Tomi Horváth
Politika Otvorený list poverenému ministrovi vnútra – stacionárne radary
Otvorený list predsedovi vlády poverenému vedením MV SR Ľudovítovi Ódorovi vo veci systému stacionárnych radarov.
Otvorený list predsedovi vlády poverenému vedením MV SR Ľudovítovi Ódorovi vo veci systému stacionárnych radarov.
Začiatkom tohto týždňa boli zverejnené informácie o možnom sprísnení epidemiologických opatrení v najbližších dňoch. Prečítajte si môj návod ako na to v deviatich vetách.
Tento mail s mojimi pripomienkami k návrhu novely zákona o ochrane nefajčiarov som poslal pani poslankyni Cséfalvayovej a pánom poslancom Fedorovi a Krajčímu. Názor si urobte sami.
Dnes iba krátko o klimatickej úzkosti, ktorú prežívam v poslednom období a to predovšetkým pri sledovaní médií a názorov viacerých verejne aktívnych jednotlivcov.
Dňa 11.3.2017 o 13:00 sa na Námestí SNP v Bratislave konalo zhromaždenie antifašistov s účelom blokácie pochodu neonacistov. Na tomto zhromaždení zaznelo viacero príhovorov ku ktorým sa chcem vyjadriť.
Kto bude ďalším prezidentom USA a prečo by nás to vôbec malo zaujímať? Na prvú časť tejto rečníckej otázky Vám neviem odpovedať. Viem len vysloviť moje odhady. Odpovedať na druhú časť otázky je síce možné, ale vôbec nie jednoduché.
10. Marec 2012 je zdanlivo obyčajný dátum. Pre Slovensko, ale aj pre mňa je však špeciálny. Nielenže budú predčasné parlamentné voľby, ale prvýkrát mi bude dopriate sa ich zúčastniť. Možno je to nevhodné v súčasnej spoločenskej a politickej situácii, ale priznám sa vám, že sa na to veľmi teším. Preto som sa rozhodol, že sa s vami dneska podelím o svoju radosť, ale aj o svoje obavy.
V posledných dňoch a týždňoch sa nám toho stalo naozaj požehnane a mne to predsa len nedá sa nevyjadriť. Nebojte sa nebudem „analyzovať“ všetko od eurovalu po parlamentný bufet. To už predo mnou urobili mnohý. S väčšou či menšou kvalitou bolo rozpitvané snáď už všetko. Ja by som sa chcel skôr zamerať na ľudskú stránku vecí a trochu nazrieť do budúcnosti.
Už pár dní rozmýšľam nad tým, ktorá z európskych krajín z bankrotuje kvôli neschopnosti naďalej financovať svoj dlh v dobe neustáleho sa zvyšovania rizikových prirážok a úrokov. Nie je to jednoduchá otázka keďže odpoveď na ňu nezávisí len od ekonomických faktorov, ale v istej miere aj od európskych politikov. Napriek tomu sa na ňu pokúsim odpovedať.
Otázka ktorú si kladie väčšina, ak nie všetky demokratické štáty sveta je kde sú hranice demokracie a slobody. Mali by sa moderné demokracie uberať cestou uvoľňovania právnych noriem alebo skôr k ich sprísňovaniu? Odpoveď je veľmi ťažká. Nedá sa exaktne povedať či by mal platiť jeden alebo druhý model. Ku každej demokracii treba pristupovať individuálne a zistiť potreby obyvateľstva(Áno narážam tým na rozdiel medzi bývalým západným a východným blokom). Hranice treba určiť hlavne v rizikových oblastiach ako extrémizmus, drogy, trh... Pokúsim sa na problém rozobrať a ukázať svoj pohľad na vec.
Slovensko-Maďarsky problém sa ťahá už viac ako tisíc rokov a jeho koniec je stále v nedohľadne. Aké je riešenie tohto problému. Niektorý tvrdia, že riešenie je v Európskej integrácii. Iný majú ten názor, že treba s Maďarskou republikou viesť konštruktívny dialóg, ktorý by tento problém vyriešil. A potom je tu skupina radikálov, ktorý sú podotýkam na oboch stranách pomyselnej barikády, zastávajúca názor, že tento tisíc rokov trvajúci spor sa vyrieši jedine vojensky. Aj kvôli tým to ľuďom a hlavne kvôli aktuálnosti tohto problému som sa rozhodol napísať článok v ktorom chcem v krátkosti zmapovať históriu tohto konfliktu, prezentovať názory ľudí na neho a tiež môj názor.