Tour de Gápel

Písmo: A- | A+

Ja fakt neviem, čo som to za odľuda. Všetci občania EÚ toto leto nepretržite bedákajú, že sa v jednom kuse leje z olovenej oblohy dážď, iba ja musím byť vždy výnimka. Bolo by to terno, nostalgicky a samozrejme s presne odmeranou dávkou melanchólie pozorovať, ako lenivo stekajú kvapky po oknách. Alebo som mohol depresívne bafkať cigaretku na balkóne, posrkávať si horúcu nesku a priťahovať blesky, aby som ich následne uväznil vo foťáku. To by bola nedeľa ako sa patrí. Lenže to by som nemohol byť taký smoliar. Hodím informatívny pohľad cez okno...do frasa, neverím vlastným očiam! Slnko svieti na plné pecky. To zas bude makanica.

01.JPG

Ako vidíte, tak ani my tu nie sme mechom udretí (teda niektorí) a dokážeme prinútiť slniečko, aby robilo aj v nedeľu. A bez príplatkov.

02.JPG

Nachádzame sa medzi Prievidzou a Cachom. Asi sa vyberieme niekam týmto smerom - na Čičmany. Nikdy sa to v našej výprave nedá s presnosťou povedať, kam nás pedále dovedú.

03.JPG

Aj kláskovia sa radi opaľujú.

04.JPG

To už máme za nami Schmiedshau, kde sme dodržali pitný režim. Ja až dvakrát, lebo v Malinovej otvárajú krčmu až po dvanástej a tak som mal vlahový deficit.

05.JPG

Musel tu byť pred nami nejaký ekologický chumaj, keď sem odhodil tú zelenú fľašu. Asi tak.

06.JPG

Nahováral som figuranta - spolupútnika, aby vybehol hore na horizont, že ho cvaknem. Odpoveď tu nemôžem celú citovať, tak aspoň: „Čo som ...?!"

07.JPG

To už fujazdíme z Gápelskeho sedla smerom do Rudnianskej doliny. Stúpanie do kopca ma ako vždy vyšťavilo. Už sa teším na servisnú prestávku v miestnej krčme.

08.JPG

Dosť dôležité upozornenie. Zapíšte si niekam do notesa, že nielen v Malinovej, ale aj v Gápli sa začína žiť až po 12:00. Dovtedy sa tam neoplatí chodiť, lebo krčmy sú zavreté.

09.JPG

Záhada mojej nadváhy je vyriešená. Keď sa takto pekne a hlavne prirodzene našponujem, hneď som viac vyšší ako širší.

10.JPG

Ako vidno, v kolektíve som obľúbený.

11.JPG

28 stupňov Celzia v tieni. Pekný výkon.

12.JPG

Tu odpočívaj v pokoji. Legendárna V3S.

13.JPG

Poviem Vám, na takúto vymierajúcu dedinu tu majú celkom parádny hostinec. Jedálny lístok tvoria síce iba zemiakové lupienky a iné podobné hlúpostičky, ale pivo je dobré a majú tu kolkáreň.

14.JPG

Švárna deva hore bez. Darmo sa dedko snažil navliecť ju do trička. Ani za svet. Pedagogický neúspech zahnal dobre vychladeným rumom.

15.JPG

A kto tu povedal, že nerastú! Lomcuje mnou závisť. Aj tak sú obžraté od slimákov a červivé. Dubáky akési.

15a.JPG

Zrak sa mi voľáko kalí, je čas kopnúť do vrtule a presunúť sa o pár kilometrov ďalej.

16.JPG

Zamávame krčmičke na pozdrav a fujazdíme svojou vytýčenou trasou do Nitrianskeho Rudna.

17.JPG

Temešská skala. Už som tam bol, ešte ako deculo s rodičmi. Zapisujem si ju do itinerára, ako jeden z ďalších prípadných cieľov našich potuliek.

18.JPG

V Diviackej Novej Vsi už len dva litre kofoly a cez Lelovce sa vraciame do rodnej viesky. Vyše 70 kilometrov a mňa nič nebolí. Teda zatiaľ. Autor sa totiž nenatrel krémom na opaľovanie a tak sa mu to fŕľanie na Slnko vypomstilo v podobe spálených horných končatín a dvoch následných bezsenných nocí. Slnku zdar!

 

Skryť Zatvoriť reklamu