1§. Prečo neplatí zákon: "Akcie a reakcie".

Ľudstvo na celom svete (aj v USA i v Slovenskej republike) je už temer 400 rokov učiteľmi fyziky na školách a univerzitách, mylne informované, úmyselne klamané, (školené) o.i. aj nepravdivým obsahom tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, zvaného: „Zákon akcie a reakcie“.

Písmo: A- | A+

Izák Newton, autor jablkovej (relativistickej) fyziky.

Pozor! Tu sa buduje reálna fyzika.

Ľudstvo na celom svete (ako aj v USA, tak i v Slovenskej republike) je už temer 400 rokov (učiteľmi fyziky na školách a univerzitách) mylne informované, úmyselne klamané, (školené) nepravdivými prírodnými zákonmi relatívneho pohybu telies.

Ľudstvo na celom svete (ako aj v USA, tak i v Slovenskej republike) je už temer 400 rokov (učiteľmi fyziky na školách a univerzitách) mylne informované, úmyselne klamané, (školené) o.i. aj nepravdivým obsahom tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, zvaného:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Zákon akcie a reakcie“.

Tento nepravdivý zákon prírody hovorí doslovne toto:

Sila akcie vyvoláva rovnako veľkú, opačne orientovanú silu reakcie a to v jednom čase, čiže naraz.    

Matematicky sa tento nepravdivý zákon prírody zapisuje nasledovne:

+F = - F

a obrazne to vyzerá nasledovne:

V inej, ale ekvivalentnej matematickej forme, tento nepravdivý zákon prírody zapisuje sa nasledovne:

2F = 0; (2.0 = 0); (F = 0);

(Súčet dvoch hodnôt má hodnotu (0) iba vtedy, keď ide o dve nulové hodnoty.)

Tento nepravdivý zákon prírody na viac nevystihuje podstatu toho, čo sám Newton týmto svojím zákonom chcel v skutočnosti povedať, nakoľko samotný pojem "sila = F" je pojem veľmi vágny (veľmi nekonkrétny) a to preto, že sila mimo silovej interakcie s iným telesom, iba ako sólo sila, teda iba ako samostatná sila (F), nemôže existovať a ani neexistuje. Samostatne existuje iba silová interakcia medzi dvomi telesami.

SkryťVypnúť reklamu

V skutočnosti Newton týmto svojim zákonom chcel (mal) povedať toto:

Počas silovej interakcie medzi dvomi telesami (počas procesu časovej zmeny ich rýchlosti) v obidvoch telesách prebiehajú úplne rovnaké fyzikálne procesy a to na viac v jednom čase.    

A Newton mal pokračovať ďalej nasledovne: Práve kvôli tým dvom, obojstranne rovnakým fyzikálnym procesom, vznikajúcim počas jedinej silovej interakcii medzi dvomi telesami, nevieme žiadnym experimentálnym meraním zistiť, ktoré teleso vstúpilo do vzájomnej silovej interakcii väčšou rýchlosťou, ale ani to, či obidve telesá vstúpili do vzájomnej silovej interakcii rovnako veľkou rýchlosťou. A preto pojem "rýchlosť jedného telesa" bez udania parametrov druhého telesa ku ktorému sa to prvé teleso blíži (vzdiaľuje), nedáva vo fyzike žiadny zmysel.

SkryťVypnúť reklamu

Z tejto osobnej úvahy Izáka Newtona potom explicitne (následne) plynie ešte aj to, že na teleso ktoré sa počas silovej interakcii s druhým telesom spomaľuje, platia rovnaké fyzikálne zákony ako na teleso ktoré sa počas silovej interakcii s druhým telesom zrýchľuje. A preto pojem "zrýchlenie - spomalenie jedného telesa" nedáva žiadny zmysel.

Z tejto osobnej úvahy Izáka Newtona potom už automaticky vyplýva aj to, že aj hmotnosť telesa ktoré sa počas silovej interakcii s iným teleso spomaľuje, je rovnako veľká, ako hmotnosť telesa ktoré sa počas silovej interakcii s iným telesom zrýchľuje.    

Z uvedených osobných dojmov a pocitov Izáka Newtona potom vyplýva ešte aj to, že vo fyzike má zmysel iba jediná rýchlosť a to rýchlosť vzájomného približovania sa dvoch telies, čiže iba jediná relatívna (iba vzťažná) rýchlosť dvoch telies.

SkryťVypnúť reklamu

To všetko by bolo pravdou iba vtedy, keby tieto Newtonové osobné dojmy a pocity o tom, že počas vzájomnej silovej interakcii medzi dvomi telesami, v obidvoch telesách vznikajú rovnako veľké a preto nerozoznateľné fyzikálne procesy, učitelia fyziky škôl a univerzít SR, vedeli doložiť aj výsledkami ich experimentálných meraní a nie iba ich osobnými dojmami a pocitmi, alebo osobnými pocitmi a dojmami Izáka Newtona.

To preto, lebo fyzika je veda ktorá svoje závery musí doložiť nameranými hodnotami a nie iba osobnými dojmami a pocitmi učiteľov fyziky.

Fyzika nie je psychológia.

K úplnej pravde je potrebné povedať aj to, že tretí Newtonov zákon pohybu telies, zvaný ako „Zákon akcie a reakcie“, je na 100% pravdivý pre prípad, keď do vzájomnej silovej interakcii vstupujú dve telesá s rovnakou kozmickou (absolútnou) rýchlosťou a rovnakou hmotnosťou, teda dve telesá s rovnakou kozmickou (absolútnou) hybnosťou.

(+m.v) = (-m.v)

K pravde je potrebné povedať aj to, že tretí Newtonov zákon pohybu telies, zvaný ako „Zákon akcie a reakcie“, je na 100% klamlivý pre prípad, keď do vzájomnej silovej interakcii vstupujú telesá s nerovnako veľkou kozmickou (absolútnou) rýchlosťou a nerovnako veľkou hmotnosťou, teda s nerovnako veľkou kozmickou (absolútnou) hybnosťou.

(+m.v) > (-m.v)

Keďže Newton svojou chabou mentálnou výbavou nepoznal pojem rýchlejšie a pomalšie teleso, keďže Newton akceptoval iba jedinú a to vzájomnú, teda relatívnu približovaciu rýchlosť dvoch telies, tak on svoj zákon pohybu, zvaný ako „Zákon akcie a reakcie“, odvodil iba pre tú jedinú, iba pre tú relatívnu - vzťažnú rýchlosť pohybu medzi dvomi telesami a práve preto (aj) jeho zákon „Zákon akcie a reakcie“, je na 101% mylný.

Na priloženom obraze je znázornený relatívny pohyb muža v cylindri. Ten muž v kozmickom priestore (aj na strane tohto blogu) stojí na jedinom mieste a predsa vytvára v očiach fyzikou podvedených občanov SR dojem pohybujúceho sa muža. V tom je zavádzajúca, klamúca, relativistická fyzika.

Z tu uvedeného dôvodu, vyučovanie tretieho Newtonovho zákona, „Zákon akcie a reakcie“, na školách a univerzitách SR, (ale aj USA a Kanady) naplňuje skutkovú podstatu trestného činu podvodu na študujúcich občanoch SR, USA, Kanady.

Izák Newton svoje tri zákony relatívneho pohybu telies odvodil iba na základe jeho veľmi primitívnych a preto mylných osobných dojmov a pocitov. Ja ich klamlivý obsah dokazujem na základe experimentálnych meraní, v ktorých moje osobné dojmy a pocity nehrajú žiadnu úlohu.

Ajhľa „Experimentálny dôkaz“ klamlivého obsahu tretieho Newtonovho zákona, zvaného ako "Zákon akcie a reakcie“.

Tento experimentálny dôkaz vyvracia primitívne osobné dojmy a pocity Izáka Newtona, ako aj primitívne osobné dojmy a pocity učiteľov fyziky a zamestnancov FÚ SAV o tom, že počas silovej interakcii medzi dvomi telesami, že počas procesu zmeny rýchlosti dvoch telies, v obidvoch telesách prebiehajú vždy úplne rovnaké fyzikálne procesy. Tento Newtonov omyl vyvraciam pomocou analýzy pohybu kyvadla nachádzajúce sa na telese, ktoré sa počas silovej interakcie medzi dvomi telesami spomalilo, ako aj pomocou analýzy pohybu kyvadla nachádzajúceho sa na telese, ktoré sa počas silovej interakcii medzi dvomi telesami zrýchlilo.

Poslaním predmetného experimentu je overiť, či dve na vlas rovnaké kyvadlá umiestnené na dvoch rovnako hmotných kovových blokoch, po ich vzájomnej silovej interakcii, po ich vzájomnej zrážke, po procese zmeny ich zotrvačnej rýchlosti pohybu, budú sa pohybovať rovnakým spôsobom, čiže tak ako to vyžaduje obsah tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, čiže ako to vyžaduje obsah „Zákona akcie a reakcie“.

No a teraz sa pozrime na to, či obsah tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, čiže obsah Zákona akcie a reakcie“, akceptuje okrem učiteľov fyziky a zamestnancov FÚ SAV aj (nevzdelaná) materiálna príroda.

Obraz č.1.

Na obraze č.1 sú znázornené dva rovnako veľké a rovnako hmotné (ťažké) kovové bloky (A) a (B), s na vlas rovnakými kyvadlami.

Spodný blok (A) sa približuje spolu s dvojitým kyvadlom zotrvačnou rýchlosťou (v = 10m/sec), k rovnako veľkému a rovnako ťažkému hornému bloku (B), na ktorom sa nachádza presne také isté dvojité kyvadlo, ako na bloku (A).

Na predmetnom obraze je znázornený zotrvačný pohyb dvoch blokov s kyvadlami, ktoré sa k sebe približujú jedinou relatívnou (navzájom spoločnou, vzťažnou) zotrvačnou rýchlosťou (v = 10m/sec).

To, že ktoré z tých dvoch telies má vo vesmíre vyššiu (absolútnu - kozmickú) zotrvačnú rýchlosť, to iba pohľadom našich očí nevieme zistiť a v zmysle relativistickej fyziky to nevieme (nemôžeme) zistiť ani žiadnym experimentom.

Obraz č. 2.

Na obraze č. 2 je znázornená zrážka bloku (A) s blokom (B), čiže silová interakcia medzi blokom (A) a blokom (B).

Počas tejto silovej interakcii, ktorá prebehne za zlomok sekundy, blok (A) sa spomalí z rýchlosti (v = 10m/sec) na rýchlosť (v = 0m/sec) a blok (B) zvýši svoju rýchlosť z (v = 0m/sec), na rýchlosť (v = 10m/sec).

Na tento veľmi krátky čas priebehu silovej interakcie, kyvadla nachádzajúce sa na tých dvoch telesách, nie sú schopné okamžite zareagovať a preto ich pôvodná, zotrvačná rýchlosť bude zachovaná aj počas tej veľmi krátkej silovej interakcii.

Nás ale bude zaujímať iba to, či po ukončení tejto časovo veľmi krátkej silovej interakcie, budú sa obidve kyvadlá pohybovať tak, ako to vyžaduje obsah tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, „Zákon akcie a reakcie“.

Nás ale bude zaujímať iba to, či po tejto časovo krátkej silovej interakcii, obidve kyvadlá budú sa pohybovať úplne rovnakým, čiže ničím nerozlíšiteľným spôsobom.

Obraze č. 3.

Na obraze č. 3 je znázornený reálny pohyb dvoch kyvadiel po zrážke bloku (A) s blokom (B), čiže po silovej interakcii medzi blokom (A) a blokom (B).

Tým, že blok (A) po silovej interakcii s blokom (B) znížil svoju rýchlosť z (v = 10m/sec) na rýchlosť (v = 0m/sec), tak táto zmena rýchlosti bloku (A) nemá žiadny vplyv na zmenu zotrvačnej rýchlosti pohybu závažia kyvadla a preto závažie kyvadla nachádzajúce sa na bloku (A) pokračuje aj po tejto silovej interakcii naďalej v pohybe svojou pôvodnou zotrvačnou rýchlosťou (v = 10m/sec). Zmena nastáva iba v tom, že teraz už to závažie kyvadla sa nepohybuje po priamočiarej dráhe, ale po dráhe kružnicovej.

Dĺžku kružnicovej dráhy pohybu závažia kyvadla na bloku (A), počas jeho vyklonenia sa o uhol 90°, vieme bez problémov vypočítať. Na viac vieme dokázať - zmerať aj to, že napätie v ramene kyvadla (vyvolané konštantnou dostredivou silou) bude od začiatku pohybu závažia kyvadla po kružnici konštantné, kvôli konštantnej obvodovej rýchlosti závažia kyvadla.

Tento obraz nie je potrebné si všimnúť, lebo pojednáva o zrýchlenom - neinerciálnom pohybe kyvadla v gravitačnom poli Zeme.

Tu je zobrazená kozmická (absolútná) dráha kyvadla pohybujúceho sa v gravitačnom poli Zeme, po vychýlení sa ramena kyvadla o uhol 30°.

Tým že blok (B) po silovej interakcii s blokom (A) zvýšil svoju rýchlosť z (v = 0m/sec) na rýchlosť (v = 10m/sec), tak táto zmena rýchlosti bloku (B) má zásadný vplyv aj na zmenu zotrvačnej rýchlosti pohybu závažia kyvadla umiestneného na bloku (B), nakoľko toto závažie kyvadla je z jeho pôvodnej, zotrvačnej rýchlosti (v = 0m/sec), zo stavu jeho nehybnosti vyrušené, ťahané, zrýchľované blokom (B) na rýchlosť bloku (B), čiže na obvodovú rýchlosť (v = 10m/sec).

Takže priebeh pohybu kyvadla nachádzajúceho sa na bloku (B), je diametrálne odlišný od pohybu závažia kyvadla nachádzajúceho sa na bloku (A). Jednak preto, že napätie v ramene kyvadla na bloku (B) nie je konštantné, kvôli nerovnomernému zrýchlenému pohybu závažia kyvadla a po druhé preto, že dráha kyvadla na bloku (B) počas jeho vyklonenia sa o uhol 90°, nie je kružnica, ale cykloída a na viac dĺžka tejto cykloidnej dráhy je dokonca o temer polovicu kratšia, ako kružnicová dráha pohybu kyvadla na bloku (A).

No a až tak výrazne odlišný pohyb závaží tých dvoch kyvadiel, v zmysle obsahu tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, v zmysle obsahu „Zákona akcie a reakcie“, v žiadnom prípade by nesmel nastať.

Učitelia fyziky to drzé, skôr fyzikálne nevzdelané kyvadlo, umiestnené na bloku (B), kvôli jeho nie kružnicovému pohybu, nechali by bez pardonu prepadnúť z fyziky. (Neprijali by ho ani na strednú na školu.)

V zmysle obsahu tretieho Newtonovho zákona relatívneho pohybu telies, v zmysle obsahu „Zákona akcie a reakcie“, obidve kyvadlá by sa museli pohybovať na nerozoznanie rovnakým spôsobom aj po uevedenéj silovej interakcii bloku (A) s blokom (B).

Lenže kyvadlo umiestnené na bloku (B) je podobne ako celá materiálna príroda nevzdelané (učiteľmi fyziky neohlúpené) a preto o osobných dojmoch a pocitoch učiteľov fyziky nič nevie. To kyvadlo umiestnené na bloku (B) sa práve preto (slobodne a pre fyzikov provokatívne) pohybuje po cykloíde, čiže sa pohybuje v rozpore s osobným dojmami a pocitmi učiteľov fyziky, ako aj s osobnými dojmami a pocitmi Izáka Newtona, ktoré tvoria (aj) obsah jeho "Zákona akcie a reakcie".

Tento obraz nie je potrebné si všimnúť, lebo pojednáva o zrýchlenom - neinerciálnom pohybe kyvadla v priamočiarej zrýchlenej sútave (a = g).

Tu je zobrazená kozmická (absolútná) dráha kyvadla pohybujúceho sa v gravitačnom poli Zeme, po vychýlení sa ramena kyvadla o uhol 30°.

Rozdiel je až veľmi dobre viditeľný.

Obraz č. 4.

Na obraze č. 4 je znázornená kružnicová dráha závažia kyvadla na bloku (A), ako aj cykloidná dráha závažia kyvadla na bloku (B).

Ak niektorému učiteľovi fyziky, či zamestnancovi FÚ SAV robí problém rozoznať rozdiel medzi uvedenými dĺžkami dráh kyvadiel, tak to už patrí na pôdu súdnej, či kriminálnej medicíny a nie na pôdu fyziky.

Ja som si plne vedomí toho, že príroda neobdaruje každého jedinca ľudskej spoločnosti videním vecí, ktoré sa nedajú vidieť očami, ale iba rozumom.

Neviem ale pochopiť, prečo tí od prírody videním objektívnej reality neobdarení fyzikálny slepci, majú právo beztrestne ohlupovať študujúcich občanov SR, nimi vysnenými, zákonite primitívnymi nezmyslami aj po tom, čo oni boli experimentálnym dôkazom upozornení na nimi vyučované fyzikálne nezmysly.

Tí od prírody videním objektívnej reality neobdarení fyzikálny slepci, ktorí majú právo beztrestne klamať študujúcich občanov SR, mohli by sa proti obsahu tohto článku ohradiť napríklad výsledkami ich vlastných meraní priebehu pohybu kyvadla v priamočiarej zrýchlenej sústave. Oni pomocou nimi nameranými hodnotami mohli by exaktne dokázať, že ja sa mýlim, lebo oni namerali niečo úplne iné ako ja.

Ibaže tí, od prírody videním objektívnej reality neobdarení fyzikálny slepci, nikdy nič nemerali v priamočiarej zrýchlenej sústave, (a pohyb kyvadla už vôbec nie) oni od narodenia do smrti iba bezducho opakujú primitívne osobné dojmy a pocity Izáka Newtona, obsiahnuté (aj) v jeho (nie len primitívnom, ale aj nepravdivom) treťom zákone relatívneho pohybu telies, v zákone zvanom „Zákon akcie a reakcie“.

Nie je nič jednoduchšie ako vedeckým spôsobom, experimentálne identifikovať ktoré z dvoch telies vstupujúcich do vzájomnej silovej interakcii, má väčšiu absolútnu (kozmickú) rýchlosť.

Nie je nič jednoduchšie ako pomocou tu uvedeného experimentu dokázať, že pohyb telies nie je pohybom relatívnym, ale absolútnym a práve preto Newtonove zákony relatívneho pohybu telies nie sú reálne zákony pohybu telies a preto nemôžu byť aplikované na reálny, na absolútný pohyb materiálnych telies.

Nie je nič zložitejšie, ako pomocou tu uvedeného experimentu presvedčiť učiteľov fyziky a zamestnancov FÚ SAV o ich omyle, lebo oni nemajú ani hmlistého poňatia o tom, aké (experimentom nikdy neoverené) nezmysly vyučujú, ale pritom majú právo svojimi nereálnymi (iba relatívnymi) zákonmi pohybu materiálnych telies, beztrestne podvádzať študujúcich občanov SR.

A to právo dáva tým mentálne málo kapacitným podvodníkom sebavedomie naďalej ignorovať uvedený experimentálny dôkaz, ale aj sebavedomie naďalej ohlupovať študujúcich občanov SR fyzikálnymi nezmyslami.

Záverečné zhrnutie obsahu tohto pojednania.

Obraz č. 5.

Keď kyvadlo narazí do nehybného kovového bloku väčšou kozmickou (absolútnou) rýchlosťou, závažie kyvadla bude sa pohybovať rovnomernou rýchlosťou po kružnici. Tento druh pohybu závažia kyvadla je znázornený na obraze č. 5.  

Obraz č. 6.

Keď kovový blok narazí väčšou kozmickou (absolútnou) rýchlosťou do nehybného kyvadla, závažie kyvadla bude sa pohybovať zrýchleným pohybom po cykloíde.Tento druh pohybu kyvadla je znázornený na obraze č. 6.

Veľmi dôležité upozornenie.

Keby štátom zbytočne platený zamestnanec FÚ SAV, sediaci na bloku (B) pozoroval pohyb závažia kyvadla iba tradičným fyzikálnym spôsobom, čiže iba očami a hodinami - stopkami v rukách, tak by sa zadúšal, že to kyvadlo sa pohybuje po kružnici rovnomernou obvodovou rýchlosťou (v = 10m/sec) teda presne tak, ako sa pohybuje kyvadlo na bloku (A). Uviedol by aj videozáznam pohybu kyvadla z jeho zorného uhla pohľadu.

Keby štátom zbytočne platený zamestnanec FÚ SAV, sediaci na bloku (A) pozoroval pohyb závažia kyvadla na bloku (B), iba tradičným fyzikálnym spôsobom, čiže iba očami a hodinami - stopkami v rukách, tak by tiež zistil rovnaký čas pohybu kyvadla, (???) ale tú dráhu kyvadla by už nevidel ako dráhu kružnicovú, ale ako dráhu cykloídnu. Obidvaja štátom zbytočne platení zamestnanci FÚ SAV, by sa ale nakoniec zhodli na tom, že tá cykloídna dráha pohybu kyvadla na bloku (B), videná z bloku (A), je iba očný klam a naďalej by svorne tvrdili že „Zákon akcie a reakcie“, od Izáka Newtona je zákon pravdivý.

Nízka mentálna kapacita, nie len tých dvoch, štátom zbytočne platených zamestnancov FÚ SAV, bráni im urobiť jeden myšlienkový krok v pred a to položiť si otázku, či priebeh napätia v kyvadle na bloku (A) je totožný z priebehom napätia v kyvadle na bloku (B)?

Nízka mentálna kapacita, nie len tých dvoch, štátom zbytočne platených zamestnancov FÚ SAV, nedovolí im to, aby sa v ich hlavách zrodila pochybnosť o tom, že či tá zdanlivá cykloidna dráha kyvadla na bloku (B), náhodou nemôže mať vplyv aj na zmenu priebehu napätia v ramene toho kyvadla. (Nie len môže, ale aj má.)

Nízko kapacitní, štátom zbytočne platených zamestnanci FÚ SAV, pri silových interakciách medzi dvomi telesami merajú vždy iba dráhu a čas pohybu telies, ale ešte ani raz, teda ešte nikdy, nezmerali aj veľkosť tlaku - napätia, ktorý sprevádza každú zrýchlenú - dynamickú silovú interakciu medzi dvomi telesami.

Tých nízko kapacitných, štátom zbytočne platených zamestnancov FÚ SAV, je potrebné súdnym rozhodnutím (súdnym príkazom) prinútiť k tomu, aby oni zbytočne nešpekulovali (nehovorili do vetra), ale aby pri rôznych silových interakciách zmerali to najdôležitejšie a to veľkosť tlaku - napätia, ktoré je špecifické (nie rovnaké) pre ten ktorý druh: 1. "Dynamickej" silovej interakcie a 2. "Statickej" silovej interakcie.

Nízko kapacitní, štátom zbytočne platených zamestnanci FÚ SAV, tvária sa ako oliatí studenými fekáliami, keď sa ich pýtam na výsledky tlakov, ktoré oni namerali počas priamočiarej zrýchlenej (dynamickej) silovej interakcii medzi dvomi telesami, teda na výsledky merania váhy telies v priamočiarych zrýchlených sústavách. Oni takými výsledkami nemôžu disponovať, lebo oni váhu telies v priamočiarych zrýchlených sústavách nikdy nemerali, lebo oni tie tlakové parametre zrýchlenej (dynamickej) silovej interakcii vždy iba predpokladali, vždy iba matematicky vypočítali.

Po zmeraní veľkosti rozdielu priebehu tlakov (napätia) v ranene kyvadla pohybujúcom sa v gravitačnom poli Zeme a v ranene kyvadla pohybujúcom sa v priamočiarej zrýchlenej sústave (a = g), razom by sa skončila tá 15 ročná súdna fraška spojená s hrubým znevažovaním mojej ľudskej dôstojnosti, hlúpymi a hlúpejšími štátnymi zamestnancami.

Týmto kyvadlovým experimentom vieme (skôr iba ja viem) bez akýchkoľvek väčších problémov dokázať, ktoré teleso vstupuje do silovej interakcii s druhým telesom vyššou kozmickou (absolútnou) rýchlosťou a to napriek tomu, že podľa osobných dojmov a pocitov učiteľov fyziky na školách a univerzitách SR, ako aj podľa osobných dojmov a pocitov mentálne málo kapacitných zamestnancov FÚ SAV, + osobných dojmov a pocitov I. Newtona, to nie je možné, ba čo viac, je to nemožné, dokonca až trestné, čiže zákonom prísne zakázané.  

Touto cestou sa verejne priznávam, že som totálne nevzdelaným jedincom a to až natoľko nevzdelaným jedincom, ako je nevzdelaná materiálna príroda.

A iba kvôli tejto mojej prirodzenej nevzdelanosti (kvôli tomu, že učitelia fyziky ma nedokázali ohlúpiť svojimi relatívnymi nezmyslami tak, ako dokázali ohlúpiť ostaných občanov SR) ja viem opísať reálny (absolútny) pohyb materiálnych telies kozmickým priestorom.

Poslaním súčasnej fyziky je: Dostať zákony relatívneho pohybu matérie aj do spoločenských zákonov.

Poslaním súčasnej fyziky je: Vymazať z mysle ľudí pojem absolútna pravda. (Absolútny pohyb.)

Preto ja vytrvalo bojujem proti relatívnemu vzdelaniu (ohlupovaniu) občanov SR, ktoré im znemožňuje reálny pohľad na absolútny pohyb telies v materiálnom časopriestore.

Tento článok bol napísaný pre potrebu Krajského súdu v Košiciach, ktorý má rozhodnúť o tom, či pohyb závažia kyvadla rovnomernou rýchlosťou po kružnici, môže byť považovaný za totožný, za ekvivalentný so zrýchleným pohybom závažia kyvadla po cykloide aj bez experimentálnej previerky.

Diskusiu k tomuto článku nepovoľujem, lebo tento článok odhaľuje aj samo autoritu, od prírody videním objektívnej reality neobdarených fyzikálnych slepcov, čiže samo autoritu mentálne málo kapacitných učiteľov fyziky, ako aj zamestnancov FÚ SAV.

Menované osoby by si v tejto diskusii iba rôznymi spôsobmi liečili svoj osudový žiaľ nad ich mentálnym hendikepom, nad ich fyzikálnou slepotou. Oni by si tu liečili svoj osudový žiaľ nad ich neschopnosťou vidieť objektívnu realitu materiálnej prírody.

(Na úprave textu sa priebežne pracuje 24 hodín denne.)

Definícia absolútneho pohybu telies:

Tlakové hodnoty v ramene kyvadla určuje jediná (absolútna) dráha pohybu závažia kyvadla vesmírom a nie tisíc rôznych dráh závažia kyvadla, videných z tisíc rôznych vzťažných sústav, tisíckou rôznych pozorovateľov.

Alexander JÁRAY.  

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu