Aj keby čo bolo, praženica musí byť

Dnešný kulinársky skvost, ako už naznačuje názov tohto článku, bude na prvý pohľad absolútne triviálny. Lenže, aby ste ho dokázali plnohodnotne precítiť, tak by bolo nanajvýš vhodné, aby bola navodená správna atmosféra. Takto sa Vás opýtam: „Už ste niekedy stroskotali?" Nie obrazne, akože Vám ušiel autobus pred nosom, vykypelo mlieko, parkujete až v tretej rade od dverí do obchodu (Ako to, že už o 18:30 nemajú rožky!), alebo zase ten prekliaty benzín zdražel.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (55)

Naozajské stroskotanie mám na mysli. Ako v tom kreslenom frku. Len si to predstavte. Všade okolo samý Pacifik, uprostred malý ostrovček s priemerom tri metre, neodmysliteľná kokosová palma. V diaľke sa potápa parník. Ležíte so zlomenou rukou voľne pohodený na mini pláži. Samozrejme, tá blbá loď sa potopila pred raňajkami a Vy začínate pociťovať hlad. Ukrutný hlad, aby som bol presný. A Slnko praží o stošesť. Poďme pražiť teda tiež!

Skôr, ako začneme proces samo záchrany našej telesnej schránky pred jej totálnym vyhladovaním, hlavou nám víria rozličné idiotiny. Ako napríklad: „Čo by ste si, v prípade stroskotania na pustom ostrove, zobrali so sebou?" Nezabúdajte, že máte zlomenú ruku. Dobre si zvážte, čo odpoviete, lebo máte iba jednu šancu! (Kvíz vyhodnotím na konci článku.)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Ako vidíte, začali sme kuchtiť bez akéhokoľvek varovania. Za normálnych okolností je dnešný pokrm z kategórie...že ľavou zadnou. Lenže je tu tá ruka nešťastná. Musíme použiť fištrón, skúsenosti - vlastné a či vygúglené a dovolené sú všetky možné finty, aby sme s cibuľou vybabrali.

Obrázok blogu

Zabodol som do nej vidličku a chromajzňou som si ju pridržiaval, aby mi nezdrhla. Proti jednorukému samurajovi nemala najmenšiu šancu.

Obrázok blogu

Inak, mohol som si urobiť ham and eggs, po našom hemendex. Ale čo už s pokrájanou cibuľou? Šunku preto škrtám. Overenú fintu s vidličkovým úchytom praktizujeme smelo aj na slaninu.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Zapneme elektrickú platňu.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Do horúcej panvice dáme symbolické množstvo masti.

Obrázok blogu

Dochucovadlá:

  • Soľ - slaná

  • Mleté čierne korenie - štipľavé

  • Mletá červená paprika - sladká

Obrázok blogu

Rozpaky dajme bokom a slaninku do panvice.

Obrázok blogu

Aby ste mi verili, že Vás nevodím za nos! To by som si nikdy nedovolil!

Obrázok blogu

Keď zvážime, že nastal vhodný okamih, pridáme na drobno pokrájanú zeleninu a pražíme ďalej.

Obrázok blogu
Obrázok blogu

Nachystáme si do vhodnej nádoby vajíčka. Štyri kúsky. Počet závisí od veľkosti pocitu hladu a panvice. Zatiaľ, čo cibuľa so slaninou prechádza tepelnou úpravou, tak my neleníme a vylovíme škrupinky.

Obrázok blogu

Vylejeme tie vajíčka do panvice a budúci pokrm posypeme soľou a korením. Tu sa fantázií medze nekladú a každý si tam toho chrstne podľa vlastného uváženia. Nebojte sa byť kreatívni!

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

Celé to teraz miešame, presne tak, ako tie naše hokejové stárs za súperovou bránkovou čiarou počas našej presilovky. Nepoľavujeme, vytrvalo miešame ďalej, až kým sa nedostaneme do finále! S prílohou sa vôbec nepapreme, chlebík je najsam bohovejší.

Obrázok blogu

Takto, milí moji fanúšikovia varenia a hokeja zároveň, vyzerá hotový pokrm. Zapíjať to môžete pivom, alebo aj vínkom. Ja si k tomu dám minerálku s voltarenom a ibalginom. Výnimočne

Obrázok blogu

Vyhodnotenie kvízovej otázky.

Najprv si ju pripomenieme: „Čo by ste si, v prípade stroskotania na pustom ostrove, zobrali so sebou?" Nezabúdajte, že máte zlomenú ruku.

Tak, tak ja by som si so sebou, na ten opustený ostrov zobral...kuchárku. A ani variť by nemusela vedieť. Veď jednou rukou to už zvládam takmer bez problémov. A potreboval by som tam ja vôbec nejakú kuchárku?

Igor Múdry

Igor Múdry

Bloger 
  • Počet článkov:  196
  •  | 
  • Páči sa:  81x

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu