Varíme s Medveďom - Karé s orientálnou šošovicou - nízkosacharidová mňamka

Tak si myslím, milí moji, že by aj Vám po sviatkoch príšli vhod nejaké sýte, ale na sacharidy chudobnejšie jedlá...

Varíme s Medveďom - Karé s orientálnou šošovicou - nízkosacharidová mňamka
Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

A práve toto je taká typická ukážka jedla nenáročného na čas i financie, v ktorom nie je po múke ani stopy a sacharidy sa skrývajú v ďaleko menšej miere len v šošovici. Jedlo je málo tučné, zato však priam kypí bielkovinami.

A ešte upozornenie všetkým náruživým umývačom riadov. Na záver umývate jednu panvicu a dosku na krájanie. :) :) :)

Potrebujeme: Na 4 poriadne porcie asi 1kg karé, 0,5 kg šošovice, 3 cibule, 3-4 strúčiky cesnaku, olej, kúsok zázvoru a jedlo dochutíme čiernym korením, kurkumou, rímskym kmínom a len zľahka posolíme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Karé nakrájame na plátky. Každý jemne posolíme a okoreníme. Môžeme ale nemusíme naklepať.

Obrázok blogu

Zoberieme vhodnú panvicu s pokrievkou. Nalejeme do nej trochu oleja. Dobre vytneme plameňu na sporáku, panvicu ohrejeme a jednotlivé plátky karé dobre opečieme z každej strany. Pekne dohneda.

Zoberieme jednu cibuľu, očistíme, nakrájame a na zvyšku výpeku ju pekne dohneda orestujeme. Pridáme 2 - 3 decká vody, prevaríme a vložíme do nej plátky karé. Prikryjeme a dusíme na miernom plameni cca 40 minút. Občas premiešame, ak je potrebne, chrstneme ešte trochu vody.

Mäsko opatrne vyberieme a odložíme. Zoberieme ďalšie dve cibule, očistíme a nakrájame, podobne 4 strúčiky cesnaku očistíme a nakrájame na kúsky. A pekne ich nasypeme do šťavy z mäsa. Pridáme lyžičku kurkumy, pol lyžičky rímskeho kmínu a lyžicu nastrúhaného zázvora. Podľa potreby dosolíme. Prevaríme. Pridáme šošovicu a všetko prehrejeme. Doplníme vodou, aby bola šošovica prekrytá. Prikryjeme pokrievkou a dusíme do mäkka. Pozor, striehneme na množstvo tekutín. Občas odokryjeme a ak treba, tekutinu dolejeme, ale nie priveľa, aby nám vo finále nevznikol prívarok. Vznikol prívarok? Nevadí! :) Budete mať prívarok s karé.

SkryťVypnúť reklamu

A viete čo? Jediný olej v celom jedle je ten, ktorý sme pridali do panvice na začiatku, tak sa poobzeráme, či sa nik nepozerá a do hotovej šošovice vmiešame tridsať gramový 'plátoček' masla na zjemnenie.

Je super, takáto voňavá, sýta a chutná šošovica.

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Dobrú chuť od Medveďa

Roman Dulgerov

Roman Daniel Baranek

Roman Daniel Baranek

Bloger 
  • Počet článkov:  646
  •  | 
  • Páči sa:  426x

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu