Niekedy je neskoro II.

,,Haló, Lia?“ ozvalo sa chodbou podkrovného bytíka. Dany bol stále hore a čakal, kedy mu jeho láska zavolá. Bol to žiaľ omyl, pretože sa do slúchadla nikto neozval. Bál sa o ňu. Cítil, že dnes sa stane niečo, čo zmení jeho a možno aj jej život. Už minimálne päť krát chcel opustiť byt a vybrať sa hľadať Liu do noci. Ale čo ak sa vráti? Rozhodol sa čakať a tento krát si bude žiadať vysvetlenie..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

,,Nie je doma a mobil má vypnutý,“ povedal Max, potiahol z cigarety a vyfúkol dymový krúžok, ktorý vedia robiť len baroví vymetači. ,,A to odkiaľ vieš či si to práve nerozdáva so svojím típkom?“ spýtal sa Vito, Danyho zhúlený kamoš. ,,Keď niekto volá k nim na pevnú, zdvihne to stále ona, vieš, tie ich jebnuté pravidlá, akože ja periem a ty zdvíhaš phone,“ vybavil to jednoducho a otočil sa k Vitovi, že mu fúkne ďalší krúžok do ksichtu. ,,Tá baba je do teba blázon, nevšimol si si to?“ odpovedal Vito s kašlaním. ,,Ja viem. Aj mne sa páči. Azda k nej aj niečo cítim,“ povedal Max a poškrabal sa na hlave. Zase mal jeden zo svojim uletených účesov, pri ktorých vás napadajú veci tipu ,,on nie je normálny“ alebo ,,aký pichač“. ,,Riešim to s ňou už dosť dlho. Chápeš? Ale poznáš ma, čo sukňa, to posteľ. Ublížil by som jej.“ Vito zjavne nechápal. Mariška z neho urobila dementného huliča . Zmohol sa len na dlhé ehmm. ,,Čo ak ju naozaj ľúbim? Čo ak je to tá pravá a ja celé roky hľadám šťastie inde,“ pokračoval svoj monológ Max. ,,Vieš čo si? Kokot, to si!“ povedal Vito a Max sa stihol včas uhnúť jeho zvratkom, ktoré zasiahli stenu naproti. Odkedy mu spravili po predávkovaní liekmi tri výplachy žalúdka, tak zvracal často. Celý smradľavý a špinavý sa otočil k Maxovi a spustil: ,, Počuj, choď jej to povedať. Choď jej to povedať, že si z nej mimo.“ ,,Čo bude s tebou??“ spýtal sa Max. ,, O mňa si nerob starosti. Ja to prežijem,“ stihol dopovedať Vito a znova zvracal na aj tak poznačenú stenu.

Žofia ,,žabka Ferenczová

Žofia ,,žabka Ferenczová

Bloger 
  • Počet článkov:  48
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Som obyčajný človek s neobyčajnou povahou. Keď milujem tak milujem na plno, keď nenávidím neviem odpustiť a priateľstvo považujem za najkrajší cit vytvorený Bohom...Sama sa zmietam v pochybnostiach, hľadám podstatu bytia a keď nájdem zmysel života môžem tvrdiť, že som dokonale šťastná.... Zoznam autorových rubrík:  žabacinapoviedkyz kuloárov našej školy....phoesyBoooKSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu