Vysávam

Bez náhlenia zastrčím šnúru od vysávača do zásuvky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Samu ma zaskočí, koľko pôžitku pri tom zažívam. Vysávanie som nikdy nepovažovala za činnosť hodnú takých pocitov. Materstvo má na mňa  naozaj pozoruhodné účinky.

Poodsúvam nábytok, popresúvam topánky, pozbieram zatúlané hračky. Teším sa, že mám za muža gentlemana, čo je ochotný postrážiť obe deti a mne dovolí zmiznúť za zatvorenými dverami len v spoločnosti vysávača. Deti sa tohto hlučného pomocníka boja, čo je obrovská výhoda. Znižuje to pravdepodobnosť, že ma pri vysávaní budú prenasledovať. Čaká ma pár dlhých minút celkom osamote.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Zapnem vysávač. Som asi jedna z mála, čo dokáže oceniť, že nepatrí do kategórie tichých. Hučí s plným nasadením, monotónne a vytrvalo. Prehluší takmer čokoľvek, aj detský krik a plač za zavretými dverami. Keď prechádzam po našej laminátovej podlahe,  na moment zabudnem, že v byte nie som sama. Neupratujem len dlážku ale i vlastné myšlienky.

Pri vchodových dverách povysávam kopu piesku, ktorá sa z Emkinich topánok vysypala po príchode z pieskoviska. V spálni spod postieľky povyťahujem osem stratených gumičiek do vlasov. A v obývačke nájdem kúsok blata, ktorý odpadol z kolesa kočíka pri jeho prenášaní z chodby na balkón. Premýšľam, či existujú domácnosti, v ktorých je dieťa a zároveň poriadok.

SkryťVypnúť reklamu

Všimnem si, že dvere, za ktorými mali byť deti, sú otvorené. Vyzerá, že Alžbetka je odvážnejšia, než som si myslela. S odhodlaným pohľadom a zrýchleným dychom štvornožkuje mojím smerom. Postaví sa do prúdu vzduchu vyfukovaného vysávačom a nadšene vykrikuje.

Potom ju zaujme elektrická šnúra a bez otáľania si ju strčí do úst. Rýchlo jej ju vytrhnem z rúk. To, že je špinavá, by mi ani tak nevadilo. Už dávno som sa prestala rozrušovať nad tým, že moje deti sem-tam oblížu papuču, zjedia kúsok hliny alebo prach spoza chladničky. Beriem to ako prirodzenú formu tvorby imunity. Ale predmety pod napätím im zatiaľ žužľať nedovolím. Alžbetka sa zjavne rozčúli. Podám jej násadku na vysávanie gauča, nech získam trochu času a dokončím rozrobené.

SkryťVypnúť reklamu

Medzitým sa k nám pridala aj staršia Emka. Keď vidí ako chuchvalce špiny miznú vo vysávači, rýchlo vbehne do obývačky a pozorne skúma koberec, či tam pred mojím príchodom nenájde niečo vzácne.

Zohne sa k zemi. „Aha chlebík,“ zahlási a šup s nájdeným kúskom do úst.

Náš strakatý koberec skrýva veľa prekvapení. A preto je dobre, že je taký strakatý.

Martina Paulenová

Martina Paulenová

Bloger 
  • Počet článkov:  249
  •  | 
  • Páči sa:  603x

Momentálne ma asi najviac vystihuje slovo matka :) Na mojom blogu môžete preto očakávať hlavne články týkajúce sa detí a rodičovstva.Naďalej však som aj lekárkou, amatérskou fotografkou a milovníčkou prírody, behu a turistiky. A hoci momentálne išli tieto moje aktivity trochu do úzadia, verím, že aj k nim sa časom vrátim. Zoznam autorových rubrík:  Veselo aj vážne o materstveZo životaNa zamyslenieZ medicínyNaše krásne SlovenskoBežeckéZ cestovania po sveteNajväčšia umelkyňa, prírodaZ rozprávania starých rodičovPutovanie po Nórsku - 2008Island 2010Alpy 2011Alpy 2012Alpy 2013Alpy 2015Wachau - Dolné RakúskoViedenské zápiskyZápadné pobrežie KanadyNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu