Taká je reakcia pána Horvátha na môj odborný posudok.

Vážený pán Imrich Horváth. Ja som vopred na 101% vedel to, že môj posudok Vášho vynálezu, ktorý je odvodený z matematického vzorca veľkosti dostredivej (odstredivej) sily v tvare: (F) = (m).(v.v)/r, Vás nepoteší..................

Písmo: A- | A+
Diskusia  (18)

Vážený pán Imrich Horváth.

Ja som vopred na 101% vedel to, že môj posudok Vášho vynálezu (v skutočnosti prírodného objavu) ktorý je odvodený z matematického vzorca veľkosti dostredivej (odstredivej) sily v tvare:

(F) = (m).(v.v)/r

vyvolá vo Vás veľmi negatívny ohlas.

To preto, lebo pravda podávaná v malom množstve je liekom, ale pravda podaná vo veľkom množstve je jedom, niekedy až smrtiacim.

Ja som Vám tu pravdu podal naraz, čo som asi nemal urobiť. Preto vyhovujem Vašej požiadavke a Vašu reakciu na môj posudok zverejňujem na svojom blogu v plnom znení.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Po vašej reakcii uvediem argumenty o ktoré som sa opieral v mojom posudku.

Súčasne dovolím si Vás ubezpečiť v tom, že všetko čo robím vo veci posúdenia argumentov Vášho vynálezu, robím s vedomím serióznej zodpovednosti a so snahou byť Vám čo najviac nápomocný buď v podpore Vašej snahe dokončiť váš vynález, alebo v podpore ukončenia Vášho ďalšieho výskumu v tejto oblasti.

To robím kvôli tomu, lebo Vy v tomto prípade aplikujete všeobecne platné závery fyziky v praxi a nie nové, nie Vami objavené. Pričom ani v tomto prípade výsledky Vašej aplikácie všeobecne platných záverov fyziky v praxi neprejavujú sa tak, ako sú oni vyučované na školách a univerzitách celého sveta.

SkryťVypnúť reklamu

Vy ste sa svojim vynálezom dotkli kurieho oka fyziky.

Vy v žiadnom prípade nemôžete byť neúspešným človekom, lebo ak by sa Vám podarilo úspešne dokončiť Váš vynález, tak ním by ste bol schopný dokázať omyly fyziky. Keby sa vám to ale nepodarilo, tak aj tým neúspechom by ste dokázal to, že súčasné závery fyziky nie sú v praxi aplikovateľné. Že nie sú pravdivé.

To znamená, že Vaša dlhoročná snaha nebude v žiadnom prípade márna. Ale to iba v prípade, že svoj výskum ukončíte a to funkčným, alebo nefunkčným vynálezom. Pokiaľ bude trvať Váš výskum aj naďalej, nič vo veci pravdivosti či nepravdivosti fyzikálnych záverov nemôžete dokázať.

SkryťVypnúť reklamu

---------------------------------------------------------------------

Toto je reakcia pána Horvátha na môj posudok:

Vážený pán Járay,

z Vášho odborného posudky som nepochopil nič, čo by sa týkalo môjho vynálezu. Vy popierate komplet celú doterajšiu fyziku a žiadate zrušiť jej vyučovanie, ja ju nepopieram.

Vo svojom posudku popisujete gule, ktoré do seba narážajú, ale vôbec ste sa nevenovali vzniku a účinkom odstredivej sily! Ste veľký teoretik, ale neviem, či ste niekedy zmontovali aspoň nejaký jednoduchý prístroj, na ktorom by ste vedeli dokázať svoje tvrdenia.

Ja som skôr praktik, ak o niečom mám pochybnosti, tak sa to snažím zostrojiť a zistiť či mám, pravdu, alebo či sa mýlim. V mojom vynáleze sa iba potvrdzujú známe fakty, najmä to, že odstredivá sila vzniká pohybom hmotného bodu po kružnici a vektor tejto sily je od stredu kolmo na obvod.

SkryťVypnúť reklamu

Akurát sa tu ukazuje na omyl vedcov, ktorí sa unisono zastávajú zákona o zachovaní energie. Vy ste asi dosť dobre nepochopil princíp môjho vynálezu, tak sa poďte osobne pozrieť a uvidíte aké účinky má odstredivá sila, ktorá v mojom prípade k vzniku nepotrebuje žiaden príkon.

Na Vaše odporúčanie, aby som prestal s pokusmi nedám, ďalej pokračujem, aj napriek nedostatku financií vyrábam potrebné piestové radiálne čerpadlá a dokážem Vám aj celému svetu, že mám pravdu.

Pokiaľ ide o zákon zachovania energie, tak dôkaz o tom, že neplatí je na svete a bežne sa využíva.

Ide o prietokový ohrievač vody typu Hakl . V tomto type ohrievača obteká voda priamo výhrevnú špirálu z holého odporového drôtu. Pri príkone 5 kW stíha sa takým systémom zohriať malý prúd vody. Urobil som pokus, dal som do trubky dve klasické špirály, v ktorých je vyhrievací odporový drôt vložený do kovovej trubky a izolovaný kremičitým pieskom. Pri príkone 5 kW tieto špirály zohriali vodu, ale ak som pustil maličký prúd vody, tiekla iba studená. Pýtam sa, kam sa stráca energia, a nezanedbateľná? Na to mi nikto nevie odpovedať.

Na záver Vás žiadam, aby ste aj túto moju odpoveď uverejnili na svojom blogu.

Prajem pekný deň

Imrich Horváth 

Vážený pán Horváth, ako vidíte ja som Vašej žiadosti s radosťou vyhovel.

---------------------------------------------------------------------

Vážený pán Horváth!

Vy by ste mal byť v prvom rade vedomý si toho, že aký fyzikálny argument potvrdzujete, alebo aký fyzikálny argument vyvraciate svojim vynálezom nachádzajúcim sa momentálne vo vývojovom štádiu.

Keby ste vaším vynálezom nemienil vyvrátiť žiadny súčasne platný fyzikálny argument, ale nemienil by ste vaším vynálezom ani ani žiadny súčasne platný fyzikálny argument potvrdiť, tak potom by sa oprávnene vynorila otázka a to: "Čím sa Vy vlastne zaoberáte pri vývoji vášho vynálezu".

Keďže ja poznám odpoveď na danú otázku, tak ja sa Vám pokúsim vysvetliť v jadre to, o čo Vám konkrétne vo veci výskumu Vášho vynálezu ide a v čom sa závery fyziky mýlia a prečo Váš vynález do dnešných dní nie je funkčný, čiže prečo nie je ešte ukončený.

Vy vychádzate z toho fyzikálneho záveru, (a nie ste sám) že keď teleso ktoré má rovnomernú, priamočiaru (zotrvačnú) rýchlosť napríklad:

(v = 10m/1sec)

čiže keď teleso ktoré má hybnosť:

(H = 1kg.10m/1sec)

navedieme na kružnicovú dráhu:

(R = 1m; D = 2m)

tak to teleso vyvinie (indukuje, vytvorí) na tej kružnicovej dráhe dostredivú silu (F) o veľkosti:

F = (m).(v.v)/(r)

F = (1kg).(10m/sec).(10m/sec)/1m

F = (1kg).(100m.m/sec.sec)/1m

F = (1kg).(100m/sec.sec)

a táto dostredivá sila podľa Vášho presvedčenia má viacnásobne väčšiu hodnotu, akou je hybnosť telesa o hodnote:

(H = (1kg).(10m/sec).

Inými slovami povedané, Vy veríte v pravdivosť toho fyzikálneho záveru, ktorý tvrdí to, že stačí telesu pohybujúcemu sa po kružnici (R = 1m) rovnomernou rýchlosťou:

(v = 10m/sec)

zvýšiť jeho rýchlosť na dvojnásobok, čiže na hodnotu:

(v = 20m/sec)

a hodnota dostredivej sily sa zvýši na hodnotou:

F = (m).(v.v)/(r)

F = (1kg).(20m/sec).(20m/sec)/1m

F = (1kg).(400m.m/sec.sec)/1m

F = (1kg).(400m/sec.sec),

čiže hodnota dostredivej sily sa zvýši štvornásobne, ako to aj Vy správne koštujte, že vtedy dostredivá sila sa kvadraticky zväčší.

A Vy touto kvadraticky narastajúcou silou chcete dokázať neplatnosť Zákona zachovania energie.

To čomu Vy v tejto súvislosti veríte, to čo Vy chcete svojím mechanizmom dokázať, to sa vyučuje na školách a univerzitách celého sveta. 

Ale keďže Váš mechanizmus, ktorým chcete dokázať pravdivosť tohto celosvetovo vyučovaného záveru fyziky, nechodil do žiadnych škôl, ale ani na žiadne univerzity, tak on o tomto vyučovanom fyzikálnom závere nemôže nič vedieť a preto sa nemôže podľa neho riadiť. 

A iba preto Váš mechanizmus, ktorým chcete vyvrátiť platnosť Zákona zachovania energie sa týmto záverom fyziky neriadi.

A iba preto Váš mechanizmus odmieta spochybniť Zákon zachovania energie a to aj na vašu škodu.

To je aj jediná príčina toho, prečo Váš mechanizmus do dnešných dní nefunguje tak ako by mal fungovať podľa záverov fyziky, teda aj podľa Vášho osobného presvedčenia.

To je ale aj tá jediná príčina toho, že prečo Váš mechanizmus ani v budúcnosti nebude fungovať tak, ako by mal fungovať podľa záverov fyziky, ako aj podľa Vášho osobného presvedčenia.

---------------------------------------------------------------------

No a teraz pozrime sa bližšie na to v čom sa fyzika kardinálne mýli okrem iného aj pri stanovení hodnoty (mimo časovej) dostredivej sily, ktorej rovnica má tvar:

F = (m).(v.v)/(r)

Vážený pán Horváth!

Po prvé, to čo fyzika nazýva pojmom zotrvačná sila v tvare:

F = m.a

čiže to čo fyzika definuje ako súčin jedinej hmoty (m) s jej zrýchlením (a), teda to čo fyzika definuje ako samo zrýchlenie jediného telesa, ako sólo silu (F), tak to v materiálnej prírode neexistuje. Existuje iba v učebniciach fyziky.

V materiálnej prírode žiadne teleso nie je schopné samo od seba sa zrýchľovať.

Po druhé, to čo fyzika nazýva pojmom zotrvačná sila v tvare:

F = m.a

v prírode nemôže neexistovať už len preto nie, lebo akýkoľvek fyzikálny proces, teda aj silový proces, aj silová interakcia (medzi dvomi telesami), môže v materiálnej prírode prebiehať iba v určitom, (nie nulovom) časovom intervale (t), a to iba ako časový impulzu sily v tvare:

(F.t = m.v)

Z toho plynie také zásadné poučenie, že skutočná, čiže nie v nulovom čase pôsobiaca zotrvačná sila (že časová silová interakcia medzi dvomi telesami) (F.t) bezpodmienečne musí meniť rýchlosť pohybu obidvoch telies, musí meniť hybnosť obidvoch telies.

Keďže dostredivá sila, ktorá má mimočasový tvar:

F = (m).(v.v)/(r)

nemení rýchlosť pohybu telies ani vtedy, keď pôsobí v čase (t), čiže keď pôsobí ako časový impulz sily v tvare:

(F.t) = (m.v)

pretože rovnomerná rýchlosť pohybu telies po kružnici sa časom nemení, ba naopak, ostáva stále rovnakápreto dostredivá sila v tvare:

F = (m).(v.v)/(r)

ako aj v tvare:

(F.t) = (m.v)

nemá nič spoločného s tým, čo fyzika od časovej silovej interakcii medzi dvomi telesami očakáva, čiže nemá nič spoločného so zmenu rýchlosti pohybu telies podliehajúcich vzájomnej časovej silovej interakci.

Dostredivá sila nemá nič spoločného so zmenu hybnosti telies podliehajúcich vzájomnej silovej interakci!!!

Dostredivá sila nemá nič spoločného s obsahom druhého Newtonovho zákona, čiže so Zákonom sily!!!

Nezmyselnosť rovnice dostredivého zrýchlenia

F = (m).(v.v)/(r)

sa prejaví práve vtedy, keď tá dostredivá sila pôsobí v čase (t), napríklad:

(t = 1sec)

F = (m).(v.v.t)/(r)

F.1sec = (1kg).(10m/sec).(10m/sec).(1sec)/1m

F.1sec = (1kg).(100m.m/sec.sec).(1sec)/1m

F.1sec = (1kg).(100m/sec)

Podľa fyzikálnych záverov, dostredivá sila vyvolaná rovnomerným pohybom telesa po kružnici

o polomere (R = 1m), rýchlosťou (v = 10m/sec),

po čase (t = 1sec) jej pôsobenia na pohybujúce sa teleso, mala by zvýšiť telesu rýchlosť z

(v = 10m/sec) na rýchlosť (v = 100m/sec).

No a uznáte, že aj keď na teleso pohybujúce sa po kružnici stálou rýchlosťou (v = 10m/secbude pôsobiť dostredivá sila:

F = (m).(v.v)/(r)

čas (t = 1sec), (alebo dva mesiace, či jednu miliardu rokov......):

F.1sec = (v.v.1sec)/r

tak časový účinok tej dostredivej sily sa na rovnomernom pohybe telesa po kružnici vôbec nijako neprejaví.

Pohyb telesa po kružnici nepodlieha časovému účinku dostredivej sily a práve preto: 

"Dostredivá sila nie je silou, ktorú by fyzika vedela reálne opísať súčasne platnými Newtonovými zákonmi pohybu".

Dostredivá sila sa vymyká zákonom fyziky.

Dostredivou silou učitelia fyziky podvádzajú (ohlupujúsvojich žiakov a študentov.

Preto kto chce aplikovať dostredivú silu  v praxi, ten sa musí zákonito dopracovať k neúspechu. 

Kto chce aplikovať dostredivú silu v praxi, ten sa musí zákonito dopracovať k dôkazu o podvodníckej činnosti učiteľov fyziky, ako aj zamestnancov FÚ SAV.

Pre Vašu informáciu (ako zaujímavosť) uvádzam, že Einstein aby sa vyhol problémom okolo nezrýchľujúcej dostredivej sily, on dostredivú silu nahradil zakriveným časopriestorom. V Einsteinovej fyzike už pojem sila sa nevyskytuje.

Pán Horvát, som presvedčený, že ani teraz som Vás neodradil od dokončenia Vášho vynálezu, ktorý by mal poprieť platnosť Zákona zachovania energie, ale zato som presvedčený aj o tom, že Vašimi ďalšími oponentnými argumentmi sa spoločne dopracujeme k reálnému záveru v spojitosti s divnými účinkami - ne účinkami, mimo fyzikálnej - nezrýchľujúcej, podvodníckej, dostredivej sily, ktorej hodnota je vo fyzike vyjadrená napriek tomu súčinom hmotnosti telesa (kg) a jeho zrýchlenia (m/sec.sec).

S úprimným pozdravom, Alexander JÁRAY.

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Radko Mačuha

Radko Mačuha

215 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Roman Kebísek

Roman Kebísek

106 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu