2§. Kardinálny omyl fyziky.

Plniac si svoju občiansku povinnosť pri ochrane ľudských práv občanov SR, ako aj pri ochrane demokratických princípov a Ústavy SR, touto cestou žiadam o povinné experimentálne preverenie horibilného fyzikálneho bludu, známeho pod

Písmo: A- | A+

Celá veda je buď fyzikou alebo zbieraním známok.

(Ernest Rutherford)

Žiadosť.

Žiadosť o experimentálne preverenie tu opísaných experimentálnych dôkazov, horibilného principiálneho fyzikálneho klamstva, pod názvom Princíp ekvivalencie, ktorý sa trestuhodne a na viac aj úmyselne vyučuje na školách a univerzitách SR ako objektívna pravda.

Zdôvodnenie žiadosti.

Základný pilier fyziky zvaný „Princíp ekvivalencie“ zotrvačnej a gravitačnej hmotnosti telies, je experimentom dokázateľný horibilný blud a preto jeho vyučovanie na školách a univerzitách SR, zakladá skutkovú podstatu štátom organizovaného trestného činu podvodu na študujúcich občanoch SR.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kardinálny omyl fyziky.

Pravdivosť všetkých fyzikálnych zákonov pohybu hmoty a to konkrétne:

Galileovho princípu relativity,

troch Newtonových zákonov pohybu

ako aj obidvoch Einsteinových teórií relativity,

ale aj múdrosť a dôstojnosť všetkých fyzikov sveta, (ako aj SR) stojí a padá na pravdivosti:

Princípu ekvivalencie

ktorého obsah v jadre znie nasledovne:

Zrýchlenie nie je možné dolíšiť od gravitácie.

Táto veta hovorí o tom, že žiadnym fyzikálnym experimentom nie je možné rozlíšiť, či teleso sa nachádza v gravitačnom poli Zeme, alebo v zrýchlenej sústave (v rakete) ktorá sa pohybuje zrýchlením rovným gravitačnému zrýchleniu Zeme, a = g.

SkryťVypnúť reklamu

To preto, lebo všetky javy v obidvoch sústavách prebiehajú údajne rovnako.

Toto tvrdenie je pilierom fyziky a tým aj celej prírodovedy.

To tvrdia fyzici celého sveta a toto sa vyučuje aj na školách a univerzitách Slovenskej republiky. 

Jedným človekom na svete, ktorý toto netvrdí je:   

Alexander Jozef JÁRAY !  

On tvrdí pravý opak a to, že:

Zrýchlenie je možné veľmi ľahko dolíšiť od gravitácie!

Ale iba človekom ktorý je od prírody obdarený schopnosťou slobodne myslieť.

Ale iba človekom ktorý nie je ovplyvnený bludmi Galilea, Newtona a Einsteina.

Alexander Jozef JÁRAY dokáže na viac aj vedeckou metódou, čiže experimentom odlíšiť zrýchlenie od gravitácie, čo sa vraj podľa osobných dojmov všetkých fyzikov sveta odlíšiť v žiadnom prípade nedá.

SkryťVypnúť reklamu

Alexander Jozef JÁRAY rozlíšenie gravitácie od zrýchlenia dokazuje pomocou opisu pohybu kyvadla v gravitačnom poli Zeme a pomocou opisu pohybu kyvadla v ekvivalentnej zrýchlenej sústave (a = g). 

I. Pohyb kyvadla v gravitačnom poli Zeme.

Pre zjednodušenie počítania, pôjde o analýzu pohybu kyvadla o rozmere jeho ramena

R = 10m a pri zrýchlení g = 10 m.sec-2.  

Na priloženom obraze je znázornený mechanizmus pohybu kyvadla v gravitačnom poli Zeme. Tento druh pohybu tvorí zrýchlený pohyb telesa po kružnici, sprostredkovaný gravitačným zrýchlením Zeme (g), ktorého veľkosť klesá v závislosti od zmeny uhla, ktorý rameno kyvadla zviera s osu (X) a to v zmysle: g.cosa 

SkryťVypnúť reklamu

Pre zjednodušenie určenia času (t), (času kmitu kyvadla) je on vypočítaný pomocou rovnice zrýchlenia pohybu tieňa kyvadla premietnutého na polomer kyvadla R, vo smere osy (Y).

Nejde o tradičný matematický postup merania času (t) pohybu kyvadla, ale o zjednodušený, o invenčný, ktorý pritom dáva ten istý výsledok ako pri oficiálnom, veľmi komplikovanom postupe počítania času (t) kmitu predmetného kyvadla.

Pohyb tieňa kyvadla premietnutého na os (Y), dá sa zapísať rovnicou jeho zrýchlenia nasledovne:

g.cos2a = w2 R.cos2(wt) = (w2 R)/2.(1 + cos(2wt).

Po integrácii rovnice (w2 R)/2.(1 + cos(2wt).dt,

dostaneme rovnicu rýchlosti pohybu tieňa kyvadla.

V = (w2 R.t)/2 + (wR.cos(2wt)./4.

 Po integrácii tejto rovnice: (w2 R.t)/2 + (wR.cos(2wt). /4).dt

dostaneme rovnicu dráhy tieňa pohybu kyvadla o hodnote S = R. 

R = (w2 R.t2)/4 - R.sin(2wt)/8).

Po dovolených úpravách dostávame čas (t) kmitu kyvadla v gravitačnom poli Zeme pre uhol výkyvu 90° tak, ako je to znázornené na priloženom obraze.

t = (7R /2g)1/2

(Správnosť tohto výpočtu času (t) kyvu kyvadla potvrdili aj matematici z ČSAV.)

Takže pre pohyb kyvadla v gravitačnom poli pre uhol výkyvu 90°,

platí: t = (7R /2g)1/2

Analýzu pohybu kyvadla v gravitačnom poli Zeme prevediem pri výkyve kyvadla o 30° uhol.

Pri výkyve kyvadla z horizontálnej, vodorovnej polohy v gravitačnom poli Zeme o uhol 30°, závažie kyvadla klesne o 5m nižšie k povrchu Zeme, čím jeho obvodová rýchlosť

nadobudne hodnotu: v = 10m/sec.

Pomocou vzorca odstredivej sily (a = v2/R) potom vieme vypočítať veľkosť odstredivo - dostredivej sily ktorá napína rameno (väzbu) kyvadla. Pre hmotnosť závažia kyvadla 1kg, a odstredivé zrýchlenie (a = v2/R), veľkosť napätia vo väzbe kyvadla bude predstavovať hodnotu:

F = 1kg.10m.sec-2.  (10N)

(Každé teleso ktoré sa vplyvom gravitačného zrýchlenia Zeme premiestni voľným pádom z výšky 5m nižšie k povrchu Zeme (po akejkoľvek dráhe, teda aj po naklonenej rovine) musí nadobudnúť na konci jeho dráhy rýchlosť v = 10m/sec!!! Kvôli zákonu zachovania energie.)

Pohyb kyvadla v gravitačnom poli Zeme, tak ako on je znázornený na priloženom obraze, je pohybom po kružnici a tak sa naň môže aplikovať matematický aparát vzťahujúci sa na pohyb telies po kružnici.

Pohyb závažia predmetného kyvadla v gravitačnom poli Zeme, počas jeho vychýlenia sa o uhol 30°, v konkrétnom segmente absolútneho priestoru, (zobrazeného sivou farbou) vplyvom gravitačného zrýchlenia (g), (ktoré pôsobí priamo na závažie kyvadla) prejde viac ako 5m a to zrýchlením v rozmedzí: 1g, až 0,876g; pričom na konci jeho dráhy nadobudne rýchlosť v = 10m/sec. Následkom tejto rýchlosti vznikne v tiahle kyvadla konkrétna, merateľná sila o veľkosti

F = m.v2/R, čiže F = 1kg.10m.sec-2. (10N)

  II. Pohyb kyvadla v zrýchlenej sústave.   

 Na priloženom obraze je znázornený mechanizmus pohybu kyvadla v zrýchlenej sústave (a = g). Tento pohyb kyvadla je diametrálne odlišný od pohybu kyvadla v gravitačnom poli Zeme.

 Tento druh kyvadlového pohybu vzniká, následkom zrýchleného pohybu stredu otáčania kyvadla a to zrýchlením (a = g) vo smere osi (Y), pričom zrýchlený pohyb stredu otáčania kyvadla, iba sprostredkovane a to cez tiahlo kyvadla, prenáša sa na závažie kyvadla. Následkom tohto špecifického mechanizmu pohybu kyvadla v zrýchlenej sústave, v tiahle kyvadla nameráme napätie, ktoré je adekvátne hodnote: F = a.sin30° (aspoň v intervale vychýlenia sa kyvadla o uhol 30°).

(Práve tento interval sa tu analyzuje.)

Pri tomto druhu pohybu kyvadla, nejde o pohyb (závažia) kyvadla po kružnici, ale ide, (aj to iba teoreticky) o pohyb kyvadla po krivke y = a.sin2a, teda po krivke s nestálou krivosťou.

Ibaže samotný pohyb kyvadla v zrýchlenej sústave ovplyvňujú aj iné, zatiaľ neznáme, ale objektívne existujúce parametre, ako napríklad odlišnosť gravitačnej a zotrvačnej hmotnosti závažia kyvadla a tak reálny matematický opis pohybu kyvadla v zrýchlenej sústave nie je súčasnými fyzikálnymi poznatkami a matematickými prostriedkami možný.

 Ale zato je ho možné vizuálne, ale aj logicky odvodiť pomocou porovnania dráhy pohybu kyvadla gravitačnom poli s dráhou pohybu kyvadla v zrýchlenej sústave, v jednom adekvátnom, ekvivalentnom 

absolútnom priestorovom segmente.

 O aké konkrétne rozdiely ide?

1. Skutočnosť, že doba kmitu kyvadla v gravitačnom poli nemôže byť totožná s časom pohybu kyvadla v zrýchlenej sústave, prezentuje o.i. aj rôznosť tvaru rovníc zrýchlenia predmetných kyvadiel. Z tejto reality potom plynie, že čas doby kyvu kyvadla v zrýchlenej sústave (a), je iný (dlhší) od doby kyvu kyvadla v gravitačnom poli Zeme (g).

Dá sa teda konštatovať, že hodnota (g.cos2a) nie je totožná, ani ekvivalentná s hodnotou  (a.sina.cosa.). 

2. Kým kyvadlo vychýlené o 30° stupňový uhol v gravitačnom poli prejde v adekvátnom, ekvivalentnom priestorovom segmente vzdialenosť väčšiu ako 5m, tak v približne rovnakom (ale v skutočnosti predsa len v dlhšom) čase, kyvadlo v zrýchlenej sústave pri vychýlení sa o ten istý 30° stupňový uhol, v tom istom adekvátnom, ekvivalentnom priestorovom segmente, prejde iba okolo 2m. 

Duševne zdravý človek vidí ten dosť veľký rozdiel!

 3. Kým napätie v tiahle kyvadla vychýleného o 30° stupňový uhol v gravitačnom poli má hodnotu 10N, tak napätie v tiahle kyvadla vychýleného o 30° stupňový uhol v zrýchlenej sústave nedosiahne ani polovicu, čiže ani 5N.

 4. Na základe uvedených faktov, dá sa jednoznačne konštatovať, že nie je nič jednoduchšie ako rozoznať, kedy sa kyvadlo pohybuje v gravitačnom poli Zeme a kedy v zrýchlenej sústave. Stačí iba vychýliť kyvadlo z jeho horizontálnej polohy o 30° stupňový uhol, v obidvoch sústavách a potom zmerať napätie v tiahle kyvadla v stave jeho vychýlenia sa o 30° stupňový uhol. 

 5. Kým veľkosť napätia v tiahle kyvadla v gravitačnom poli určuje hodnota

F = m.(v2/R),

 tak veľkosť napätia v tiahle kyvadla v zrýchlenej sústave určuje hodnota

F = m.(a.sina).  

6. Po tu uvedených exaktných argumentov, určených na experimentálne potvrdenie odlišnosti medzi gravitačnou a zrýchlenou sústavou a medzi gravitačnou a zotrvačnou hmotnosťou telies, vyučovanie Princípu ekvivalencie, Newtonových zákonov pohybu a Einsteinových teórii relativity, už napĺňa skutkovú podstatu trestného činu podvodu na študujúcich občanoch SR.

Fyzikálne zákony v zrýchlenej sústave, sú diametrálne (úplne) odlišné od fyzikálnych zákonov v gravitačnom poli.

7. Pohyb kyvadla v gravitačnom poli prebieha úplne ináč ako v zrýchlenej sústave a preto Princíp ekvivalencie nemôže platiť v materiálnom časopriestore, iba ak v metafyzike, čiže výlučne v hlavách pomýlených fyzikov.

V súvislosti s obsahom Princípu ekvivalencie, ide o kardinálny omyl súčasnej fyziky.

Najväčší rozdiel v pohybe obidvoch kyvadiel, prejavuje sa pri ich vychýlení z horizontálnej polohy o 30° stupňový uhol. A preto aj keby sa pohyb obidvoch kyvadiel po vychýlení o 90° stupňový uhol časovo (približne) zhodoval, (čo ale nie je pravda) tak z grafu priebehu tlakov v tiahlách tých dvoch kyvadiel, vedeli by sme vždy a jednoznačne

rozlíšiť zrýchlenie od gravitácie.

Dodatok.

 Predstava Alberta Einsteina, že medzi voľným pádom v gravitačnom poli (Zeme) a zotrvačným (rovnomerným a priamočiarym, kozmickým) pohybom, niet žiadneho rozdielu, (tá predstava tvorí základ jeho obecnej teórii relativity) na prvý pohľad zdá sa byť rozumná predstava.

 Žiaľ iba na prvý pohľad, lebo pri hlbšom uvažovaní nad uvedeným problémom,

Alexander Jozef JÁRAY

došiel k záveru, že ani to nie pravda.

K vysvetleniu mylnosti predmetnej Einsteinovej úvahy,

Alexander Jozef JÁRAY

použil analógiu, čiže už známy priebeh, mechanizmu, pohybu kyvadla v gravitačnom poli a v zrýchlenej sústave, na opis pohybu kyvadla v rovnomerne tečúcej vode rieky a v pokojnej vode jazera.

Pokiaľ by kyvadlo postupovalo rovnakou rýchlosťou akú má prúd vody v rieke, (analógia s voľným pádom) tak by k vychýleniu kyvadla nedošlo. Keby sme však stred kyvadla posunuli voči smeru toku rieky opačnou rýchlosťou, tak by na závažie kyvadla začala pôsobiť voda zrýchleným pohybom, následkom čoho by to kyvadlo konalo kružnicový pohyb. Išlo by o analógiu s pohybom kyvadla v gravitačnom poli.

Keby sme stredu toho kyvadla udelili zrýchlený pohyb v jazere, kde voda je v nehybnom stave, tak by sme spozorovali taký istý pohyb kyvadla, ako v zrýchlenej sústave, ktorý je vyššie podrobne opísaný.

Nešlo by o kružnicový pohyb, ale o pohyb po krivke y = a.sin2a.

Z tu opísaného plynie veľmi dôležitý záver a to, že ak stredu otáčania sa kyvadla, počas jeho voľného pádu v gravitačnom poli Zeme, udeleníme opačné zrýchlenie, v protismere so smerom voľného pádu, vyvoláme tým kružnicový pohyb kyvadla, pričom ten istý postup zrýchlenia stredu otáčania sa kyvadla v zotrvačnej sústave, vyvolal by pohyb kyvadla po krivke

 y = a.sin2a.

 Dodatok ku dodatku.

Komu by robil problém pochopiť hore uvedené experimentálne argumenty neplatnosti „Princípu ekvivalencie“, stačí aby si túto neplatnosť overil na nasledovnom prístroji.  

---------Tento pristroj nachádza sa vo vlastníctve SAV, stačí už len merať----------- 

Tento prístroj má tú schopnosť, že vie vyvolať, ale aj zaregistrovať veľkosť zrýchleného pohybu sústavy (vozíka s vysielačkou) a to pomocou ťahu závažia, ktoré je zrýchľované gravitačným poľom Zeme.

 Keď na koniec (začiatok) toho vozíka dáme jeden citlivý tenzometer (tlakomer) a pred neho postavíme teleso, ktorého gravitačnú hmotnosť dopredu poznáme, tak potom pomocou veľkosti tlaku, ktorý vznikne následkom (známej veľkosti) zrýchleného pohybu vozíka, (medzi tenzometrom a zrýchľovaným telesom) dokážeme zmerať veľkosť zotrvačnej hmotnosti zrýchleného telesa.

 No a potomto meraní celý svet sa bude diviť tomu, že zotrvačná hmotnosť telies je približne o 3% menšia od ich gravitačnej hmotnosti.

No a po tomto údive sveta nad kardinálným omylom fyzikov, môžeme začať prepisovať učebnice fyziky.

Tu uvedené exaktné argumenty dokazujúce neplatnosť základného piliera fyziky, Princípu ekvivalencie, sú fyzikmi arogantne ignorované a preto sa naďalej na školách a univerzitách SR šíri totálne fyzikálne klamstvo v znení:

Zrýchlenie nie je možné odlíšiť od gravitácie.

Je až zarážajúce, že dôkaz o ekvivalencii gravitačnej a zotrvačnej hmotnosti telies (ktorá môže vzniknúť iba  v zrýchlenej sústave so zrýchlením a = g) je vždy meraná rôznymi torznými kyvadlami iba na povrchu Zeme, no nikdy nie v zrýchlenej sústave s parametrom zrýchlenia (a = g)!  

Čo tým fyzici chcú dokázať nie je nikomu jasné.

Priamy dôkaz princípu ekvivalencie v zrýchlenej sústave a = g, totiž vykazuje niečo úplne iného než sa študenti fyziky môžu dozvedieť na školách a univerzitách SR.

 Ale to je už v rozpore s Ústavou SR, ako aj so zákonmi SR.

Keď ani po poznaní tu uvedených argumentoch, nezačne sa rekonštrukcia fyziky, Slovenská republika stane sa zločineckým štátom, ktorý pácha zločin podvodu na svojich študujúcich občanoch.

Na a takýto štátny útvar v zmysle článku 32, Ústavy SR, je potrebné zvrhnúť ako antidemokratický, ako proti občiansky element.

 Nezabudnite sledovať nasledujúcu živú diskusiu o neplatnosti jedného zákona prírody, ktorá vypovedá o zhubnom vplyve štátom platených a aj Ústavným súdom ochraňovaných učiteľov fyziky, ako aj fyzikov ponevierajúcich sa relatívným pohybom a bezcielne v budovách SAV, na myslenie nimi ovplyvnených občanov SR.

 http://blog.sme.sk/diskusie/1714658/1/Novy-clanok-3-newtonov-zakon.html 

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

50 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
INESS

INESS

107 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu