**** Absolútny tlak.

Ako je všeobecne známe, tok elektrickej energie je definovaný vo fyzike relatívneho pohybu, tromi parametrami a to intenzitou I, napätím U, a odporom R, v matematickom vzťahu, ktorý vyjadruje takzvaný Ohmov zákon matematickou rovnicou I = U/R. Pri toku elektrickej energie vieme pomocou prístrojov (avometov) namerať všetky uvedené parametre toku elektrickej energia a to naraz v jedom čase. Pri toku elektrickej energie vo vodiči vzniká rôzne veľký odpor, ktorého hodnotu prezentuje hodnota, ktorá môže byť nulová, keď ide u supravodiče, ale tiež nekonečne, absolútne veľká ak ide o izolanty. Keď k toku elektrickej energie nemôže dôjsť. Tu sa vynára otázka či pri prenose kinetickej energie z jedného telesa na druhé, pri kontaktných silových interakciách nevzniká za rôznych okolností rôzne veľký tlak, a či aj pri silových interakciách existuje konečný absolútny tlak.

Písmo: A- | A+
Vodivá (dynamická) silová interakcia. (Big bang.)
Vodivá (dynamická) silová interakcia. (Big bang.) 

 

Ako je všeobecne známe, tok elektrickej energie je vo fyzike relatívneho pohybu, definovaný tromi parametrami a to intenzitou I, napätím U, a odporom R, v matematickom vzťahu, ktorý vyjadruje takzvaný Ohmov zákon matematickou rovnicou I = U/R.

Pri toku elektrickej energie vieme pomocou prístrojov (avometov) namerať všetky uvedené parametre sprevádzajúce tok elektrickej energia a to naraz v jedom čase. Pri toku elektrickej energie v rôznych vodičoch, vzniká rôzne veľký odpor proti toku elektrickej energie, ktorého hodnotu prezentuje hodnota Ohm, ktorá môže byť nulová, keď ide u supravodiče, ale tiež nekonečne, absolútne veľká, ak ide o izolanty. Keď k toku elektrickej energie nemôže dôjsť.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tu sa vynára oprávnená otázka či pri prenose kinetickej energie z jedného telesa na druhé, či pri kontaktných silových interakciách nevzniká za rôznych okolností rôzne veľký odpor proti toku kinetickej energie z jedného telesa na druhá, teda rôzne veľký tlak, a či aj pri silových interakciách existuje konečný absolútny tlak, teda taký (izolantný) sprievodný tlak, ktorým vieme identifikovať to, že pri takom tlaku kinetická energia nemohla prejsť z jedného telesa na druhé.

Medzi tokom elektrickej energie a tokom kinetickej energie prirodzene existuje paralela. A to vo forme vodivého tlaku ako aj  izolačného, absolútneho tlaku.

SkryťVypnúť reklamu

Ide však o takú tému, ktorú relativistická fyzika na základe osobných dojmov fyzikov, odmieta vziať na vedomie, pričom arogantne ignoruje experimentálne dôkazy pravdivosti tejto paralely.

Absolútny (izolačný)  tlak vzniká iba medzi telesami s (absolútne) rovnako veľkou, ale opačne orientovanou hybnosťou.

(Čiže iba pri nevodivej, statickej silovej interakcii.)

Iné varianty silových interakcií neuvádzam, lebo oni by boli pre relativistických fyzikov iba metúce.

O čo v podstate ide. V zmysle relativity pohybu hmoty, ak sa k sebe približujú dve rovnako hmotné telesá, napríklad relatívnou rýchlosťou, (inú rýchlosť fyzici nepoznajú) v = 10 m/sec. tak nikdy nevieme povedať, (parenejšie, relativistický fyzici nikdy nevedia povedať) ktoré z týchto telies má (absolútne) väčšiu približovaciu rýchlosť (ktoré z tých dvoch telies má absolútne väčšiu hybnosť) nakoľko podľa osobných dojmov relativistických fyzikov pri každej zrážke, uvedených telies (v hocakom smere ich pohybu) vzniká vždy jediný a rovnako veľký (preto relativistický) tlak.

SkryťVypnúť reklamu

(O tom kedy si to oni experimentálne preverili, sa nikde nedočítate.)

No a ten rovnaký tlak vznikajúci údajne pri každej zrážke, (v každom možnom smere) uvedených telies, je iba (experimentom neoverené) zbožné želanie relativistických fyzikov, nakoľko v prípade (a to v absolútne jedinom prípade) keď obidve telesá majú rovnako veľkú, ale opačne orientovanú absolútnu rýchlosť (5 m/sec + 5 m/sec), (keď majú rovnako veľkú, ale opačne orientovanú absolútnu hybnosť) tak medzi nimi vznikne statická silová interakcia, ktorá je sprevádzaná (JÁRAYom objaveným) absolútnym tlakom, (pre danú približovaciu rýchlosť) ktorý predstavuje paralelu k nekonečne veľkému ohmickému odporu pri netoku elektrickej energie vo vodičoch.

SkryťVypnúť reklamu

Všetky ostané varianty približovacích rýchlosti uvedených experimentálnych dvoch telies (napríklad, 1m/sec + 9m/sec....) predstavujú, rôzne veľkú vodivú, dynamickú silovú interakciu, ktorá je sprevádzaná rôzne veľkými tlakmi medzi interagujúcimi telesami, a ktoré sú vždy menšíe od (JÁRAYovho) absolútneho - statického tlaku, ktorý vzniká jedine pri nevodivej, statickej silovej interakcii, čiže medzi telesami s rovnako veľkou, opačne orientovanou a najviac aj experimentálne identifikovateľnou hybnosťou (5m/sec + 5m/sec).

Pomocou absolútneho tlaku, dá sa identifikovať smer absolútneho pohybu telesa vesmírom, čo podľa osobných dojmov relativistických fyzikov nie je možné.

Obsah týchto riadkov potvrdzuje experimentálny dôkaz.

To čo v elektrodynamike predstavuje pojem odpor (Ohm) to v silových interakciách predstavuje pojem tlak (Pascal).

Amen.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

764 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Marian Nanias

Marian Nanias

274 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu