Peter Druska
Dovidenia, a ďakujem za ryby
Čo má začiatok, má aj koniec. Tento blog ale veľmi rýchly.
Viem, že nič neviem. Okrem toho vedenia. Zoznam autorových rubrík: Nezaradená, Škola, Komunikácia s ľuďmi
Čo má začiatok, má aj koniec. Tento blog ale veľmi rýchly.
V tejto úvahe rozoberiem ďalšie pravidlo na ceste stať sa lepším v asertívnom správaní. Pridám aj príklady zo života a verím, že ti článok prinesie ďalšie hodnotné informácie.
Dnes si povieme niečo krátko o prvom z desiatich základných zásadách asertívneho správania. Budem sa snažiť uviesť aj konkrétne (ale mierne zovšeobecnené) príklady zo života a verím, že spoločnou diskusiou sa dostaneme k rozumnému záveru. Poďme na to.
Asertivita – sebapresadzujúce správanie, ktoré rešpektuje vlastné práva a práva iných. V tomto článku si priblížime základné pravidlá, zásady, ktoré ponúkajú cestu k asertivite.
Dnes by som chcel rozobrať niektoré metódy učenia sa a pamätania si informácií. Taktiež sa pozriem na kĺb tomu, kedy je učiť sa najvhodnejšie a ako dlho to má trvať. A dá sa vôbec naučiť učiť sa?
Človek od človeka sa líši i tým najjemnejším detailom, i ochlpením, i farbou očí i štýlom učenia sa. Čo majú ale všetci spoločné je, že majú potrebu sa učiť. Skúsim zhrnúť pár bodov, ktoré by mali pomôcť v schopnosti pamätať si informácie efektívnejšie.
Dnes budeme diskutovať o tom, prečo sa oplatí v ľuďoch prebúdzať túžbu vykonať danú úlohu. A možno sa nám podarí aj zistiť, ako sa to dá urobiť. Čítajte ďalej.
V tomto článku by som sa s vami rád porozprával o ďalších pravidlách, ktoré keď dodržíte, tak budete mať medzi ostatnými úspech. Úspech sám o sebe ale nie je všetko. V prvom rade ide o vaše vnútorné presvedčenie – ide o chcenie tak konať.
V tomto článku by som sa s vami rád porozprával o tom, ako pristupovať k ľuďom. Viem, že z veľkej časti bude mojim monológom, ale diskusia je otvorená.
Položme si otázku. Nahradí raz počítač človeka? Položme si ešte konkrétnejšiu otázku. Nahradí raz počítač učiteľa? Skúsme si odpovedať.