Živý škrečok a mŕtva Nokia

„Ochorel mi škrečok, bola som s ním na veterine, doktor mu pichol injekciu a už mu je lepšie. Viete, čo ma to stálo? Päťdesiat korún! A pritom nový škrečok stojí iba dvadsať!“ Takto nahlas rozumovala jedna babka v čakárni u lekára. Cenové relácie naznačujú, že to bolo asi pred ôsmimi rokmi, ale úsmevná príhoda mi prišla na um pre analógiu so synovými patáliami s Nokiou 6300.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Na úvod musímpoznamenať, že to nie je rozmaznané dieťa s drahým mobilom na krku, alepomaly 25-ročný, zodpovedný, na zmeny pracujúci mladý muž. Písal som mu nadruhý koniec Trnavy včera medzi dvoma výpadkami internetu cez ICQ. Nakoľko ajjemu nedávno T-Com inštaloval internet a Magio, chcel som vedieť, či aj onmá podobné problémy. Má, navlas rovnaké, a takisto ako mne, ani jemu sa z firmy za predajnekvalitného tovaru za cenu dobrého doteraz nik neospravedlnil, Hneď tam volala dozvedel sa, že ide o globálnu poruchu v Trnave, ale prečo,dokedy..., to sa nedozvedel.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

No syn máo problém viac. V júli minulého roku si v trnavskej eseročke CartelMobile Communications, ktorá je partnerskou predajňou akciovky T-Mobile, kúpilNokiu 6300 v hodnote 6490 Sk, presnejšie podpísal zmluvu na paušál 55 a viac a doplatil2990 Sk. Po mesiaci užívania mobilu tento začal blbnúť. Po stlačení niektorejčíslice sa na displeji objavil znak z inej sady. Reklamáciu predajňauznala a mobil poslala do bratislavskej eseročky Mobil ASK Slovakia.Problém odstránili výmenou chybného bga dielu. Nokia bežala ako hodinky, ale(zhodou okolností?) znovu iba mesiac. Okrem zbláznených číslic a znakov užnešlo ani prehrávanie, napokon vôbec nič. Tentoraz predajňa skúsila inéhobratislavského opravára, CMS Central Mobil Servis, ktorý určil diagnózu: Neuznaná záručná oprava z dôvoduzasiahnutia kvapalinou – oxidácia v oblasti klávesnice. Oprava možnávýmenou základnej dosky v cene 8000 Sk (!!!). Za túto prácu sizaúčtovali iba 184,87 Sk, celkovo, aj s DPH – rovných 420.

SkryťVypnúť reklamu

Netuším, koľkosi zaúčtoval za prehliadku pokazenéhoškrečka veterinár. Ale hlavne, že ho opravil, aj za dva a pol násobok jehonadobúdacej ceny. Babke by sa ozaj oplatilo čím skôr kúpiť nového. No narozdiel od škrečkov – cena elektroniky ide rapídne dolu – tento mobil z druhejruky má hodnotu asi 4000 Sk. Čo s ním? Synátor sa ešte pokúsilreagovať tým, že prizve inšpekciu, reakciou boli dve SMS-ky, aby navštívilpredajňu za účelom prešetrenia, no už teraz v piatok mu zavolali, že aj ichdruhý technik si vie poruchu mobilu vysvetliť iba podtečením klávesniceneznámou kvapalinou (čo iné, ale syn akékoľvek mechanické poškodenie zo svojejstrany vylučuje, a čuduje sa, že pri prvej oprave nič také nezistili). Vrajmu zostáva už len zohnať si a (dobre) zaplatiť súdneho znalca. Ak zistíiné a uzná odôvodnenosť reklamácie, potom synovi vrátia peniaze. Poradil sommu, že keď nabudúce nepôjde Magio, mohli by si k nemu z JOJ-ky odskočiťkriminalisti z C.S.I., ktorí budú určite nestranní a nezaujatí.Zatiaľ je Lacko v patovej situácii a mobil pochovaný v originálnombalení. Ako nový.

Ladislav Šebák

Ladislav Šebák

Bloger 
  • Počet článkov:  169
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Optimista bez dlhodobých plánov, s očakávaním, čo prinesie zajtrajšok, šok, šok, šok... Zoznam autorových rubrík:  Trnava dnes a kedysiTrnava 20. storočiaTrnava 21. storočiaHistóriaFotky z balkónaDetiFikcieLumpáreňSpomienkyDedkove spomienkyTrampingVeselé historkyÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu