Stratené cigarety

Túto historku poznám od kamaráta Michala z Plzne. Mala sa stať jeho priateľovi Františkovi, ktorý sa svojho času živil lepením linolea a PVC krytín v domoch a panelákoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

František zaparkoval svoju naloženú dodávku pred činžiakom,kde sa už včera dohodol s paničkou v najlepších rokoch na vzore gumy,vymeral izbu a dnes by to mal doobeda stihnúť polepiť. Dúfal, že cimrabude vyprataná, lebo on je tu len na odbornú robotu. Aj tak bolo. Materiálzložil na chodbe a skôr, než sa pustil do práce, ho pani pozvala dokuchyne. Párky jesť nechcel, to už mal za sebou, kalíšok becherovky však neodmietol,ani druhý – do obeda ich vypotí. Tak aspoň kávu? Veľmi rád, ale pokiaľ sa tunemôže fajčiť, radšej si ju odoprie. Pani vytiahla z kabelky nejakémentolové, ponúkla, nie, ďakujem, my chlapi radšej takéto, a vytiahol sijednu z vlastnej škatuľky. Pri pití kávy ešte jednu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práca išla odruky, keby nemusel čakať na schnutie lepidla,dávno by bol hotový. Pani bytu po celý čas neotravovala, jej prítomnosťnaznačovali len nejaké staré šlágre, podľa pukotu asi z elpéčkiek. „Hotovo!“ –povedal si len tak pre seba v jednej chvíli František, a sozadosťučinením si prezeral svoju finálnu robotu – manžety, lemujúce asi 30 metrov štvorcovýchgumy. Teda, vedel to presne, ale 30-kou sa lepšie násobí pri fakturovaní. „Ešteby ma tá stará mohla ponúknuť kávičkou“, pomyslel si František a začalšmátrať vo vrecku po cigaretke. Cigarety nikde, ani v druhom vrecku, ani vďalšom, nikde. „Vypadli mi?“ Hmatá okolo seba, ešte stále sa kochajúci pohľadomna odborne prilepené gumené manžety. Vtedy to prišlo – striasol sa hrôzou.Rukou nahmatal na gume riadny hrboľ. Čo teraz? Strhnúť to všetko dolu by bolnezmysel. V brašne rýchlo nájde gumené kladivo, spočiatku opatrne, čourobí imitácia plávajúcej podlahy, potom smelšie mlátil do vydutého miesta. Akotak svoju nepozornosť napravil, dúfajúc, že to jeho zákazníčka hneď nezbadá.A keď tam pôjde gauč, tak už nikdy.

SkryťVypnúť reklamu

„No čo, pán majster, ako ide robota?“ – ozvala saz kuchyne zrejme vyrušená dunivým buchotom domáca. František, dnes uždruhýkrát spotený, príde za ňou, a hovorí jej:

„Môžem poprosiť o jednu cigaretku? Kdesi som ichzapatrošil...“

„Čože vaše cigarety, tie sú na chladničke, ale ja už od ránanemôžem nájsť svojho škrečka!“

Ladislav Šebák

Ladislav Šebák

Bloger 
  • Počet článkov:  169
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Optimista bez dlhodobých plánov, s očakávaním, čo prinesie zajtrajšok, šok, šok, šok... Zoznam autorových rubrík:  Trnava dnes a kedysiTrnava 20. storočiaTrnava 21. storočiaHistóriaFotky z balkónaDetiFikcieLumpáreňSpomienkyDedkove spomienkyTrampingVeselé historkyÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu