To sú ale paradoxy.

Relativistická fyzika hovorí, že pohyb telies je závislý na tom, z akej vzťažnej sústavy ten pohyb telies pozorujeme. Ak priamočiary, rovnomerný, zotrvačný pohyb uvedených troch (1kg) gulí pozorujeme z pozície zotrvačnej vzťažnej sústavy, vtedy pohyb týchto gúľ vidíme aj počas ich priechodu priestorom zrýchlenej rakety, ako pohyb rovnomerný, teda pohyb zotrvačný. Ale ak rovnomerný, zotrvačný pohyb uvedených troch (1kg) gulí pozorujeme z pozície zrýchlenej vzťažnej sústavy, (ak sa nachádzame vo vnútri zrýchlenej rakety), vtedy pohyb týchto troch (1kg) gulí vidíme (vidíme, iba vidíme) ako pohyb zrýchlený.

Písmo: A- | A+

     

Citát z učebnice relativistickej fyziky.

"Princíp ekvivalencie."

Keďže najpriamejšia dráha (do kružnice zakriveným) časopriestorom nezávisí od hmotnosti telies, preto všetky telesá padajú v gravitačnom poli rovnako rýchlo, čo zistil už Galileo Galilei.

Túto okolnosť vysvetľuje newtonovská mechanika princípom ekvivalencie (gravitačná hmotnosť a zotrvačná hmotnosť telesa sú si rovné) , ktorý svojím obsahom vlastne vysvetľuje všeobecnú teóriu relativity Alberta Einsteina.

Preto možno povedať, že z klasického princípu ekvivalencie vyplýva, že pozorovateľ v uzavretom priestore bez pozorovania okolia nedokáže z pohybu predmetov v uzavretom priestore zistiť, či je v gravitačnom poli Zeme, alebo v priamočiarej zrýchlenej sústave, (v rakete) ktorá sa pohybuje zrýchlením (a = g).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Einstein tento princíp zovšeobecnil takto: Pozorovateľ v uzavretom priestore bez informácií zvonku (mobilom) nemôže vôbec žiadnym pokusom zistiť, či sa pohybuje zrýchleným pohybom, alebo stojí nehybne na povrchu Zeme.“

(To ale potom musí znamenať, že váha telies nameraná (zvážená) na povrchu Zeme, je (musí byť) rovnako veľká aj v priamočiarej zrýchlenej rakete, pohybujúcej sa zrýchlením (a = g).)  

Ja sa v tomto vrcholne vedeckom exkurze do absolútnej pravdy prírody, dotknem reálnych (nie relativistických) efektov prebiehajúcich v gravitačnom poli Zeme (g), ako aj reálnych (nie relativistických) efektov prebiehajúcich v priamočiarych zrýchlených sústavách (a = g).

SkryťVypnúť reklamu

Ja v tomto vrcholne vedeckom exkurze do absolútnej pravdy prírody, opíšem reálny (nie relativistický) priebeh voľného pádu troch (1kg) gulí v priamočiarej zrýchlenej sústave (a = g), ako aj v ekvivalentnom gravitačnom poli (g).

Ja v tomto vrcholne vedeckom exkurze do absolútnej pravdy prírody opíšem to, čo sa v skutočnosti stane, keď sa cez jedno okno zrýchlenej rakety pohybujúcej sa priamočiarym zrýchlením (a = g) dostane do jej priestoru trojica (1kg) gúľ, zo svojou priamočiarou, rovnomernou, zotrvačnou, teda stálou rýchlosťou (v1 ), ale aj to, s akou rýchlosťou (v2 ) bude sa tá trojica (1kg) gúľ pohybovať ďalej, keď opustí priestor zrýchlenej rakety.

SkryťVypnúť reklamu

Ja v tomto vrcholne vedeckom exkurze do absolútnej pravdy prírody, opíšem čo sa v skutočnosti stane, keď sa cez jedno okno rakety stojacej nehybne na povrchu Zeme v jej gravitačnom poli (g), dostane do jej priestoru trojica (1kg) gúľ, so svojou zotrvačnou, stálou rýchlosťou (v1 ), ale aj to, akou rýchlosťou (v2 ) bude sa tá trojica (1kg) gúľ pohybovať ďalej, keď opustí priestor nehybnej rakety.  

Na úvod uvediem opis predmetného pohybu troch (1kg) guľ z pozície oficiálnej relativistickej fyziky.

Relativistická fyzika hovorí, že pohyb telies je závislý na tom, z akej vzťažnej sústavy ten pohyb telies je pozorovaný.

SkryťVypnúť reklamu

Ak priamočiary, rovnomerný, zotrvačný pohyb uvedených troch (1kg) gulí pozorujeme z pozície zotrvačnej vzťažnej sústavy, vtedy pohyb týchto gúľ vidíme aj počas ich priechodu priestorom zrýchlenej rakety, ako pohyb rovnomerný, teda pohyb zotrvačný.  

Obrázok blogu

Ale ak rovnomerný, zotrvačný pohyb uvedených troch (1kg) gulí pozorujeme z pozície zrýchlenej vzťažnej sústavy, (ak sa nachádzame vo vnútri zrýchlenej rakety), vtedy pohyb týchto troch (1kg) gulí vidíme (vidíme, iba vidíme) ako pohyb zrýchlený.

Obrázok blogu

 

 A keďže to čo vidíme v zrýchlenej sústave, teda v zrýchlenej sústave (a = g), je podľa relativistických fyzikov to isté (musí byť to isté) tomu, čo vidíme v gravitačnom poli Zeme (g), preto bez akýchkoľvek fyzikálnych problémov (okolkov), môžeme zameniť gravitačné pole (g)

za zrýchlenú sústavu (a = g).

(To ale potom musí znamenať, že váha telies nameraná (zvážená) na povrchu Zeme, je (musí byť) rovnako veľká aj v priamočiarej zrýchlenej rakete, pohybujúcej sa zrýchlením (a = g).)  

 Teraz sa pozrime na to, ako v objektívnej realite (nie iba v teórii) prebehne rovnomerný, zotrvačný pohyb troch (1kg) gulí v gravitačnom poli (g) a v zrýchlenej sústave

(a = g).  

Obrázok blogu

 

 Rovnomerný a priamočiary, teda zotrvačný, vstupný pohyb uvedených troch (1kg) gulí, rýchlosťou (v1 ), do gravitačného poľa rakety, zabezpečíme pomocou vstupnej konzoly. Tento priamočiary zotrvačný vstupný pohyb uvedených troch (1kg) gulí, po ich vstupe do gravitačného podľa rakety, zmení sa nie len na pohyb zrýchlený, ale aj na pohyb zakrivený, konkrétne na pohyb parabolicky.

Presne podľa priloženého obrazu.

 Spätnú, priamočiarú, zotrvačnú výstupnú rýchlosť tých troch (1kg) gulí, vystupujúcich z gravitačného poľa rakety, zabezpečíme druhou, výstupnou konzolou.

Výstupná rýchlosť (v2 ) uvedených troch (1kg) gulí, z gravitačného poľa rakety (g), bude vyššia ako bola ich vstupná rýchlosť (v1 ).    

Obrázok blogu

 

 Ak by mal platiť „Princíp ekvivalencie “, teda ak by mal byť pravdivý existenčný pilier Einsteinovej VTR, tak v rakete pohybujúcej sa priamočiarym zrýchlením (a = g) musel by prebehnúť na vlas taký istý pohybový proces, ako vo vnútri rakety, nachádzajúcej sa v nehybne gravitačnom poli (g).  

Podľa relativistickej fyziky, rovnomerný a priamočiary, teda zotrvačný vstupný pohyb uvedených troch (1kg) gulí, rýchlosťou (v1 ), do priestoru zrýchlenej rakety, mal by sa zmeniť nie len na pohyb zrýchlený, ale aj na pohyb zakrivený, konkrétne na pohyb parabolicky.

Presne podľa priloženého obrazu.

Výstupná rýchlosť uvedených troch (1kg) gulí, z priestoru zrýchlenej rakety (v2 ) mala by byť vyššia ako bola ich vstupná rýchlosť (v1 ).

Ak by mal platiť „Princíp ekvivalencie “ !!!  

No a teraz pozrime sa na to, čo sa stane s rovnomerným a priamočiarym, teda zotrvačným, vstupným pohybom uvedených troch (1kg) gulí rýchlosťou (v1 ), po ich vstupe do priestoru zrýchlenej rakety.   

Obrázok blogu

 

Absolútne nič.

Tie tri (1kg) gule, aj po vstupe do priestoru zrýchlenej rakety, pokračujú vo svojom rovnomernom a hlavne priamočiarom, teda zotrvačnom pohybe, ako by sa nič nestalo.

Oni dokonca nezakrivujú ani svoju dráhu, tak ako v gravitačnom poli (g) a ani sa nezrýchľujú. Výstupná rýchlosť uvedených troch (1kg) gulí, z priestoru zrýchlenej rakety (v2 ) je taká istá ako bola ich vstupná rýchlosť (v1 ).

Tie tri (1kg) gule po výstupe z priestoru zrýchlenej rakety pokračujú naďalej vo svojom rovnomernom a priamočiarom, teda zotrvačnom pohybe, ako by sa absolútne nič nestalo.

Z toho potom plynie poučenie, či dokonca axióma, že:

 Účinky zrýchlenej sústavy (a = g) nemajú žiadny vplyv na rovnomerný a priamočiary, teda na zotrvačný pohyb telies, ktoré nim prechádzajú.

V zrýchlenej sústave neexistuje voľný pád telies, existuje iba vidina (iba očný klam, relativita) voľného pádu.

(To ale potom musí znamenať, že váha telies nameraná (zvážená) na povrchu Zeme, nie je (nesmie byť ) rovnako veľká aj v priamočiarej zrýchlenej rakete, pohybujúcej sa zrýchlením (a = g).)  

A tak sa pýtam, ktorého fyzikálneho osla napadlo tvrdiť, že všetky fyzikálne procesy prebiehajúce v gravitačnom poli (g), sú na vlas rovnaké (ekvivalentné) procesom prebiehajúcim v zrýchlenej sústave (a = g).

Ten fyzikálny osol asi musel byť slepý (nie len hlúpy), keď nevidel ( a ani dnes nevidí) žiadne rozdiely na tých dvoch obrázkoch.  

Obrázok blogu

 

Obrázok blogu

 

 Ten fyzikálny osol na viac ešte tvrdí aj to, že on pomocou Eötvöšovho prístroja dokáže zmerať váhu slaniny v zrýchlenej rakete tak, že tá váha bude rovná - ekvivalentná jej gravitačnej váhe.

Ale ten fyzikálny osol nevie povedať ani len to, že na ktorú časť Eötvöšovho prístroja položí tu slaninu, aby zistil veľkosť jej váhy v zrýchlenej sústave.  

Obrázok blogu

Jedine takým spôsobom dá sa pripevniť (pridrôtovať) železný kilovec na Eötvöšov prístroj v priamočiarej zrýchlenej sústave (a = g). Ale takým spôsobom sa dá zistiť iba ak farba, ale nie váha toho železného kilovca.  

  Okrem armády štátom zbytočne platených fyzikálnych oslov v SAV, túto korunovanú somarinu tvrdil aj tento maník, ktorý do slova a do písmena zosprostil celý svet popretím existencie jediného a preto absolútneho pohybu telies.            

To sú ale paradoxy.  

K tomuto článku patrí nasledujúca pieseň:

http://youtu.be/qlUNYBh0KlU

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

315 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu