***** Matematická schizma. (Rozchod.)

Matematika pri jej zrode, mala možnosť vyvíjať sa buď Demokritovým, logickým, materialistickým smerom, pomocou celých materialistických čísel, pomocou násobkov atómov chemických prvkov, alebo vstúpiť na Pytagorovu cestu vývoja, na cestu abstraktnú, iracionálnu, halucinogénnu, na cestu slobodných, od materialistickej záťaže oslobodených čísel, čiže na cestu nezávislých násobkov myšlienkového elementu zvaného matematický bod, ktorým Pytagoras nahradzoval, kamufloval slovo materiálne nič. Matematici sa rozhodli ignorovať Demokritovú materialistickú cestu vývoja matematiky a priklonili sa k Pytagorovmu smeru vývoja matematiky, k vývoju halucinogénnej matematiky. Preto v súčasnosti platí, že čo matematik, to mechom ovalený, myslenia neschopný jedinec.

Písmo: A- | A+
Obrázok blogu

***************************************

Matematická schizma. (Rozchod.)

***************************************

Demokritos z Abdér, bol starogrécky filozof, tvorca teoreticky značne rozpracovanej a až našu súčasnosť ovplyvňujúcej teórie atómov.

Bol vynikajúcim matematikom, čo ovplyvnilo aj podobu jeho diela, akejsi matematickej teórie hmoty, matematiky celých čísel, matematiky násobkov atómov.

Tvrdil, že:

„Jestvujú len atómy a prázdno (priestor, nebytie), v ktorom sa atómy pohybujú“.

„Atómy sú malé, nepriestupné a ďalej nedeliteľné hmotné čiastočky, ktoré majú vlastný pohyb a tiaž, čím vytvárajú, vzájomne na seba narážajúc pohyb zvaný vír“.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Skladbu sveta, (materiálnych atomárnych ) vecí, ktoré vnímame zmyslami, očami, možno pochopiť len rozumom, ktorý preniká do ich vnútra (do vnútra materiálnych vecí)“.

Demokritos podáva prísne deterministický výklad sveta:

„Vysvetliť niečo (materiálne) znamená objaviť jeho (materiálne)   príčiny“.

***************************************

Tieto citáty pripisujú sa Demokratovi.

1.) Kto odporuje a veľa tára, je neschopný sa naučiť potrebné.

2.) Nesnaž sa vedieť všetko, lebo sa ničomu nenaučíš.

***************************************

Stručná sumarizácia.

Demokritos matematické čísla považoval za násobky konečných veľkosti ďalej už nedeliteľných materiálnych častíc prírody, teda za násobky atómov, preto v Demokritovej matematike mohli existovať iba celé čísla (iba násobky atómov).

SkryťVypnúť reklamu

Práve preto Demokitos mohol objaviť atomistickú formu existencie hmoty bez prístrojov, iba zdravým (materialistickým) rozumom.

***************************************  

Pythagoras zo Samu – filozof, matematik, astronom, akustik, mních, teológ, numerológ, astrológ...…

Snáď najvýznamnejším objavom Pythagora je objav nesúmerateľnosti strany a uhlopriečky štvorca. (Neplatnosť Pytagorovej vety ktorá narába iba číslami, nie atómami.)

(Ako ja objav nekonečných, racionálnych a iracionálnych čísel, vedúci k objavu matematického bodu ako kamufláž slova nič.)

Ale nesúmerateľnosť sa nedá ukázať, to nie je fakt, ktorý by sa dal priviesť k názoru.

SkryťVypnúť reklamu

Ľubovoľné dve úsečky nakreslené na papieri sú súmerateľné, lebo každá z nich obsahuje celočíselný počet atómov uhlíka. Inak povedané, každý názor má svoju rozlišovaciu schopnosť, ale na objavenie nesúmerateľnosti potrebujeme absolútnu rozlišovaciu silu, akú má jedine rozum.

Teda nesúmerateľnosť (vyjadrená ako podielom dvoch nie celých číselných hodnôt)  nie je pravdou zmyslov, ale pravdou rozumu.

(Nekonečne malá hodnota čísla, nedá sa vidieť očami, ale výlučne myšlienkami.)

Žiadna civilizácia pred Grékmi nič podobného nepoznala. Gréci sú prví, ktorí opúšťajú svet zmyslov (svet experimentálneho dôkazu) a objavujú vedľa tohto (materiálneho) sveta iný, neviditeľný svet matematických právd, (svet myšlienkový, svet výlučne s teoretickými dôkazmi).

SkryťVypnúť reklamu

Napriek tomu, že objav nesúmerateľnosti predstavoval veľký úspech pytagorejskej matematiky, priniesol aj jej hlbokú krízu. Ukázal, že už tak jednoduchú vec ako je pomer strany a uhlopriečky vo (myšlienkovom) štvorci, nie je možné vyjadriť pomocou čísel, (pomocou celých čísel, pomocou počtu atómov) .

  Pytagoras teda ukázal, že materialistické čísla sú nevhodné ako základ matematiky (ako základ nematerialistickej matematiky).

Preto bolo treba vybudovať úplne iné základy matematiky, a všetky dôkazy, ktoré pytagorejci robili pomocou svojich figurálnych čísel, prerobiť tak, aby platili aj pre prípad nesúmerateľných veličín.

(Tak vznikli základy súčasnej, dematerializovanej, abstraktnej, výlučne myšlienkovej, čiže halucinogénnej matematiky, matematiky nematerialistických nekonečných čísel, matematiky násobkov nekonečne krátkych myšlienok, násobkov matematických bodov.)

***************************************

A na záver ešte niekoľko Pytagorovych citátov :

1). „Buď mlč alebo povedz niečo, čo je lepšie ako mlčanie.“

2.) „Najkratšie odpovede ÁNO a NIE, vyžadujú najdlhšie rozmýšľanie.“

***************************************

Záverečná sumarizácia.

Matematika pri jej zrode, mala možnosť vyvíjať sa buď Demokritovým, logickým, materialistickým smerom, pomocou celých materialistických čísel, pomocou násobkov atómov chemických prvkov, alebo vstúpiť na Pytagorovu cestu vývoja, na cestu abstraktnú, iracionálnu, halucinogénnu, na cestu slobodných, od materialistickej záťaže oslobodených čísel, čiže na cestu nezávislých násobkov myšlienkového elementu zvaného matematický bod, ktorým Pytagoras nahradzoval slovo materiálne nič.

Matematici sa rozhodli ignorovať Demokritovú materialistickú cestu vývoja matematiky a priklonili sa k Pytagorovmu smeru vývoja matematiky, k vývoju halucinogénnej matematiky.

Preto v súčasnosti platí, že čo matematik, to mechom ovalený, myslenia neschopný   jedinec.

***************************************

Týmto článkom chcem upozorniť tých jedincov ľudskej spoločnosti, ktorí ma za moju snahu zmaterializovať súčasnú, halucinogénnu matematiku, na matematiku celých materiálnych kvánt, celých čísel, s obľubou nazývajú bláznom, že matematika celých čísel existovala vďaka Demokratovi, už 300 rokov pred naším letopočtom a vďaka nej sa objavila aj atómová podstata materiálnych vecí a to skôr, ako bol známy vedný odbor  fyzika.

Pytagorova matematika priniesla do hláv ľudí iba totálny zmätok. Z Pytagorovej halucinogénnej matematiky, nie je možné odvodiť žiadne materiálne zákonitosti prírody. Pytagorovou halucinogénnou matematikou je možné materiálne zákonitosti prírody, iba dodatočne a krkolomne zdôvodniť, no hlavne deformovať.

***************************************

Návrat k Demokritovej matematike, matematike celých čísel, je nanajvýš opodstatnený, pričom nie je to „výmysel môjho chorého rozumu“, ale inšpirácia mojej „nesmiernej skromnosti, ale aj nesmiernej geniality“, myšlienkami Demokrita.

***************************************

Z Pytagorových matematických úvah plynie nasledovná halucinácia:

2 + 2 = 22

***************************************

Z Demokritovych (i mojich)   materialistických úvah plynie nasledujúca nerovnosť:

2m + 2m ≠ (2m)2

2m + 2m ≠ 4m2

***************************************

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

136 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,067 článkov
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu