Michal Petruš
Prvý zo série zbytočných lockdownov začína.
Odborníci to povedali jasne. Lockdown je nevyhnutnosť a tiež je potrebné zavrieť väčšinu škôl.
Fungujem ako programátor pre nadnárodnú korporáciu a občas niečo napíšem :-) Zoznam autorových rubrík: Fikcia, Voľnočasové, Politicko-spoločenské, Komentáre, iba také, Seanoviny, Súkromné, Nezaradené
Odborníci to povedali jasne. Lockdown je nevyhnutnosť a tiež je potrebné zavrieť väčšinu škôl.
Balogová sa za Tkačenka ospravedlnila. Radičová píše, že je na zváženie, či by sa ešte mal vyjadrovať k veciam verejným
Je paradoxné, keď sa obmedzovaní a perzekuovaní kresťania spoja s komunistami. Ak sa ale zamyslíme nad tým, čo má súčasné KDH spoločné s prenasledovanými kresťanmi, paradox sa stratí. Súčasné KDH, jeho vedenie, ambície a správanie, nemá so skutočným kresťanstvom spoločné absolútne nič. "K" v názve iba zbytočne zavádza.
Keď pred minulými voľbami odstúpil a do čela kandidátky, síce nedorozumením, ale postrčil Radičovú, mnohí si vzdychli - konečne. Jeho vlastní aj nevlastní voliči boli po voľbách takí spokojní, že tomuto dlhodobo neobľúbenému Šalamúnovi odpustili bleskový návrat na scénu vo forme ministra zahraničných vecí. Zjavne mu to nestačilo a pri každej možnej príležitosti tlačil na pílu. A píla sa začala zadrhávať. Čím viac Radičová strácala kontrolu, on ju získaval. Bleskovo podpísané parlamentné voľby a rysoval sa súboj s KDH o jediné miesto nevesty pre ženbychtivý SMER.
Anglická verzia Wikipédie zhasla, na 24 hodín. Protestuje proti dvom zákonom, ktoré sa chystá schváliť americká snemovňa reprezentantov a senát. Zákony majú oficiálne chrániť autorské práva, či intelektuálne vlastníctvo, s čím samozrejme Wikipédia problém nemá, no hlavná obava odporcov je, že pod rúškom dobrého úmyslu ide o pokus cenzurovať internet. A tým priamo ohroziť prvý článok americkej ústavy, slobodu slova, tlače, vierovyznania a petícií. Ak používate internet naozaj aktívne, napíšete hľadaný výraz do Googlu, jeden z prvých odkazov je na Wikipédiu a tá vám teraz nepovie nič. Veľmi frustrujúci pocit.
Gréci sú v poslednej dobe častovaní rôznymi, nie veľmi lichotivými, prívlastkami. Tuční, nenažraní, leniví. Keď sa človek pokúša spojiť si s týmto národom Homérove príbehy, Sokratove úvahy a iróniu, či Archimedove objavy, pôsobí to až neuveriteľne. Je súčasné Grécko výsledkom dlhotrvajúceho nezastaviteľného pádu alebo je to inak? Iná otázka. Kto bude dnes v noci lepšie spať? Nemecký člen predstavenstva Deutsche Bank, vracajúci sa do hotela po celodennom rokovaní s akcionármi, kde vysvetľoval najnovšiu sedem percentnú stratu alebo grécky učiteľ, ktorý sa po dni strávenom v dave pred parlamentom vráti k rodine, aby si spolu s ostatnými vychutnal gyros a zapil vínom?