Srandovné zrýchlenie: a = v2 /r;

Zrýchlenie bez zmeny rýchlosti.
Dňa 18. 6. 2012, Okresný súd Košice 1, prijal uznesenie, ktorým nariaďuje ľuďom zamestnaným vo Fyzikálnom Ústave Slovenskej Akadémii Vied, (SAV ) aby oni v lineárnej, priamočiarej, zrýchlenej sústave o hodnote jej zrýchlenia (a = g ), teda o hodnote zrýchlenia rovnej gravitačnému zrýchleniu Zeme (g = 9,81m/sec2 ), zmerali veľkosť zotrvačnej hmotnosti telies, ktoré v gravitačnom poli Zeme (g ), vážia v statickom stave (napríklad) 1kg .
Dôvodom prijatia tohto súdneho rozhodnutia je tá skutočnosť, že zotrvačná (dynamická ) váha telies ešte ani raz v dejinách relativistickej fyziky (teda v celých dejinách fyziky, čiže nikdy ) nebola zmeraná v lineárne zrýchlenej sústave ( a = g ), i keď fyzici od zrodu relativistickej fyziky tvrdia (predpovedajú – prorokujú ), že v lineárnej zrýchlenej sústave (a = g ), zotrvačná (dynamická ) hmotnosť telies je rovnako veľká, ako ich gravitačná (statická ) hmotnosť. Toto svoje tvrdenie zhrnuli dokonca do prírodného princípu, zvaného „Princíp ekvivalencie “. (Ale experimentálne npreverili.)
(Pritom z 10. zamestnancov SAV, až 11. nevidia ani to, aký je rozdiel medzi gravitačnou (statickou) a zotrvačnou (dynamickou) hmotnosťou telies.)
Keďže je viac ako isté, že štátom platení zamestnanci FÚ SAV, ako aj učitelia fyziky na školách a univerzitách SR, teda šíritelia experimentom nikdy nevereného fyzikálneho klamstva, zvaného „Princíp ekvivalencie “, urobia všetko preto, aby ich podvodnícka činnosť nevyšla na svetlo Božie, preto ja v tomto mojom blogu pristupujem iniciatívne k prezentácii exaktných dôkazov neplatnosti „Princípu ekvivalencie “, ako aj k prezentácii exaktných dôkazov o zločinnosti štátom platených šíriteľov fyzikálnych klamstiev, konkrétne zamestnancov FÚ SAV, ale aj učiteľov fyziky na školách a univerzitách Slovenskej republiky.
(V prípade, že mnou napadnutí štátom financovaní šíritelia fyzikálnych nezmyslov odmietajú ich označenie za podvodníkov - zločincov, potom ide o štátom platených hlupákov. Prašť ako uhoď.)
Kapitola 1.
Štátom financovaní šíritelia fyzikálnych nezmyslov, teda podvodníci, alebo štátom platení hlupáci vo FÚ SAV, ako aj na školách a univerzitách Slovenskej republiky učia, že v prírode existuje niečo, čo oni označujú slovom sila. No a tá sila vraj zapríčiňuje zrýchlenie telies a tu hypotetickú (iba nimi vysnenú) silu opisujú nasledovnou rovnicou:
F = m .a ;
Na tvorbu zákonov fyziky nespôsobilý a podľa mňa, na viac aj veľmi hlúpy človek, menom Izák Newton, (podobne ako aj ním ohlúpení zamestnanci FÚ SAV, ale aj učitelia fyziky na školách a univerzitách SR) svojim málo zvrásneným mozgom nevedel prísť na to, že v prírode neexistuje žiadna osobitná, izolovaná sila, ale iba časová (tlaková - ťahová - torzná - kontaktná...) silová interakcia medzi najmenej dvomi telesami, ktorej veľkosť prezentuje veľkosť pružnej deformácie ich styčných plôch, teda veľkosť tlaku, ktorý vzniká medzi telesami podliehajúcim vzájomnej, kontaktnej, časovej silovej interakcii.
(Nikdy nie kvôli pôsobeniu osamotnenej abstraktnej sily.)
Takže vo fyzike nemá čo hľadať Newtonov zákon jedinej sily v rovnicovom tvare:
F = m .a ;
Vo fyzike má byť iba zákon časového účinku silovej interakcie medzi (najmenej dvomi) telesami v nasledujúcom, binárnom tvare:
↓(m1 .a 1 .t ) → (m2 .a 2 .t )↑
Pričom zápis: ↓ (m1 .a 1 .t )
predstavuje časový silový mechanizmus spomaľovania sa akčného telesa , ktoré v časovej silovej interakcii odovzdáva svoju (väčšiu hybnosť) kinetickú energiu druhému, reakčnému telesu, pomocou časového silového mechanizmu zvaného zrýchlenie v tvare:
(m2 .a 2 .t ) ↑
Na tvorbu zákonov fyziky nespôsobilý Newton nevedel ani to, že silový účinok nemôže existovať mimo nenulového časového intervalu. Toto do dnešných dní nevedia ani jemu podobne fyzikálne nespôsobilí zamestnanci FÚ SAV, ale aj učitelia fyziky na školách a univerzitách SR a preto oni naďalej, ako rozumu zbavení, učia iba zákon jednej sily, na viac v mimo časovom (abstraktnom) tvare:
F = m .a ;
a nie zákon časového účinku silovej interakcie medzi najmenej dvomi telesami. A aj kvôli tomu je možné ich právom označiť za štátom platených zločincov, alebo štátom platených hlupákov.
( Môžu si slobodne vybrať jeden z tých dvoch variantov ich mentálnej kvality .)
Jednoduchý, ale rukolapný dôkaz totálnej fyzikálnej nespôsobilosti I. Newtona, ako aj zamestnancov FÚ SAV, ale aj učiteľov fyziky na školách a univerzitách SR, predstavuje ich nasledovné mylné chápanie zrýchlenia telies.
Kapitola 2.
Klasická, Newtonova fyzika, pozná tri druhy zrýchlenia telies , ktoré samozrejme považuje za navzájom rovnocenné, za navzájom zameniteľné, čiže za ekvivalentné.
A.) Prvý druh zrýchlenia sa zapisuje nasledovne:
a = D v/ D t
Toto zrýchlenie sa nazýva zotrvačným (dynamickým ) zrýchlením.
B.) Druhý druh zrýchlenia sa zapisuje nasledovne:
a = v2 /R Toto zrýchlenie sa nazýva dostredivým ( srandovným ) zrýchlením.
C.) Tretí druh zrýchlenia sa zapisuje nasledovne:
a = (k).M/r2
Toto zrýchlenie sa nazýva gravitačným (statickým ) zrýchlením.
Takéto delenie zrýchlení hmoty v klasickej fyzike, na jej tri ekvivalentné druhy, neprekážal ani Einsteinovým teóriám relativity a preto Einsteinove teórie ich akceptujú bez pripomienok a to až do takej miery, že tá ekvivalencia uvedených troch zrýchlení tvorí nosný pilier Einsteinovej Všeobecnej Teórie Relativity.
Preto ako v klasickej (Newtonovej), tak aj relativistickej (Einsteinovej) fyzike platia nasledovné vzťahy:
(a ) = ( D v/ D t) = (v2 /R) = (k.M/r2 )
Túto ekvivalenciu troch (diametrálne, až antagonisticky) odlišných druhov zrýchlení , ako klasická (Newtonova), tak aj relativistická (Einsteinova) fyzika zdôvodňuje tým, že ich zrýchľujúce účinky sú rovnaké a preto nedajú sa ani teoreticky (matematicky), ale ani experimentálne (pomocou laboratórneho meracieho prístroja) od seba odlíšiť.
(Správne to má byť: Iba oni to nedokážu od seba odlíšiť. )
Kapitola 3.
Bez toho aby som pristúpil k opisu experimentu, ktorým sa dá jednoznačne a veľmi ľahko, exaktným, vedeckým spôsobom dokázať odlišnosť tu uvedených troch, diametrálne rôznych druhov zrýchlení, ktoré ale súčasná fyzika považuje za nerozlíšiteľné, za rovnaké, za ekvivalentné, použijem ako vedecký dôkaz ich rôznosti, iba matematický aparát, ktorý sa vyučuje už aj na základných školách.
Pomocou časového účinku zotrvačného (dynamického ) zrýchlenia:
( a = D v/ D t)
pôsobiaceho na teleso, môžeme vypočítať veľkosť konečnej rýchlosti telesa (v ), ako aj veľkosť dráhy (S ), ktorú teleso prejde následkom časového účinku (impulzu) tohto zotrvačného zrýchlenia.
Konečná rýchlosť telesa dosiahnutá vplyvom časového účinku zotrvačného zrýchlenia:
(a = D v/ D t)
zapisuje sa nasledovne:
v = a .t
Pre prípad že ( a = D v/ D t) = 10m/sec2 ; a ( t ) = 3sec;
potom (v ) = 30m/sec.
Konečná dĺžka dráhy telesa dosiahnutá vplyvom časového účinku zotrvačného zrýchlenia:
( a = D v/ D t); zapisuje sa nasledovne:
S = (a.t2 )/2
Pre prípad že ( a = D v/ D t) = 10m/sec2 ; a ( t ) = 3sec
potom dráha (S ) = 45m.
Ak by platilo tvrdenie súčasných relativistických fyzikov o ekvivalencii uvedených troch druhov zrýchlení, tak časový účinok ostatných dvoch druhov zrýchlení musel by dávať rovnaký, taký istý výsledok, ako časový účinok zotrvačného zrýchlenia:
( a = D v/ D t) . (To dá rozum.)
Takže použime vzorec (srandovného ) dostredivého zrýchlenia:
( a = v2 /R);
na výpočet rýchlosti (v ), ako aj dráhy (S ) telesa, ktoré podlieha časovému účinku tohto (srandovného ) nezrýchľujúceho zrýchlenia .
Konečná rýchlosť telesa dosiahnutá vplyvom časového účinku (srandovného ) dostredivého zrýchlenia ( a = v2 /R ), ktoré pôsobí na teleso iba pri jeho rovnomernom pohybe po kružnici, mala by sa zapisovať nasledovne:
v = (a = v2 /R).t ;
Pre prípad že (a = v2 /R ) = 10m/sec2 a ( t ) = 3sec
rýchlosť telesa ( v ) mala by dosiahnuť hodnotu:
( v ) = 30m/sec.
No bez väčšieho špekulovania musíme dôjsť k záveru, že čo platí na výpočet rýchlosti pohybu telesa pod vplyvom časového účinku (seriózneho - dynamického ) zotrvačného zrýchlenia:
( a = D v/ D t) ;
to neplatí na výpočet rýchlosti telesa pod vplyvom časového účinku (srandovného ) dostredivého nezrýchľujúceho zrýchlenia:
( a = v2 /R )
Lebo vplyvom akéhokoľvek dlhého časového účinku (srandovného ) dostredivého nezrýchľujúceho zrýchlenia:
( a = v2 /R );
na teleso, rýchlosť telesa (pohybujúcého sa rovnomerným pohybom po kružnici) sa nemení, ostáva vždy konštantná a to o hodnote jeho stálej, nemennej rovnomernej obvodovej rýchlosti:
( v = 10m/sec )!
Ani konečná dráha telesa dosiahnutá vplyvom časového účinku (srandovného ) dostredivého nezrýchľujúceho zrýchlenia:
(a = v2 /R );
zapísaná v takom istom tvare ako je aplikovaná pre zotrvačné zrýchlenie:
( a = D v/ D t) :
S = (a = v2 /R).t 2 /2
neplatí, lebo pre prípad že (a = v2 /R ) = 10m/sec2 ; a ( t ) = 3sec;
nenastane predpokladaný výsledok dráhy 45m , ale iba 30m, aj to výlučne iba na kružnicovej dráhe.
Kapitola 4.
Aplikáciu tretieho druhu gravitačného (statického ) zrýchlenia ( a = k.M/R2 ) už vynechám, nakoľko hore uvedené diametrálne rôzne výsledky účinkov (seriózneho - dynamického ) zotrvačného zrýchlenia ( a = D v/ D t) a (srandovného ) dostredivého nezrýchľujúceho zrýchlenia a = v2 /R ), na pohyb telies, vykazujú dosť zreteľné odlišnosti na to, aby ich človek so zdravým rozumom mohol považovať za rovnaké, čiže za ekvivalentné zrýchlenia.
Ak zamestnanci FÚ SAV, ako aj učitelia fyziky na školách a univerzitách, v časových účinkoch uvedených dvoch rôzných zrýchlení na telesá nevidia žiadané rozdiely, tak tým oni iba exaktne, rukolapne, dokazujú stratu ich zdravého rozumu, ako aj to, že oni na školy a univerzity Slovenskej republiky nepatria.
Ja robím všetko preto, aby som tých bludárov (či hlupákov) zo SAV, ale aj zo škôl a univerzít SR, čím skôr vyhnal. Ale robím to zatiaľ iba ja sám, (tentoraz už aj za pomoci OS KE1). Keby nás bolo viac, tak tých bludárov skôr vyženieme tam kde oni patria. Na smetisko dejín fyziky.
Koniec úvahy.
Tento článok je podrobnejšie a aj s obrazmi znázornený na nasledujúcej web adrese: http://jaray.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=249775