3 Fungovanie GPS, podvod made in USA.

Keďže žiadna mylná fyzikálna teória nemôže mať reálny - exaktný dôkaz jej pravdivosti, preto zákonito ani fungovanie GPS systému nemôže byť exaktným dôkazom platnosti Einsteinových omylov zhutnených do jeho dvoch teórii relativity

Písmo: A- | A+

X+

(Tento oddelovač ukazuje plynutie času obrazne.)

Jedným z kmeňových argumentov zástancov Einsteinových relativistických teórii, je poukazovanie na fungovanie GPS systému.

Keďže žiadna mylná fyzikálna teória nemôže mať reálny - exaktný dôkaz jej pravdivosti, preto zákonito ani fungovanie GPS systému, nemôže byť exaktným dôkazom platnosti Einsteinových omylov, zhutnených do jeho dvoch teórii relativity pohybu (v našom prípade pohybu družíc GPS).

Pre zjednodušenie fungovania GPS systému uvádzam iba nasledovné podmienky.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

(Český text je prebraný z dobornej literatúry, ktorá obhajuje Einsteinové teórie relativity.)

Nejdůležitější podmínkou pro vytvoření globálního pozičního systém GPS

 je možnost měřit čas s fantastickou přesností.

Aby som bol presnejší, pre fungovanie GPS je potrebné vyrobiť také hodiny, ktoré idú vždy rovnako „rýchlo“, u ktorých eventuálna vzájomná odchýlka rýchlosti ich chodu je zanedbateľná a ktoré práve preto vykazujú rozdiel iba jednej sekundy za milión rokov i za dlhšiu dobu.

Skrátka pre fungovanie GPS je potrebné vyrobiť také hodiny, ktoré budú na všetkých družiciach ukazovať rovnaký čas, ako aj s hodinami ktoré zostanú na Zemi.

SkryťVypnúť reklamu

To preto, lebo základom fungovania GPS systému je určenie vzdialenosti družíc od meraného objektu, pomocou dĺžky času putovania rádiového signálu z družice k meranému objektu.

Určení přesné doby letu signálu.

Přesnost, se kterou je třeba znát dobu letu signálu, je velmi dobře dána požadovanou přesností určení polohy a tedy i vzdálenosti.

 Vyjdeme z rychlosti světla, která je 300000000 m/s = 3•108 m/s, a zhruba můžeme říci, že pro přesnost určení vzdálenosti v řádu 1 m potřebujeme čas určovat s řádovou přesností okolo ns = 10-9 s.

Proto je potřeba provádět řadu korekcí. (Vac ako10 korekcií.)

Mezi ně patří již zmíněné korekce na speciální a obecnou teorii relativity.

SkryťVypnúť reklamu

 Podívejme se nyní na korekce, které lze spočítat pomocí Einsteinových teorií.

V tomto případě jde o dvě třídy jevů.

Jedny popisuje speciální teorie relativity a druhé pak obecná teorie relativity.

Speciální teorie relativity popisuje jev, kdy pozorujeme, že čas objektu, který se vůči nám pohybuje rovnoměrně přímočaře plyne pomaleji než náš.

Družice systému GPS mají rychlosti zhruba 12 000 km/h (väčšiu ako povrch Zeme) což je okolo 3300 m/s. V tomto případě je tak plynutí času na družici pouze o 5•10-9 % pomalejší (ako na povrchu Zeme).

Přesto se však už za hodinu nasbírá rozdíl 180 ns, který znamená chybu v určení vzdálenosti přes padesát metrů. 

SkryťVypnúť reklamu

 Obecná teorie relativity předpokládá vliv gravitačního pole na tok času. Čím vyšší je intenzita gravitačního pole, tím pomaleji běží čas.

Intenzita gravitačního pole klesá s kvadrátem vzdálenosti. Při vzdálenosti družic zmíněných zhruba 20 000 km od Země je tak gravitační pole v místě pozorovatele více než šestnáctkrát intenzivnější než v místě družice. Běh času v místě pozorovatele tak zpomaluje více než v místě družice.

Velikost tohoto rozdílu je zhruba 50•10-9 %.

Je v opačném směru a větší než korekce ze speciální teorie relativity.

Oba tyto vlivy se tak kompenzují jen částečně. Zůstatková hodnota je zhruba 45•10-9 % a za hodinu vede k rozdílu času zhruba 1600 ns a chybě v měřené vzdálenosti zhruba 480 m.

Korekce se provádí tak, že se frekvence hodin na družici nastavuje na nižší hodnotu. Její hodiny tak běží pomaleji.

(Takže po tej korekcii už bežia takou istou rýchlosťou ako hodiny na Zemi.)

Z uvedeného plynie, že hodiny v družiciach GPS síce idú rovnako rýchlo, ale nie rovnako rýchlo, ako hodiny na Zemi, lebo ich rýchlosť voči hodinám na Zemi je ovplyvnená ŠTR  o hodnotu - 5•10-9 % a  OTR o hodnotu  + 50•10-9 %.

 Aby hodiny na Zemi a v družiciach GPS ukazovali rovnaký čas, musia sa spomaliť o hodnotu - 45•10-9 %.

To sa ale podľa vysvetľovateľov fungovania GPS robí už tu na Zemi, takže už tu na Zemi sa hodiny družíc spomalia o - 45•10-9 % voči hodinám ktoré ostanú na Zemi. No keď sa tie upravené - spomalené hodiny dostanú na obežné dráhy systému GPS , tento rozdiel sa vďaka OTR a ŠTR vynuluje.

Takým spôsobom vysvetľujú relativistický fyzici platnosť Špeciálnej teórie relativity.

V čom sa ale relativistický fyzici strašne mýlia?

To všetko o čom relativistický fyzici v súvislosti s fungovaním GPS systému hovoria, platilo by iba vtedy, keby Zem mala nulovú rýchlosť pohybu vesmírom, teda keby stála nehybne vo vesmíre.

Vtedy by všetky družice GPS systému mali rovnakú obvodovú rýchlosť, 3 300 m/sec, voči povrchu Zeme i voči celému vesmíru.

Problém je ale v tom, že Zem sa pohybuje okolo slnka rýchlosťou 30 km/sec.

Táto skutočnosť mení dráhu pohybu tej družice GPS, ktorá sa pohybuje okolo rovníka Zeme, z dráhy kružnicovej, na dráhu cykloídnu, ktorá sa vyznačuje tým, že jej rýchlosť pohybu sa neustále mení v rozmedzí 30km/sec + 3 300m/sec a 30km/sec - 3 300m/sec každých 12 hodín, čiže dvakrát za deň.

Tento problém nemá iba tá družica GPS, ktorá sa pohybuje okolo Zeme po poludníku, ktorý je kolmý na smer dráhy pohybu Zeme okolo slnka, lebo tá družica sa pohybuje po skrutkovnicovej dráhe.

Ostané družice GPS systému svoju rýchlosť neustále menia podľa rôzne veľkých cykloíd.

Dá sa teda konštatovať, že v prevažnej väčšine družíc GPS, ich rýchlosť sa neustále mení a na viac aj rôznym spôsobom, dvakrát za 24 hod.

 Preto tým istým (rôzným) spôsobom by sa mali neustále meniť aj rôzne parametre plynutia času hodín družíc GPS systému, v zmysle ŠTR.

 Čo znamená, že jediná spoločná korekcia chodu všetkých družicových hodín GPS systému tu na Zemi, nestačila by k tomu, aby oni na obežných dráhach ukazovali taký istý čas ako hodiny na Zemi.

Keďže podľa obhajcov Einsteinových teórii, na správny chod GPS systému stačí jediná korekcia pre všetky družicové hodiny GPS systému už tu na Zemi a oni potom na obežných dráhach okolo Zeme ukazujú spoločne taký istý  čas ako hodiny na Zemi, preto platnosť ŠTR teórie sa pomocou GPS systému nielenže nepotvrdzuje, ale úplne vyvracia.

 Fungovanie GPS systému dokazuje iba to, že nech jeho družice majú hocakú rýchlosť, ich hodiny vždy ukazujú rovnaký čas ako hodiny na Zemi,

čo ale úplne odporuje Einsteinovej ŠTR.  

Z uvedeného sa dá jednoznačne konštatovať, že uplatňovanie ŠTR v hodinách družíc GPS systému, je podvod made in USA.

A na ten podvod bez racionálneho uvažovania, naleteli všetci fyzikálny feťáci.

Z droj českého textu: http://hp.ujf.cas.cz/~wagner/popclan/gps/gps.html 

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavel Macko

Pavel Macko

188 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu