Matematiku pochopil iba ten, kto v nej našiel aspoň jednu chybu.
Alexander JÁRAY
Autor: GRSc. Alexander Jozef JÁRAY.
Úvod do JÁRAYovej Kvantovej matematiky 2.
V článku pod názvom JÁRAYova Kvantová matematika 1, konštatoval som, že matematika patrí formálne do kategórie jazykov a preto, aby matematika mohla vyjadrovať nejakú zmysluplnú matematickú myšlienku, musí akceptovať jazykové syntaxi, čiže pravidlá výstavby každého jazyka.
Keďže základnú myšlienku v každom jazyku môžeme vyjadriť najúspornejšie iba holou vetou, (podmet a nepodmet) tak aj matematika túto zákonitosť jazyka musí prísne akceptovať a preto každá základná myšlienka matematiky, čiže každé zmysluplné matematické číslo, musí prezentovať holú matematickú vetu a preto musí mať dva vetné členy, čiže dve čísla a to podmetové (nie nula rozmerné) číslo, ako aj prísudkové (nula rozmerné) číslo.
V matematice nejde o to věci chápat, jenom je prostě používat.
(Johann von Neumann)
Prvý axióm JÁRAYovej Kvantovej matematiky, znie nasledovne.
Každé reálne, zmysluplné matematické číslo je binárne číslo, preto musí obsahovať jedno bezrozmerné (kvantitatívne - prísudkové ) číslo (1, 2, 3,...) a jedno nie nula rozmerné (kvalitatívne – podmetové) číslo (x1, x3, x3....) .
Každá matematická operácia prevedená nie binárnymi číslami, je matematický blud nemajúci miesto v materiálnom priestore. (Každý žiak používajúci pri počítaní iba príslovkové čísla, mal by dostať učiteľskou trstenicou po ruke.)
Analyticky, matematicky vyjadrené reálne, binárne číslo v JÁRAYovej kvantovej matematike, vyzerá nasledovne:
Ren = Cxn
Prísudkové číslo 1x = 1, podmetové číslo 1x1 = x1
Reálne binárne číslo 1x. 1x1 = 1 x1+0 = 1 x1
Túto existenčnú axiómu JÁRAYovej Kvantovej matematiky, musí si vryť do svojej pamäti každý jeden rozumný človek na Zemi tak, aby keď ho vo sne prebudia, vedel túto axiómu do písmena zopakovať. Lebo iba tak sa môže vyhnúť mentálnej degenerácie matematickými bludmi predjárayovskej, zvrátenej matematiky "pánských detí".
Základní výzkum dělám, když nevím, co dělám.
(Werner von Braun)
Pôvodná matematika bola dielom sedliakov (dnes farmárov).
Sedliacky pôvod matematiky vyplýva z toho, že pôvodné, primitívne matematické operácie, ako súčet a rozdiel, dajú sa približne zrealizovať aj bezrozmernými, čiže iba príslovkovými číslami. Ide o to, že kvantitatívny (koľko) súčet príslovkových čísel, ako aj kvalitatívny (koľko čoho) súčet binárnych, reálnych čísel je približne rovnaký.
Platí približne:
4x + 3x = 4x1 + 3x1
7x = 7x1
7nič = 7metrov
Ale iba približne, lebo neplatí:
7x ≠ 7x1
Platí približne:
4x - 3x = 4x1 - 3x1
1x = 1x1
1nič = 1meter
Ale iba približne, lebo neplatí:
1x ≠ 1x1
Pri spočítavaní a odpočítavaní zvierat (živých trojrozmerných oviec) jedného a toho istého stáda, odchýlka od výsledku súčtu príslovkových čísel a od výsledku súčtu podmetových, binárných čísel nebola podstatná, lebo aj keď sedliaci (hlavne Gréckí) k príslovkovým číslam neuvádzali podmetovú hodnotu, v skutočnosti ich iba nevyslovovali nahlas. Až keď sa sedlaická matematika dostala do rúk filozofov typu Pytagoras, Newton, Leibnitz ..., až vtedy bola prirodzená, sedliacká matematika spotvorená, degenerované na abstraktné, iba na bezpodmetové, iba na príslovkové číselné nezmysly.
Takže teoreticky vzaté, ani matematické operácie súčet a rozdiel, prevedené iba abstraktnými, čiže prázdnymi, príslovkovými číslami, nedávajú (ani) matematikou deklarované výsledky
lebo neplatí: 4x + 3x = 4x1 + 3x1; 7x ≠ 7x1
lebo neplatí ani: 4x - 3x = 4x1 - 3x1; 1x ≠ 1x1
Medicína dělá lidi nemocnými, matematika smutnými a teologie hříšnými.
Martin Luther
Katastrofické následky zpotvorenia, zdegenerovania sedliackej matematiky, prejavujú sa až v ďalších matematických operáciách, akými sú násobenie a delenie, ale aj umocnenie a odmocnenie, pričom vrcholia v diferenciálnej matematike a to v stanovení limity postupnosti nekonečného radu chorobomyselných úvah matematikov.
Matematickú kozu nepodojíš. Alexander JÁRAY
O týchto katastrofálnych následkoch matematiky na myslenie ľudstva, budem pojednávať v ďalších kapitolách JÁRAYovej Kvantovej matematiky.
Matematika je jako hra dáma - vhodná pro mladé, ne příliš obížná, zábavná a neohrožuje stát.
(Plato)
GRSc. Alexander Jozef JÁRAY.
Na texte sa usilovne a priebežne pracuje 24 hodín denne.