zemiakov skvele doplňuje chuť majonézy. Je to veľmi sýte jedlo, z pekáča, ktorý sme pripravili môžete pokojne spraviť až šesť až osem porcií.

Obrázok blogu

Dobrú chuť.

Obrázok blogu
Skryť Zatvoriť reklamu