Keď chceš myslieť vo fyzike logicky, vynechaj pojmy energia a práca.

Učitelia fyziky na školách a univerzitách SR, vyučujú logické nezmysly, ktorým zo zásady nemôžu rozumieť iba preto, že ich ako prvý vyslovil bludár I. Newton a ktoré po jeho smrti už iba zdokonaľovali ďalšie generácie ním.........

Písmo: A- | A+
Diskusia  (43)

Čítajúc diskusné príspevky na portály: SME Veda a technika s úžasom zisťujem – konštatujem, katastrofálne zhubnú (priam ohlupujúcu) činnosť učiteľov fyziky na občanov Slovenskej republiky. To preto, lebo občania SR, v diskusiách argumentujú so samými logickými nezmyslami, ktorým zo zásady nemôžu rozumieť a to iba preto, že tie logické nezmysly prebrali od učiteľov fyziky na školách a univerzitách SR. Pričom tie fyzikálne nezmysly sa nenachádzajú v materiálnej prírode.

Učitelia fyziky na školách a univerzitách SR, vyučujú logické nezmysly, ktorým zo zásady nemôžu rozumieť iba preto, že ich ako prvý vyslovil bludár I. Newton a ktoré po jeho smrti už iba zdokonaľovali ďalšie generácie ním ohlúpenych bludárov, fyzikov a učiteľov fyziky a to až do dnešnej super bludnej podoby.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Izák Newton vyslovoval svoje logické nezmysly, ktorým zo zásady nemohol rozumieť iba preto, že ich ako prvý vyslovil ( súdom právom odsúdený bludár) Galileo Galilei, ktorý vyslovil najväčší blud fyziky a to „Princíp relativity pohybu“ (iba očami vedeného, ale experimentom nedokázateľného pohybu) materiálnych telies.

Galileov super bludný „Princíp relativity pohybu“ znie nasledovne:

Vedeckým spôsobom, čiže experimentálnym dôkazom, nedá sa od seba odlíšiť nehybnosť a zotrvačný pohyb materiálnych telies. Z vedeckého, čiže experimentálneho hľadiska zotrvačný pohyb a nehybnosť materiálnych telies je jedno a to isté.

SkryťVypnúť reklamu

Z vedeckého, čiže experimentálneho hľadiska následne vyplýva, že každé teleso zotrváva v nehybnom stave a súčasne koná zotrvačný pohyb. To (podľa Galilea) vykazujú experimentálne merania.

Podľa Galieiho „Princíp relativity pohybu“ jediný spôsob (jediný merací prístroj) ktorým vieme odlíšiť od seba nehybnosť a zotrvačný pohyb telies, ktorým vieme dokázať existenciu pohybu, je iba náš zrak. V noci ani to nie. Preto relativistická fyzika je iba fyzikou denného svetla, ako aj fyzikou bludárov. Lebo čo sa vo fyzike nedá potvrdiť experimentálnym dôkazom, to je (hlavne podľa Galilea) nevedecký blud.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

SkryťVypnúť reklamu

A teraz uvediem konkrétne logické nezmysly vyučované beztrestne na školách a univerzitách SR, učiteľmi relativistickej fyziky.

Energia

Energia podľa učiteľov fyziky na školách a univerzitách SR, má nasledovnú rovnicu:

E = kg.c.c;

vo všeobecnosti:

E = kg.v.v;

E = kg.(m/t).m/t);

E = kg.(m.m/t.t)

Ak niekto tejto rovnici rozumie, tak potom rozumie aj tomu, že čo znamená podiel priestorovej plochy (1m.1m) s plochou času (1sec.1sec).

Ak tejto rovnici niekto rozumie, tak potom rozumie aj tomu, že čo sa bude diať s telesom o hmotnosti (m = 1kg), keď naň bude pôsobiť priestorová plocha (1m.1m) za plochu času (1sec.1sec), čiže nasledovný podiel: (m.m/t.t).

SkryťVypnúť reklamu

Stručne povedané, rovnica Energie vyučovaná učiteľmi fyziky na školách a univerzitách SR nasledovnou rovnicou:

E = kg.c.c;

vo všeobecnosti:

E = kg.v.v;

je logický i praktický blud, ktorého zmysel nemôže chápať ani jeden učiteľ fyziky na školách a univerzitách SR, nie to ešte jeho bezbranné obete, čiže žiaci a študenti SR.

Práca

V prípad, že rovnica energie prezentuje aj rovnicu práce v tvare:

E = A = F.s

potom rovnicu energie:

E = A = kg.v.v

môžeme rozpísať do nasledujúceho tvaru:

(E = A = kg.v.v) = kg.(m.m/sec.sec) = kg.(m/sec.sec).m

(E = A = F.s = (kg.m/sec.sec).m

Potom ale musíme jednoznačne konštatovať, že pojem Energia je zbytočný a zavádzajúci pojem, keďže ho jasnejšie a zrozumiteľnejšie prezentuje pojem práca (A). A načo je dobré vo fyzike používať dva rôzne pojmy na jedinú a tú istú vec.

Ale aj to by sme mohli konštatovať iba vtedy, keby samotný pojem práca:

(E = A = F.s)

nebo tiež iba super logický nezmysel.

Samotný pojem práca vyjadrený rovnicou:

 (E = A = F.s = (kg.m/sec.sec).m

má hovoriť žiakom a študentom SR iba to, že keď teleso o hmotnosti (m = 1kg) budeme mimo času (t) tlačiť (hocakým) zrýchlením po hocakej (konečnej) dráhe (s = udanú v metroch), tak vykonáme konkrétne veľkú (bližšie nešpecifikovanú, čiže nevedno akú) prácu vyjadrenú rovnicou:

(E = A = F.s = (kg.m/sec.sec).m

V čom sa latentne (neviditeľne) ukrýva logický nezmysel rovnice (bližšie nešpecifikovanej, čiže nevedno akej) práce?

Logický nezmysel rovnice(bližšie nešpecifikovanej, čiže nevedno akej) práce ukrýva sa v bludnom chápaní pojmu sila (F), ktorý je obsiahnutý v rovnici práce:

(E = A = F.s = (kg.m/sec.sec).m

Sila (F) vyjadrená v predmetnej rovnici je nič nehovoriaci abstraktný pojem, vytrhnutý z reálného materiálneho časopriestoru.

Ak chceme aby sila konala (hoci čo, napríklad aj) (bližšie nešpecifikovanú, čiže nevedno akú prácu, potom musíme k sile (F) priradiť bezpodmienečne aj čas (t) trvania jej silového účinku, teda musíme stanoviť veľkosť časového impulzu sily v tvare (F.t). Potom by už ale rovnica práce vyzerala nasledovne:

(E = A = F.(t).s = kg.(m/sec.sec).(sec).m

(E = A = F.(t).s = kg.(m/sec).m

A až pri použití reálneho, čiže časového účinku sily (F.t) vypláva na povrch nezmyselnosť rovnice práce:

(E = A = F.(t).s = kg.(m/sec).m

lebo potom práca by mala hodnotu

(E = A = F.(t).s = kg.(m.m/sec).

Potom by práca prezentovala hodnotu súčin telesa o hmotnosti (m = 1kg) s podielom priestorovej plochy (1m.1m) a lineárneho času (1sec), čiže s podielom (1m.1m/1sec).

A to je ako logický, tak aj praktický nezmysel.

Výkon

Súčasná relativistická nevie vysvetliť čo konkrétne má na mysli, keď hovorí o práci, či o energii. Pri rovnici práce sa dá jednoznačne dokázať to, že ide o fyzikálny blud, pretože v nej vystupuje sila (F) mimo času (t), teda logický nezmysel. Nehovoriac o tom že tento mimo časový logický nezmysel pôsobiaci na dráhe (m), relativistická fyzika dokáže ešte aj deliť časom a nazývať ho výkonom.

Relativistická fyzika dokáže rovnicu v ktorej vystupuje sila (F) mimo času (t), čiže rovnicu nehybnosti (rovnicu práce) deliť časom a následne konštatuje, že tým dosiala výkon (iba ak výkon nehybnosti).

Rovnica výkonu v relativistickej fyzike je nasledovná:

(E = A = F.s = (kg.m/sec.sec).m./sec

(E = A = F.s = (kg.m/sec.sec.sec).m

Účinok mimo časovej sily (F) v rovnici práce, na určitej dráhe (s) (čiže v rovnici nehybnosti) delená časom, má v relativistickej fyzike hodnotu výkonu (W), čiže hodnotu súčinu telesa o hmotnosti (m = 1kg) s podielom priestorovej plochy (1m.1m) s kubickým časom (1sec.1sec.1sec), čiže s podielom (1m.1m/1sec.1sec.1sec). A tomu vraj učitelia fyziky dobre rozumejú.

Kinetická energia

Snáď najväčší blud relativistickej fyziky je vyjadrený vo forme rovnice kinetickej energii v tvare:

 A = F. s = m.a.1/2.a.t.t = m.1/2.a.a.t.t = m.1/2v.v = 1/2.m.v.v

Podvod v tejto rovnici spočíva (okrem iného) aj v tom, že v nej je dráha (s = m) vyjadrená rovnicou (s = 1/2.a.t.t), bez toho aby hodnota tej dráhy bola vyjadrená iba v metroch.

Ale autor tej rovnici zabudol na to, že čas (t) ktorý je uvedený v rovnici dráhy (s = 1/2.a.t.t) musí byť aj časom (t) silového účinku sily (F) a preto predmetná rovnica by musela mať tvar:

A = F.t.s = m.a.t.1/2.a.t.t = m.1/2.a.a.t.t.t = m.1/2v.v.t = 1/2.m.v.v.t

Ibaže táto rovnica nemá nič spoločného s rovnicou kinetickej energie.

A = F. s = m.a.1/2.a.t.t = m.1/2.a.a.t.t = m.1/2.v.v = 1/2.m.v.v

Voľný pád a naklonená rovina

To čo by mala reálne prezentovať rovnica práce a energie, to sa dá demonštrovať pohybom voľného pádu telesa, ako aj jeho pohybom po naklonenej rovine.

Ak teleso o hmotnosti (m = 1kg) bude padať z výšky 10m v gravitačnom poli Zeme zrýchlením (g =10 m/sec.sec) tak na konci tejto dráhy (voľného pádu) nadobudne rýchlosť 14,142 m/sec. Doba jeho pádu bude trvať 1, 4142 sec.

V tomto prípade by sa teleso o hmotnosti (m = 1kg) pohybovalo po dráhe (s = 10m) zrýchlením (g = 10m/sec.sec) a preto by malo vykonať prácu podľa rovnice práce:

(A = 1kg.10m/sec.sec.10m)

(A = 1kg.100m.m/sec.sec.)

Ibaže to teleso hmotnosti (m = 1kg), ktoré by sa pohybovalo voľným pádom po dráhe (s = 10m) zrýchlením (g = 10m) po dobu (t = 1.4142 sekundy a to pod vplyvom časového impulzu sily (F.1,414.sec) padalo podľa nasledovnej rovnice:

F.t = 1kg.10m/1sec.1sec).1,4142sec = 1kg.14,142m/sec

Keby teleso o hmotnosti (m = 1kg) prekonalo výškový rozdiel (s = 10m) po akejkoľvek naklonenej rovine (nie nula stupňovej) tak by na konci jeho dráhy (po naklonenej rovine) nadobudlo rýchlosť 14,142m/sec a hybnosť 1kg.14.142m/sec. Čiže takú istú rýchlosť (hybnosť) ako pri jeho voľnom páde. Čas by však nebol rovnaký.

V každom možnom prípade by sa teleso pohybovalo pod vplyvom časovému účinku sily (F.t) a nie iba pod vplyvom logického nezmyslu, čiže pod vplyvom mimo časovej sily (F).

Aby mohol nastať pohyb telesa (zmena rýchlosti pohybu) je nevyhnutne potrebný časový účinok sily (F.t) Ibaže časovým účinkom sily (F.t) nedá sa dosiahnuť fyzikálny nezmysel zvaný Energia, či Práca, ale iba zmena hybnosti, iba zmena rýchlosti pohybu materiálnych telies.

Z toho dôvodu už aj slávna Einsteinova rovnica:

E = m.c.c

je totálny blud, lebo neobsahuje časový účinok sily (F.t)

Niet sa čomu diviť, veď aj Einstein vyrastal na bludoch Galilea a Newtona.

Záverečné konštatovanie

Pojmy Energia, Práca, Kinetická i Potenciálna...... energia sú logické nezmysly a kto operuje vo fyzike týmito pojmami, hovorí samé logické nezmysly.

Príčinou toho, že občania SR používajú vo fyzike logicky nezmyselné pojmy Energia a Práca.... sú učitelia fyziky na školách a univerzitách SR, a hlavne ten (tí) kto učiteľov fyziky škôl a univerzít SR, za šírenie tých fyzikálnych bludov ešte aj platí a netrestá.

Na úplný záver jeden citát

"Keď chceš myslieť vo fyzike logicky, vynechaj pojmy energiapráca."

Alexander JÁRAY.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu