Kde bolo tam bolo, bola raz jedna „Nežná revolúcia".
V tomto druhom „Politickom školení“, vrátim sa do roku 1989, teda k „Nežnej revolúcii“, ktorá bola začiatkom toho čo teraz zažívame na Slovensku.
Ako vieme táto revolúcia prebehla pomerne veľmi ľahko až komicky ľahko, lebo napríklad opozičného politika, Václava Havla, vodcu „Nežnej revolúcie“, komunistické národné zhromaždenie ČSSR, iba dva mesiace po splanutí „Nežnej revolúcie“ a to s radosťou a jednohlasne zvolilo za prezidenta ČSSR, pričom Václav Havel bez problémov skladal sľub na socialistickú (komunistickú) ústavu ČSSR.
Priebeh „Nežnej revolúcie“ je občas kritizovaný za to, že komunisti, teda vtedajší mocipáni neboli v tej revolúcii fyzicky likvidovaní, následkom čoho znovu sa dostali k moci a tým pádom „Nežná revolúcia“ bola zbytočná. Takže v prípadnej opakovanej „Nežnej revolúcii", už by sa počítalo aj s fyzickou likvidáciou súčasných i minulých mocipánov.
Ibaže takýto jednosmerný pohľad na priebeh Nežnej revolúcie a jej následky predstavuje iba takzvaný Hurvínkovský pohľad.
Realita je o niečo zložitejšia, komplikovanejšia a mali by ju poznať aj budúci revolucionári.
Pred rokom 1989 komunisti v ČSSR, neboli pri moci pre nič a za nič. Komunisti tvrdili, že sú predstaviteľmi i realizátormi najlepšieho a najpokrokovejšieho spoločenského systému v dejinách ľudstva, zvaného „Komunizmus“, lebo oporou komunizmu boli závery a poznatky dialektického a historického materializmu, súhrne pomenované ako „Vedecký komunizmus“.
Komunisti sa cítili ideologický silní až na večné časy a nikdy ináč práve preto, že oni sa opierali o vedecké poznatky overené experimentálne i dejinnou praxou. Komunisti svoje neúspechy pri výstavbe komunizmu zdôvodňovali iba ako sprievodné a prechodné javy, ktoré po vybudovaní komunizmu automaticky zaniknú.
Ja teraz vynechám tie piliere vedy o ktoré sa "Vedecký komunizmus" opieral, (tie uvediem neskôr) ale zato nevynechám tú skutočnosť, že nepriatelia komunizmu nikdy nenapádali „Vedecký komunizmus“ prostredníctvo spochybnenia pravdivosť jeho vedeckých, matematicko - fyzikálných a historických pilierov, ale vždy iba poukázaním na ekonomické výsledky ktoré sa dosahovali aplikáciou vedeckých poznatkov do spoločenskej praxe, v Komunistickej (socialistickej) spoločnosti.
No a ako je známe, (ekonomické) výsledky aplikácie „Vedeckého komunizmu“ v praxi, v žiadnom prípade neharmonizovali s predpokladanými závermi „dokonalej“ vedy, respektíve, vedecké poznatky uplatňované v spoločenskej praxi neprinášali vedecky predpovedané, vedcami dopredu vypočítané výsledky.
Napriek tomu "Vedeckí komunisti" nemuseli sa báť od žiadnej kontrarevolúcie, lebo tá by podľa ich logiky musela byť sprevádzaná exaktnými dôkazmi omylov vedy, (omylov fyziky a matematiky) čiže tú kontrarevolúciu by museli zákonito previesť iba vedci, aj to iba na akademickej pôde pomocou vedeckých argumentov, ktoré by poukazovali iba na omyly vedy, (fyziky a matematiky) ale nie priamo na obete omylov vedy, na „Vedeckých komunistov“.
Komunistov mohli bez boja zlikvidovať iba nové, dosial neznáme ale objektívne existujúce vedecké poznatky, hlavne v oblasti fyziky a matematiky. Komunistov mohla bez boja zlikvidovať nová, revolučná nekomunistická (nekapitalistická) reálna fyzika a matematika!
Tá však v roku 1989 na svete ešte neexistovala.
"Nežná revolúcia" bola v skutočnosti iba intuitívnym, skôr biologicky pudovým odporom nevedeckej, laickej, drvivo väčšinovej časti spoločnosti (hercov, kotolníkov, právnikov, robotníkov, roľníkov....) proti predpokladaným mylným záverom vedy, ktoré komunisti na silu pretransformovali do spoločenskej praxe a ktoré niekedy vykazovali až absurdné výsledky, nad ktorými rozum zastával.
A tú vzburu proti "vede" bez akýchkoľvek dôkazov omylov vedy, vedecky zmýšľajúci komunisti ani vo sne nepripúšťali. To z ich vedeckej paradygmy (vedeckého spôsobu myslenie) jednoducho nevychádzalo, nemohlo nastať.
(Ak by veda skutočne hlásala pravdu.)
Keďže vodcovia Nežnej revolúcie neboli vedci, (neboli matematici, ani fyzici) preto zákonito nemohli predložiť žiadne hodnoverné dôkazy omylov vedy a tým pádom ani žiadne akceptovateľné dôkazy omylov „Vedeckého komunizmu“.
Oni mohli iba jedno a to hromadným cenganím kľúčov na námestach:
Zakázať aplikáciu záverov vedeckého komunizmu do spoločenských pomerov v ČSSR!
Nie náhodou prvou požiadavkou vodcov "Nežnej revolúcie" bolo odstránenie článku 4, z Ústavy ČSSR, ktorá pojednávala o vedúcej sile Komunistickej strany, strany „Vedeckých komunistov“ v spoločnosti.
Nežná revolúcia túto svoju požiadavku dosiahla veľmi ľahko a veľmi skoro, no a potom sa už na nič nezmohla, lebo jej vodcovia neboli schopní dokázať omyly vedy a tým pádom ani omyly „Vedeckého komunizmu“.
Práve preto tie omyly vedy sa plazivo, nebadane, pretransformovali do súčasnej porevolučnej doby a predstavitelia komunistickej fyziky a matematiky, (zamestnaní v SAV) boli čoby mávnutím čarovného prútika premenovaní na demokratických fyzikov a matematikov a pritom ako by sa nič nestalo, naďalej beztrestne šíria tie isté vedecké poznatky (tie isté matematické a fyzikálne bludy) ktoré šírili za komunizmu. Čiže oni aj dnes šíria tie isté bludné "vedecké" argumenty, na ktorých stál a na ktorých stroskotal „Vedecký komunizmus“.
Preto vedecký komunizmus a jeho piliere, vedecké bludy, neboli a ani nemohli byť odhalené a následne odstránené už v „Nežnej revolúcii“. Oni boli iba dočasne ignorované i keď naďalej latentne (nebadane) pôsobia na školách a univerzitách SR, ako aj v SAV a následne aj v mysliach a činoch politikov, na veľkú škodu občianskej verejnosti SR.
Poslaním tohto „Politického školenia“ malo byť poznanie, (upozornenie) že na zmenu politického sýtemu nestačí iba hrubá fyzická sila potrebná na povyhadzovanie mocipánov z okna ich úradov. Lebo po nich by atomaticky "Vstali noví mocipáni" vhodní iba na vyhodenie z okien úradov.
K zmene politického sýtemu je nevyhnutná nová, vedecky podložená, experimentálne zdôvodnená spoločenská filozofia, (nová fyzika i matematika) ktorá sa ale v žiadnom prípade nerodí na uliciach, ba dokonca ani nie v akadémii vied, (tam už vôbec nie) či na univerzitách, ale v hlavách prírodou na to povolaných, "vyvolených" jedincov.
Ak takí jedinci v spoločnosti neexistujú, tak to nie je dobré pre spoločnosť.
Titanik skonštruovali vedci.
A na viac takáto nová, vedecky podložená spoločenská filozofia, aj napriek jej pravdivosti veľmi ťažko sa presadzuje do povedomia spoločnosti. Takáto nová, vedecky podložená spoločenská filozofia si vyžaduje svojich „apoštolov“, teda ľudí ktorí ju pochopia a ktorí ju následne dokážu šíriť do povedomia širokej verejnosti.
Ak takí jedinci v spoločnosti existujú, tak to je dobré pre spoločnosť.
Noemovu archu skonštruovali od prírody nadaní, "vyvolení" jedinci.
Mor ho, keď vieš že koho a čo.