Pochybujem, teda myslím. Myslím teda som.

Z obsahu tohto článku plynie aj taký záver, že tromi Nevtonom vytvorenými zákonmi pohybu, nič sa v materiálnej v prírode neriadi, lebo všetky tri Newtonove pohybové zákon sú iba abstraktnými fyzikálnymi modelmi...........

Písmo: A- | A+
Diskusia  (122)

Pochybujem, teda myslím. Myslím teda som.

Tento článok venujem vysoko ctenej výskumnej pracovníčke

 Eve Cyroňovéj

Obrázok blogu

Základnými existenčnými parametrami materiálnej prírody, preto aj fyziky sú:

Hmotnosť, vyjadrená v jednotkách (1kgkilogram.

Priestor, vyjadrený v jednotkách (1mmeter.

Čas, vyjadrený v jednotkách (1secsekunda.

Tieto tri existenčné fyzikálne parametre nemajú žiadny zmysel  iba ako samostatné, čiže iba ako sólo parametre materiálnej prírody.

Tieto tri existenčné fyzikálne parametre majú zmysel iba ako trojjediné parametre existencie matérie, iba ako troj súčin tých (troch) existenčných parametrov materiálnej prírody.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nič v prírode nemôže existovať bez hmotnosti (kg), nič prírode nemôže existovať bez toho, aby sa nenachádzalo v materiálnom priestore (m), aby namalo priestorové rozmery, alebo bolo mimo časového intervalu (sec) jeho existencie, bez toho aby netrvalo určitý časový interval.

Myslením, abstrahovaním, špekulovaním, čiže de - materializáciou materiálnej prírody, teda vedomým vytváraním menej než troj súčinových (a iných) parametrov materiálnej prírody, dostávame iba takzvané abstraktné, odvodené (objektívne neexistujúce) čiže iba umelo a účelovo vytvorené fyzikálne modelyfyzikálne substitúcie, akými je napríklad sila, hybnosť, rýchlosť, energia, práca a podobne.

SkryťVypnúť reklamu

Vyabstrahovanými, iba vyšpekulovanými, preto objektívne neexistujúcimi fyzikálnymi modelmi, fyzikálnymi substitúciami v žiadnom prípade nedajú sa pravdivo a preto ani reálne opísať deje a zákonitosti prebiehajúce v materiálnej prírode, čiže nedá sa pravdivo a preto ani reálne opísať samotná existencia hmoty (kg) v priestore (m) a v čase (sec).

-----------------------------------------------------------------

To preto, lebo matéria existuje iba ako troj súčin hmoty (kg) s priestorom (m) a s časom (sec) !!!!!!!!!!

-----------------------------------------------------------------

Túto základnú premisu(túto nevyhnutnú podmienku) fyziky, ignorujú všetky vzorce, všetky rovnice i všetky zákony fyziky, ako aj ňou vytvorene abstraktné fyzikálne modely, čiže nie troj súčinové (kg.m.sec) fyzikálne veličiny.

SkryťVypnúť reklamu

-----------------------------------------------------------------

Začnime hneď s prvým zákonom fyziky, teda s prvým Newtonovým pohybovým zákonom, konkrétne so Zákonom zotrvačnosti pohybu materiálnych telies, v znení:

"Každý hmotný bod zotrváva v pokoji alebo v rovnomernom priamočiarom pohybe konštantou rýchlosťou za určitý čas (v.t) kým nie je nútený vonkajšími časovými účinkami síl (F.t) tento svoj stav zmeniť." 

Po reálnej úprave tento zákon znie nasledovne:

Každý materiálny bod majúci hmotnosť (kg) môže sa nachádzať v priestore (m) a čase (sec) tak, že NEmení svoju polohu v priestore a v čase,

alebo môže sa nachádzať v priestore (m) a čase (sec) tak, že MEní svoju polohu v priestore a v čase a to rovnomerne a po priamočiarej dráhe,

SkryťVypnúť reklamu

kým nie je nútený časovými účinkami, časovými impulzmi, vonkajších síl (F.t) tento svoj zotrvačný stav zmeniť.

-----------------------------------------------------------------

Abstraktnou, modelovou, čiže iba odvodenou, substitučnou (nie troj súčinovou) fyzikálnou veličinou, čiže iba modelovou, mimo časovou silou (F), v materiálnej prírode nenastane žiadna fyzikálna zmena, preto ani zmena zotrvačného pohybu materiálnych telies !!!!!

-----------------------------------------------------------------

Pokračujme druhým Newtonovym pohybovým zákonom a to: Zákonom sily (F = kg.m/sec.sec), v znení:
"Sila (F) pôsobiaca na hmotný bod (kg) rovná prvej derivácii hybnosti hmotného bodu podľa času." 

F = (kg.v)/(sec) = (kg).(m/sec).(1/sec) = (kg.m/sec.sec)

Zjednodušene povedané:

Časová zmena hybnosti sa rovná výslednej sile (F) pôsobiacej na teleso.

Čiže pomer (podielhybnosti a času, za ktorý tá zmena nastala, je priamo úmerný pôsobiacej sile (F).

Aby bolo každému všetko na 100% jasné, Newton svoj druhý pohybový zákon, Zákon sily (F) zapísal v nasledujúcom matematickom tvare:

 F = (kg.v)/(sec) = (kg).(m/sec).(1/sec) = (kg.m/sec.sec

-----------------------------------------------------------------

Kardinálny problém s Newtonovym Zákonom sily (F = m.a), ako aj celej relativistickej fyziky spočíva v tom, že i keď tento zákon obsahuje všetky tri existenčné parametre materiálnej prírody a to (kg; m; sec), ale tie existenčné parametre materiálnej prírody nie sú v tom zákone správne použité, nie sú použité v zmysle JÁRAYovej axiómy.

Netvoria súčin troch existenčných parametrov materiálnej prírody.

-----------------------------------------------------------------

JÁRAYova axióma.

Tri existenčné parametre fyziky, ako aj z nich rôznymi spôsobmi odvodené abstraktné fyzikálne modely, dávajú reálny zmysel iba vtedy, keď ich konečným výsledkom je troj súčin (tých troch) existenčných parametrov fyziky: (kg.m.sec), čiže keď ich konečným výsledkom je jedine časovo rôznym spôsobom podmienená dráha (s).

-----------------------------------------------------------------

Akýkoľvek vzájomný podiel (tých troch) existenčných parametrov fyziky nedáva žiadny reálny fyzikálny zmysel.

Čo by to bol za fyzikálny parameter, ktorý by tvoril podiel hmotnosti telies (kg) s časom (sec), alebo priestorom (meter):

?= kg/sec; ? = kg/m; ? = sec/kg; ? =m/kg; ? =m/sec;

Pritom abstraktný, modelový, substitučný podiel priestoru (m) s časom (sec); (m/sec) vo fyzike tvorí reálnu fyzikálnu veličinu zvanú ako konštantná rýchlosť (v), pričom rýchlosť (v) je iba odvodená, čiže iba abstraktná, iba substitučnáiba modelová fyzikálna veličina, ktorá ako samostatná veličina, bez súčinu s hmotnosťou (kg) a časom (sec) v materiálnej prírode nič neznamená.

Samostatná, sólo rýchlosť (v = m/sec) je iba myšlienkový predpoklad, čiže iba abstraktný (nefunkčný) fyzikálny model, iba fyzikálna substitúcia.

Aby sa teleso o hmotnosti (kg) mohlo pohybovať rýchlosťou (v = m/sec), v priestore (m), musí sa tou rýchlosťou pohybovať v priestore (m) za konkrétny časový interval (k.sec), čiže abstraktná, modelová rýchlosť (v = m/sec) musí tvoriť súčasť troj súčinu s časom (sec) a s hmotnosťou (kg).

Samostatná, sólo rýchlosť (v = m/sec) bez súčinu s časom (sec) a hmotnosťou (kg) objektívne neexistuje.

Hmota (kgnemôže sa pohybovať rýchlosťou (v = m/sec) tak, aby tá rýchlosť netrvala určitý (nie nulový) časový interval (k.sec!!!!!!!!!

Objektívne rýchlosť (v = m/sec) neexistuje, existuje iba časová hybnosť, čiže existuje iba súčin času (sec) a rýchlosti pohybu hmoty (kg):

(m.v).t = kg.(m/sec).k(sec) = kg.m.k(sec/sec)

No ale to už je časovo závislá dráha telies a nie rýchlosť, či hybnosť materiálnych telies.

-----------------------------------------------------------------

Teraz sa vráťme späť k obsahu druhého Newtonovho pohybového zákona, Zákona sily, v ktorom Newton zadefinoval svoju substitučnú fyzikálnu veličinu zvanú ako sila (F).

Podľa Newtona, sila (F) je to, čo vyvoláva časovú zmena hybnosti telies.

Ibaže veľkosť sily (F) podľa Newtona tvorí:

Pomer (podiel) zmeny hybnosti s časom, za ktorý tá zmena hybnosti nastala.

Na fyziku mentálne dostatočne nevybavený Newton, čas (sec) trvania zmeny hybnosti nepoužil ako súčin času (sec) s hybnosťou (kg.m/sec).(sec), ale čas trvania zmeny hybnosti (secpoužil ako podiel času (sec) s hybnosťou telies (kg.m/sec).(1/sec).

F = (kg.m/sec).(1/sec) = (kg.m/sec.sec);

(Nech ho ospravedlňuje tá skutočnosť, že on nemohol počas jeho života poznať JÁRAYovu axiómu.)

V súvislosti s touto Newtonovou definíciou sily (F), vynára sa oprávnená otázka, aká by bola Newtonova abstraktná, iba modelová, iba substitučná sila (F), keby tá zmena hybnosti telesa prebehla v časovom intervale: (2sec); (3sec); alebo (4sec)?

Vyzeralo by to nasledovne:

F = (kg.10m/sec).(1/2sec) = (kg.5m/(sec.sec);

= (kg.10m/sec).(1/3sec) = (kg.3,33m/(sec.sec);

= (kg.10m/sec).(1/4sec) = (kg.2,5m/(sec.sec);

Inými slovami povedané, nárastom času pôsobenia Newtonovej abstraktnej, modelovej, mimo časovej, substitučnej sily (F), čiže nárastom času pôsobenia zmeny hybnosti telies, klesala by hodnota dynamického parametra Newtonovej abstraktnej, modelovej sily (F), zvaného ako zrýchlenie (a = m/sec.sec).

To sa ale v prírode ani náhodou nestáva a to z jediného logického dôvodu, lebo samostatná Newtonva definícia mimo časovej sólo sily (F), predstavuje iba abstraktný, substitučný fyzikálny model, ktorý sa stáva reálnou fyzikálnou veličinou až v súčine s časom (k.sec); (F.k.sec/sec).

Ale aj súčin času (t) so silou (F); čiže aj časový impulz sily (F.t) plodí zase iba nový abstraktný fyzikálny model zvaný ako hybnosť (m.v = kg.m/sec), ktorý tiež ako podiel elementárnych fyzikálnych parametrov predstavuje zase len iný druh abstraktného fyzikálneho modelu (iného fyzikálneho nezmyslu).

Preto aj tento abstraktný fyzikálny model, zvaný ako hybnosť (kg.m/sec) je potrebné ešte vynásobiť (eliminovať jeho nezmyselnosť) časom (k.sec) a až vtedy dostaneme reálny fyzikálny parameter, ktorý už netvori abstraktný fyzikálny model, čiže ktorý už netvorí vzájomný podiel elementárnych fyzikálnych veličín, ale ktorý už tvorí objektívnu fyzikálnu realitu, čiže troj súčin hmotnosti (kg), dráhy (m) a času (sec), ktorým vzniká ako konečný produkt pôsobenia časovej sily, časového impulzu (F.t) za určitý čas  a to časovo závislá dráha pohybu hmoty:

(s) = (F.t).

Reálnym výsledným produktom časového účinku modelového časového impulzu sily: (F.t).t je hodnota časovo závislej dráhy (s):

(s) = (F.t.t) = (kg.m.k.sec)

Ide o nový fyzikálny pojem a to o časovo závislú dráhu hmotných telies.

-----------------------------------------------------------------

Úlohou fyziky je vedomé vytváranie účelových, abstraktných, špekulatívnych, substitučných fyzikálnych modelov, v ktorých sa nachádzajú aj nelogické vzájomné podiely existenčných fyzikálnych parametrov (kg; m; sec;), ale potom, čiže následne, fyzika musí vedome z tých jej abstraktných, iba špekulatívnych, substitučných fyzikálnych, aj nelogických podielových modelov existenčných fyzikálnych parametrov, vytvoriť, dosiahnuť troj súčin elementárnych, existenčných fyzikálnych parametrov (kg.m.sec) !!!

Úlohou fyziky je odstránenie (eliminovanie) ňou vytvorených abstraktných, iba špekulatívnych fyzikálnych, podielových modelov, čiže odstránenie (eliminovanie) ňou vytvorených vzájomných podielov existenčných parametrov materiálnej prírody, ktoré sa nachádzajú v tých ich vedomo vytvorených abstraktných fyzikálnych modeloch a ich prevedenie, pretransformovanie na konečný, na troj súčin existenčných parametrov materiálnej prírody.

Každý reálny fyzikálny zákon musí tvoriť  jedine troj súčin existenčných parametrov materiálnej prírody !!!!!!

-----------------------------------------------------------------

Z obsahu tohto článku, ako aj z obsahu JÁRAYovej axiómy vyplýva taký konečný fyzikálny záver, že všetky fyzikálne vzorce, že všetky fyzikálne rovnice, či všetky fyzikálne zákony, v ktorých sa nachádzajú podiely elementárnych a preto aj existenčných parametrov fyziky (kg; m; sec;) nie sú reálnymi vzorcami, nie sú reálnými rovnicami, nie sú a nemôžu byť reálnými zákonmi materiálnej prírody!!! 

To sú to iba abstraktné, umelo - účelovo vytvorené fyzikálne modely, ktorými sa ale materiálna príroda ani náhodou neriadi.

Z obsahu textu tohto článku plynie aj taký konečný záver, že tromi, Nevtonom vytvorenými zákonmi pohybu, v materiálnej v prírode sa nič neriadi, nemôže sa nič riadiť, lebo všetky tri Newtonove pohybové zákony sú iba abstraktnými fyzikálnymi modelmi v ktorých sa vyskytujú podiely medzi elementárnymi fyzikálnymi parametrami !!!!!

-----------------------------------------------------------------

Z obsahu textu tohto článku plynie aj taký jednoznačný záver, že aj (údajne) najslávnejšia fyzikálna rovnica:

E = m.v.vm.c.c = kg.(m.m/sec.sec);

je iba abstraktným fyzikálnym modelom, nakoľko sa v nej vyskytuje podiel medzi elementárnymi fyzikálnymi parametrami. Preto ani podľa tejto rovnice sa v materiálnej prírode nemôže nič materiálne riadiť, teda ani nič materiálne pohybovať.

(A ani sa nič neriadi a ani sa nič nepohybuje!)

-----------------------------------------------------------------

Stručný odkaz JÁRAYovej axiómy je nasledovný.

Keď v učebniciach fyziky natrafíte na samostatný fyzikálny vzorec, na samostatnú fyzikálnu rovnicu, či samostatný fyzikálny zákon, v ktorom sa vyskytuje vzájomný podiel elementárnych fyzikálnych parametrov (kg; m; sec;) vtedy si buďte istí, že v tom prípade ide iba o účelovú fyzikálnu špekuláciu, iba o substitúciu, ktorá s realitou materiálnej prírody nemá vôbec nič spoločného.

V tom prípade ide o fyzikálny blud, ktorý by sa nesmel vyučovať na školách a univerzitách celého sveta ako fyzikálna pravda, čiže ako pravdivý fyzikálny vzorec, ako pravdivá fyzikálna rovnica, či ako pravdivý fyzikálny zákon...

-----------------------------------------------------------------

Autor článku: Alexander JÁRAY, touto cestou úprimne ďakuje čitateľovi tohto článku za to, že ho dočítal až do konca.

Aký záver si z tohto článku čitateľ urobí, to už autor článku necháva iba na ctenom čitateľovi.

Nikoho nemožno nútiť k tomu, aby akceptoval pravdu namiesto klamstva, lebo tým by bola narušená osobná sloboda čitateľa, ktorá je zakotvená v Charte ľudských práv a slobôd.

Autor článku:Alexander JÁRAY, touto cestou konštatuje aj to, že jeho články o fyzike, (podobne ako aj tento článok), majú aj silný medicínsky účinok.

Mnohí a pritom hlavne stáli čitatelia týchto článkov, pravidelne liečia svoj komplex menejcennosti, (svoju mentálnu neschopnosť pochopiť obsah mojich článkov) tým, že oni chorobne, až pudovo a za každých okolností cítia neprekonateľnú potrebu uvádzať svoje primitívne diskusné príspevky mimo obsah mojich článkov. 

Ctený čitateľ sa s obsahom diskusných príspevkov predmetných mentálne narušených jedincov môže oboznámiť aj v diskusii k tomuto článku.

(Diskusia (25. 4. 2017) sa už rozprúdila a jednoznačne a exaktne dokazuje mentálne defekty diskutérov, lebo oni zatiaľ ani raz neboli schopní zareagovať na obsah článku, oni zatiaľ uviedli iba svoje osobné pocity na (pre nich nedosiahnuteľnú) intelektuálnu úroveň autora.) 

--------------------------------------------------------------------------

Ani vo sne by ma nenapadlo, že k obsahu tohto článku diskutéri odmietnu diskutovať, lebo nenachádzajú ani jeden argument na spochybnenie jeho obsahu, iba samé vulgarizmy smerujúce k autorovi článku.

Administrácia blog.sme.sk môže byť hrdá na to, že práve na jej portáli objavil sa tento revolučný, nadčasový článok, ktorého obsah je nad mentálnu úroveň jeho čitateľov i diskutérov. 

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

136 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu