Najkrajšie vyznanie lásky na svete, "čo neni možná"

Boli a hádam ešte sú majstri v písaní ľúbostných románov. Pred pubertou, počas nej a možno i potom, dobrovoľne i povinne ako mimočítankovú literatúru som prečítal zopár love stories, no dnes môžem na všetky svetové diela i braky z červenej knižnice pokojne zabudnúť. Dnes sa mi dostalo do rúk pár riadkov, ktoré písala kedysi dávno moja stará mama Agneša Škreková, rodená Šestáková, a ktoré si môj dedko starostlivo vlepil do albumu so stránkami z modrého baliaceho papiera.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (23)

Nepísalaich priamo svojmu manželovi Jánovi, ale zverila ich kúsku papiera, možnoz trhacieho kalendára, v deň, keď krátko po vypuknutí II. svetovejvojny odprevadila svojho milovaného muža z rodných Hrnčiaroviec natrnavskú stanicu, otca ich dvojročných dvojičiek, Zdenky (mojej mamy)a Boženky, povolaného na manévre do Ružomberka:

Obrázok blogu

A totoje najkrajšie vyznanie ženy mužovi na svete, ženy, ktorej bola bližšiacelodenná práca na poli ako sedieť za písacím stolom, ženy, ktorá manželovi porodiladeväť detí, vyznanie 47-ročnej zamilovanej ženy po 22 rokov manželstva, na rubesvojej fotky, tri roky predtým, ako podľahla ťažkej pľúcnej chorobe:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

A ešteniekoľko fotiek z modrého albumu na ich pamiatku:

Obrázok blogu

AgnešaŠestáková, 15-ročná

Obrázok blogu
Obrázok blogu


Ján Škreko navojenčine

Obrázok blogu
Obrázok blogu


Sobáš31. mája 1936, fotografoval Emil Flašík

Obrázok blogu

Pripotoku

Obrázok blogu

S mačkami

Obrázok blogu

Rodina pohromade, rok1952

Ladislav Šebák

Ladislav Šebák

Bloger 
  • Počet článkov:  169
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Optimista bez dlhodobých plánov, s očakávaním, čo prinesie zajtrajšok, šok, šok, šok... Zoznam autorových rubrík:  Trnava dnes a kedysiTrnava 20. storočiaTrnava 21. storočiaHistóriaFotky z balkónaDetiFikcieLumpáreňSpomienkyDedkove spomienkyTrampingVeselé historkyÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
SkryťZatvoriť reklamu