Vyhral som auto

Vyhral som auto, od ktorého mám zatiaľ iba pomaly hrdzavejúci kľúčik a blahoprajný list priamo od šéfa tejto veľkoplošnej dobročinnej akcie (pretože vzápätí som sa dozvedel, že rovnaký plechový kľúčik s rovnakým profilom, a teda aj k rovnakému zámku, dostali aj skoro všetci susedia a známi, pripájam sa s blahoželaním).

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Okrem toho mám vo svojom domácomtrezore, teda plechovej škatuli z exkluzívnych bonbónov (ktoré zjedlanejaká iná rodina), plno ďalších výher.Možných. Aby sa totiž stali skutočnosťou, alebo aspoň možnou skutočnosťou, bolopotrebné objednať si u ľudomilnej firmy zopár ležiakov. Z tejtoplejády sa vymykala iba výhra talizmanu, tam bola v prípade ignorovaniadarčeka priložená aj polopate naznačená vyhrážka v podobe woo-doo. Všetkyoznamy o výhre boli inak takmer neviditeľným písmom ošetrené pre prípadsúdnych naťahovačiek s nejakým chronickým nespokojencom. Poznám takých,nič sa im nepáči, ani chutný výrobok rok po dátume spotreby, ani upokojujúcazeleň na saláme. Do Kene s nimi, aspoň na exkurziu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na moje poklady v plechovejškatuli som si spomenul, keď som nedávno v schránke dostal reklamnýbalíček so stieracou vrstvou. Štedrá firma upozorňovala, že ak medzi šiestimizotretými kartami nájdem štyri esá – vyhral som. Najprv som to ukázal ženea stavil sa s ňou, že všetky tie esá tam budú. Škoda, že som sanestavil s niekým, kto má peniaze. Po opatrnom odstránení ochrannejvrstvičky (minule som tak na telefónnej karte za 290 Sk zotrel aj číslice, prisahám)musela uznať moje veštecké schopnosti. Mal som šťastie, za dvesto korún siteraz môžem objednať kopu nepotrebných vecí. A stavil by som sa ajs každým susedom aj občanom nášho mesta, že tam má tie štyri esá, akobyich jedna mater mala.

SkryťVypnúť reklamu

Ja som svoj doklad o výhre s výrazomhráča pokru, ako vždy, vložil do trezoru. Ale čo ľudia so slabším srdcom, staríľudia, ktorí ešte stále veria, že „co je psáno, to je dáno“, vydrží ich srdiečkoten nápor náhleho šťastia?

Ladislav Šebák

Ladislav Šebák

Bloger 
  • Počet článkov:  169
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Optimista bez dlhodobých plánov, s očakávaním, čo prinesie zajtrajšok, šok, šok, šok... Zoznam autorových rubrík:  Trnava dnes a kedysiTrnava 20. storočiaTrnava 21. storočiaHistóriaFotky z balkónaDetiFikcieLumpáreňSpomienkyDedkove spomienkyTrampingVeselé historkyÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu