*** Pravý obsah slova „Metafyzika“

Metafyzika je obor ľudskej činnosti, v ktorom sa odňatím existenčných parametrov materiálnym objektom, snažíme nájsť princípy javov a zákonitosti materiálnej prírody, výlučne pomocou abstrakcie, výlučne pomocou myšlienko

Písmo: A- | A+
Metafyzický
Metafyzický 

Metafyzický

Rýdzou, teda absolútnou, nula rozmernou metafyzikou sa stanovila definícia matematického bodu, ako úsečky ktorej začiatok splýva s jej koncom.

Matematický, metafyzický fenomén zvaný matematický bod je zbavený všetkých jeho materiálnych i časopriestorových atribútov, za cenu objavenia jeho najzákladnejšej podstaty a to jeho absolútnej dokonalosti, jeho nedeliteľnosti na menšie časti.

K pochopeniu fenomenolgickéj, abstraktnej, metafyzickej definície matematického bodu, čiže k pochopeniu definície dematerializovaného, preto neuchopiteľného ničoho, je potrebná určitá (nie malá, ba až vrodená) dávka inteligencie, i určitá (nie malá, dlhodobo nadobudnutá) dávka všeobecnej, univerzálnej, univerzitnej vzdelanosti, lebo metafyzický matematický bod môže existovať iba v princípoch, iba v myšlienkach, iba v ideách, iba v intuícii človeka ako fenomén, nie však v materiálnom časopriestore ako hmotný objekt.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeho principiálna nedeliteľnosť však má oprávnené miesto v materiálnej prírode, napríklad v existencii chemických prvkov. (Ktorých vlastnosti delením zanikajú.)

1. Metafyzika sa však objavuje aj v procesoch, pri ktorých sa materiálny objekt nezbavuje všetkých svojich materiálnych parametrov, ale iba niektorých.

2. Metafyzika sa objavuje aj v procesoch, pri ktorých materiálne objekty nadobúdajú nové, plusové, no pritom nadbytočné parametre, fenomény.

Ako príklad mínusovej metafyziky uvádzam teológiu.

Vo všetkých náboženstvách Boh, či bohovia sú síce bez hmotnej podstaty, i bez časových súvislosti (bohovia sa nerodia a neumierajú, takže ani nestarnú, nevzťahuje sa na nich gravitácia Zeme) ale nie sú zbavený priestorových dimenzií pretože oni majú tvar človeka, sú odetí a mávajú dlhé brady, ako aj iné ľudské podoby a vlastnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Bohovia sa dokonca dokážu zviditeľniť vo snoch a videniach vybraných jedincov formou 3D.

Ako sa v Biblii dočítame, Boh vie aj nahlas rozprávať a dávať príkazy vyvoleným jedincom. (Mojžiš.)

No i keď bohovia vlastnia tri priestorové dimenzie, predsa patria do kategórie metafyziky, lebo byť objektívne reálnym, existovať v materialistickej, fyzikálnej podobe, znamená mať všetky existenčné materialistické, fyzikálne atribúty hmoty (bez výnimky) naraz. (On line.)

 Teológia sa na rozdiel od matematiky či fyziky, nemôže dopracovať k nulovej, čisto fenomenologickej metafyzike, lebo bezrozmerný Boh by sa v konečnom dôsledku stal iba jedinou bezrozmernou a preto iba beztvarou ideou, teda iba ideou matematického, ďalej nedeliteľného bodu.

SkryťVypnúť reklamu

(Množina všetkých fenomenických bohov, tvorila by potom matematickú úsečku.)

Bezrozmerný bod je síce absolútne dokonalý fenomén a preto večný a nezničiteľný, ale nie je schopný sám nič stvoriť, je iba podriadeným, pasívnym myšlienkovým elementom (tehlou) v procese stvorenia, podľa osobných, dojmových úvah človeka matematika.

Čím nemej materiálnych dimenzii má Boh v tom ktorom náboženstve, tým vyššia je hodnota, či úroveň logického uvažovania človeka, ktorý svojho Boha definuje.

Tým viac božských kompetencii prechádza na človeka.

Matematika je náboženstvo bez klasického trojrozmerného Boha. (Bez trojjediného Boha.) 

SkryťVypnúť reklamu

Matematický Boh, je bezrozmerný matematický bod.

Matematika je absolútne dokonalá, 100% metafyzika.

Preto každý matematik je vlastne sám bohom, čiže vykonávateľom božích kompetencií v matematike, je neobmedzeným tvoriteľnom i likvidátorom zákonov bodovej matematiky.

Preto výlučne na úvahách matematika (matematikov) je to, ako so svojím Bohom, čiže s matematickým bodom naloží - ia.

 „Aj úmyselné odňatie, či úmyselné pridanie materiálnej dimenzie k existenčným dimenziám časopriestorovému materiálnemu objektu, presúva pôvodne materiálny objekt do sféry čiastočnej metafyziky.“

Ako príklad plusovej metafyziky uvádzam nasledovné spoločenské procesy.

Za plusový metafyzický proces môžeme považovať činnosť reklamných agentúr, ktoré propagovaným určitého druhu tovaru, (za finančnú úhradu) úmyselne pridávajú tovaru jemu neprislúchajúce vlastnosti, jemu neprislúchajúce materiálne parametre (čím úmyselne šíria o tovare nepravdivé, objektívne neexistujúce, preto metafyzické parametre).

Plusovou metafyzikou je ovplyvnený zamilovaný človek, ktorý svojmu objektu lásky úmyselne pridáva vlastnosti ktoré on objektívne nemá.

Mínusovou metafyzikou sa riadi človek láskou sklamaný, ktorý úmyselne pripisuje negatívne, mínusové vlastnosti objektu svoje bývalej lásky, ktoré on ale objektívne nemá.

 Celá volebná kampaň v demokratických štátoch je založená na princípoch plusovej metafyziky, lebo v tej kampani politik uchádzajúci o funkciu sám, prostredníctvom reklamných agentúr, úmyselne sa vykresľuje ako človek s pridanými ľudskými vlastnosťami, parametrami, ktorými on ale nedisponuje.

Pre prípad hodnotenia politického protivníka sa zase používa mínusová metafyzika, keď sa protivník zákonite vykresľuje ako človek s odňatými, mínusovými ľudskými vlastnosťami, parametrami, ktorými on ale nedisponuje.

Podobné je to aj v umení a kultúre, ktoré by asi nemohli existovať, keby vo svojich produktoch v plnej miere neakceptovali (diferencovanú) metafyziku, keby veci úmyselne neskrášľovali na jednej strane a úmyselne neznehodnocovali na druhej strane, keby veci nedramatizovali. 

Socialistická spoločnosť je metafyzická preto, že odoberá človeku dimenziu iniciatívy, dimenziu slobody jedinca od kolektívu tým, že mu bráni individuálne vytvárať nadhodnoty a s tými nadhodnotami narábať slobodne podľa vlastnej vôle.

Socialistická spoločnosť je metafyzická preto, že odoberá človeku jeho prirodzený fenomén zvaný sloboda jedinca.

Súhrnné slobody jedinca tvoria okrem iných aj sloboda podnikania, sloboda vyjadrovania sa k veciam verejným, sloboda vyznania viery a sloboda vlastníctva výrobných prostriedkov. (V rámci morálnych a spoločenských zákonov.)

Kapitalistická spoločnosť je metafyzická preto, že človeku dáva viac, ba až prebytočných spoločenských dimenzii, než ktoré sú potrebné na prirodzený, reálny život človeka a spoločnosti.

V liberálne demokracii, je sloboda natoľko rozšírená, že sa stáva až perverznou.

Z niktoša, či sprostého vraha sa môže cez noc stáť syntetická (umelá) metafyzická celebrita len preto, aby vyzdvihovateľ, povyšovateľ, posväcovateľ vraha na celebritu, mohol za ten proces metafyzikácie vraha a niktoša, pridaním, zdôrazňovaním jeho nexistujúcich vlastností, prísť k ľahkému zisku, i keď na úkor bezpečnosti i morálneho stavu spoločnosti.

 Dá sa povedať, že v súčasnosti žijeme v Metafyzickej ľudskej spoločnosti, kde sa materiálna príroda úmyselne, prospechársky, ideologicky, politicky i teologicky opisuje (deformuje) pomocou nedostatočných, či nadbytočných materiálnych atribútov, iba nie pomocou úplných, iba nie pomocou pravdivých existenčných materiálnych atribútov.

 (To všetko sa deje ako v prírodných, tak aj v spoločenských vedách.)

Záverečná, super geniálna, super dokonalá a preto absolútne metafyzická,

JÁRAYova definícia pojmu Metafyzika.

 „Metafyzika je výlučne abstraktný, myšlienkový pochod človeka, pri ktorom človek materiálny predmet skúma, alebo prezentuje formou odobratia, či pridania jeho existenčných, materiálnych a časopriestorových dimenzií.“ 

 (Metafyzika sa zaoberá, nie len odnímaním, ale aj pridávaním nadbytočných, plusových existenčných parametrov materiálnym objektom. Metafyzika plodí svätcov i diablov.)

Metafyzika je vedou dostupnou iba pre malú časť ľudskej spoločnosti.

Ježíš Nazaretský bol dokonalý metafyzik.

Všetky jeho podobenstvá sú rýdze metafyziká, ktoré následne potrebujú dodatočný výklad ich obsahu, aby oni boli pochopené tak, ako to Ježiš myslel, alebo ako to, tej ktorej cirkvi v súčasnosti vyhovuje.

Amen. 

Ak z obsahu tohto článku si nepochopil ani vetu, tvoje miesto je na severy: Pokec.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

35 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu