
aaaa
eeeaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaaaaaaaaaaaa
aeaaaaaaaaaaaaaaa
Materiál k diskusii o Einsteinových postulátoch.
Postuláty špeciálnej teórie relativity.
Citáty z oficiálnej fyziky, fyziky relatívneho pohybu svetla.
Einsteinova zásluha spočíva v tom, že sa dokázal správne zorientovať v zmätku viacerých protichodných poznatkov vtedajšej doby (na pohyb svetla), a že fyziku pohybu svetla (aplikovanú na inerciálne, zotrvačné sústavy) postavil na dvoch základných postulátoch:
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Prvý postulát (Princíp relativity) – Všetky fyzikálne zákony musia byť vo všetkých zotrvačných, inerciálnych sústavách (v sústavách, pohybujúcich sa rovnomerne a priamočiaro) invariantne (úplne rovnako) matematicky vyjadrené, vyjadriteľné.
Lebo zmena rýchlosti pohybu inerciálnej sústavy nevyvoláva v nej žiadnu fyzikálnu zmenu. (JÁRAYove zovšeobecnenie.)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Druhý postulát (konštantná rýchlosť svetla c) – Rýchlosť svetla vo vákuu je vo všetkých zotrvačných, inerciálnych sústavách (v sústavách, pohybujúcich sa rovnomerne a priamočiaro) rovnaká; alebo: rýchlosť svetla je rovnaká pre všetkých inerciálnych pozorovateľov, vo všetkých smeroch a nezávisí na rýchlosti objektu vyžarujúceho svetlo.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Postulát obecnej teórie relativity.
Princíp ekvivalencie.
Keďže najpriamejšia dráha pohybu telies časopriestorom prirodzene nezávisí od ich hmotnosti, preto všetky telesá padajú v gravitačnom poli rovnako rýchlo, čo zistil už Galileo Galilei.
Túto okolnosť vysvetľuje newtonovská mechanika princípom ekvivalencie, čiže tvrdením o tom: že gravitačná hmotnosť a zotrvačná hmotnosť telesa sú si rovné, a týmto vlastne vysvetľuje aj všeobecnú teóriu relativity (pohybu telies v atomárnom stave, v stave chemických prvkov).
Presnejšie možno povedať, že z klasického princípu ekvivalencie vyplýva, že pozorovateľ v uzavretom priestore bez pozorovania okolia nedokáže z pohybu (atomárnych) predmetov v priestore zistiť, či je v stave bez tiaže alebo v stave voľného pádu.
Einstein tento princíp zovšeobecnil takto: Pozorovateľ v uzavretom priestore bez informácií zvonku nemôže vôbec žiadnym pokusom zistiť, či je v stave bez tiaže alebo nie.
Slepý fyzik nikdy nevie povedať, či sa nachádza v družici obiehajúcej Zem, alebo padá spolu s výťahom k rodnej Zemi. (JÁRAYov dodatok.)
To nemôže zistiť ani pomocou pohybu svetla, či iných efektov fyzikálnych polí. Teda ani pomocou Einsteinových matematických rovníc !!! (JÁRAYovo do vysvetlenie.)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Filozofický základ OTR.
V špeciálnej teórii relativity (ŠTR) sa postuluje rovnocennosť všetkých inerciálnych, zotrvačných vzťažných sústav. To znamená, že fyzikálne zákony majú úplne rovnaký matematický tvar pre všetkých pozorovateľov, ktorí sa pohybujú len zotrvačným pohybom (stoja, alebo sa pohybujú rovnomerne a priamočiaro).
Táto požiadavka vedie k invariantnosti (nemennosti) fyzikálnych zákonov voči Poincarého grupe. (Ide o matematickú skomoleninu, ktorú si netreba všímať.) Einstein si položil otázku, prečo by mala príroda preferovať iba inerciálne, zotrvačné sústavy.
Zároveň si aj odpovedal: príroda sa o naše (človekom pomenované) sústavy nestará, a preto musia byť fyzikálne zákony rovnaké pre všetkých pozorovateľov. (Pre vzdelaných aj nevzdelaných, veriacich i ateistov, chudobných a bohatých, čiernych aj bielych, atd...) Einstein l sa preto snažil zovšeobecniť ŠTR tak, aby jej fyzikálne závery mali rovnaký matematický tvar pre úplne všetkých pozorovateľov, nie len v inerciálnych, zotrvačných sústavách, ale aj v ne inerciálnych, čiže zrýchlene sa pohybujúcich sústavách.
Toto je základná myšlienka obecného princípu relativity. (Relativity pohybu svetla, poznámky Alexandera JÁRAYa.)
Veľkým skokom v Einsteinových úvahách bolo uvedomenie si, že pozorovateľ voľne padajúci v gravitačnom poli sa cíti byť inerciálny, čiže žiadnymi silami neovplyvnený (kým dopadom na zdroj jeho gravitačného zrýchlenia sa nezabije).
(Veľkým skokom v Einsteinových úvahách bolo uvedomenie si, že ten pozorovateľ, padajúci voľným pádom v gravitačnom poli, ničím nedokáže rozoznať svoju momentálnu zotrvačnú bezťaižnosť vo vesmíre, od ( nebezpečných následkov) voľného pádu v gravitačnom poli, JÁRAYov dodatok.)
Toto tvrdenie tvorí uhlový kameň princípu ekvivalencie.
To má znamenať iba toľko, že pozorovateľ voľne padajúci v gravitačnom poli necíti zotrvačné sily (ale hlavne necíti gravitačné zrýchlenie gravitačného poľa, JÁRAYov dodatok) a preto pre neho platí zákon zotrvačnosti aj keď sa on objektívne zrýchľuje.
Koniec citátov z oficiálnej fyziky, fyziky relatívneho pohybu svetla.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Obsah tu uvedenej plejády slov je zhutnený v nasledujúcej Einsteinovej vete:
"Pozorovateľ v uzavretom priestore bez informácií zvonku nemôže vôbec žiadnym pokusom zistiť, či je v stave bez tiaže alebo nie."
(Či sa pohybuje voľným, (zrýchleným) pádom v gravitačnom poli, alebo nie.) (JÁRAYov dodatok.)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Obraz č.1
Intenzita gravitačného poľa, Obraz č.1, klesá (redne) štvorcom vzdialenosti od zdroja gravitácie.
Obraz č.2.
Intenzita zrýchlenej sústavy, Obraz č.2, je konštantná v každom (aj nekonečne vzdialenom) bode sústavy.
Zrýchľujúca sa doska, približuje sa ku každej zotrvačnej sústave rovnakým zrýchlením a to aj vtedy, keď zotrvačná sústava je od dosky vzdialená 13 miliárd svetelných rokov. (Čo odporuje prvému postulátu OTR.)
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
K tomu, aby niekto mohol odhaliť bludy Alberta Einsteina, ktorý síce vypracoval akúsi teóriu ktorá má aj svoje uplatnenie v partikulárnych (čiastkových) oblastiach fyziky, (v oblastiach fyzikálnych polí, v oblasti pohybu svetla) ale ktorá sa veľmi mylne povyšuje na teóriu pohybu všetkých foriem matérie, ten musí byť od prírody obdarený zvláštnym nadaním a to nadaním vidieť tie veci ktoré sú ostaným ľuďom neviditeľné a to, vidieť vlastným zrakom hustotu intenzity zrýchlenia gravitačného poľa a hustotu intenzity zrýchlenia neinerciálnej, zrýchlenej sústavy. Nasledovať budú konkrétne experimentálne dôkazy Einsteinových bludov.
Prvým vecným argumentom pre túto diskusiu je posúdenie "videnia" GRSc. Alexandra JÁRAY.
Touto vlastnosťou vidieť, ľudským zrakom neviditeľnú realitu prírody nebol obdarený nekatolík, preto pohan Albert Einstein (ale ani nekatolík, preto pohan Izák Newton) a tak on ju nemohol zazrieť vlastnými očami. Tým pádom Einstein musel nakecať horibilné nezmysly o rovnakom pohybe atómárnej formy hmoty v dvoch uvedených, principiálne úplne rozdelených pohybových sústavách.
Prvým Einsteinovým nezmyslom (kecom) je konštatovanie, že všetky fyzikálne javy prebiehajú na vlas zhodne, čiže rovnako, ako v gravitačnom poli tak aj v zrýchlenej sústave, lebo intenzita zrýchlenia obidvoch sústav je rovnako veľká, je identická, je ekvivalentná.
Ibaže, ako ukazuje zrakové videnie jeho vedeckej svätosti, jeho neobmedzenej skromnosti, ako aj jeho opodstatnenej seba vedomosti, HSc. GRSc. Alexandera JÁRAYa, zobrazené na priložených obrázkoch, č.1 a č.2, tento prvý, no pritom principiálny Einsteinov blud, zatiaľ len opticky, exaktne vyvracia.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
„V sústavách s rôzne hustou intenzitou zrýchlenia atomárnych telies, všetky fyzikálne javy latkovej formy, matérie, musia zákonito prebiehať rôznym spôsobom.“
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Hlavným poslaním tohto článku je zverejnenie a následné posúdenie experimentálnych dôkazov vyvracajúcich obsah tu opísanej Einsteinovej vety, ktorá tvorí nosný pilier Einsteinových teórii relativity.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-
Keďže v „Dôkazových materiáloch“ ide o prezentáciu exaktne overených, pre budúcnosť ľudstva historických argumentov, ktoré sú povolané zmeniť nielen vedu, ale aj filozofiu ľudstva, preto je nemôžem si dovoliť obsah týchto historických argumentov nechať zosmiešniť pudovými odkundesmi, v nič neriešiacej jalovej diskusii.
Z tohto dôvodu k predmetným dokumentom diskusia nie je možná a to vzhľadom na nízku mentálnu úroveň, relativitu pohybu, čiže horibilný nezmysel obhajujúcich diskutérov. Fyzikálnych feťákov.
Generalissimus Reálnych Vied, HSc. GRSc. Alexander Jozef JÁRAY.