Atómové hodiny, dôkaz Einsteinových nezmyslov.

Kyvadlové hodiny tiež kmitajú a tiež vysielajú svoje elektromagnetické spektrum, ale o veľmi veľkej dĺžke, takže to kyvadlové spektrum nie sme schopný uvidieť  v škále viditeľného svetelného spektra a na viac pri pohybe kyvadlových hodín ide o veľmi malý a nestály zdroj kmitov. Takže kyvadlové hodiny by sa na meranie presného času nehodili. Ibaže kyvadlové hodiny sa riadia takými istými fyzikálnymi princípmi a zákonmi, ako kmitanie atómov, ale aj kmitanie ich elmag. spektra, čím nám umožňujú lepšie pochopiť sekundárne (Einsteinove) fyzikálne argumenty, ktorých pravdivosť spočíva na vysokej presnosti marenia času, presnejšie povedané na vysokej presnosti chodu atómových hodín.

Písmo: A- | A+
Obrázok blogu

  aaaa aaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa aaaaaaaaaa

Atómové hodiny, dôkaz Einsteinových nezmyslov.

aaaaa aaaaaaaa  aaaaaaaa 

O

pec na vytápění césia

 S

třídící magnety

V

recipient vakua

 M

zastínění mu-kovem

H

dutinový rezonátor

 W

zařízení na střídání paprsků

C

cívka vytvářející homogenní magnetické pole

 A

detektor

aaaa Atómové hodiny, alebo molekulové hodiny sú doteraz najpresnejšie hodiny, ktorých základom je stála oscilácia (kmitanie) molekúl alebo atómov vhodnej látky, napr. plynového amoniaku , na vlnovej dĺžke 1,259 9 cm.   Elektromagnetické vlnenie vyžarované týmito stálymi osciláciami má malú amplitúdu , preto sa nimi riadi chod silnejšieho, ale menej stáleho zdroja oscilácií, ako je kremenný oscilátor.

Atómové hodiny sú zdokonalené kremenné hodiny , kontrolované frekvenciou vhodnej (stálej) molekulovej alebo atómovej spektrálnej čiary .

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak sa získa kmitanie zachovávajúce si vysokú stálosť kmitočtu . Kmity sa prenášajú na mechanizmus ukazujúci čas a sú veľmi stále. Atómové hodiny zmenia svoj chod o 1 sekundu asi za 1 000 rokov, udávajú atómový čas , možno nimi kontrolovať nerovnomernosť rotácie Zeme .

Prvé atómové hodiny vynašiel roku 1946 W. Libby (USA). Atómové céziové hodiny vynašli L. Essen a J. Parry (Spojené kráľovstvo).

Stručne povedané, v atómových hodinách, pomocou vhodného zariadenia sledujeme stálosť elektromagnetického, či svetelného spektra, ktoré v atómových hodinách generujú určité atómy, či molekuly.   Čím má pozorované spektrum žiarenia menšiu vlnovú dĺžku, tým je chod atómových hodín presnejší.

SkryťVypnúť reklamu

Takže základným slovom atómových hodín je slovo kmitanie. Zmenu chodu atómových hodín teda môže narušiť iba taká príčina, ktorá je schopná zmeniť vlnovú dĺžku kmitania atómov a tým následne aj vlnovú dĺžku ich spektrálnych čiar. (Čo je jedno a to isté.)

A teraz vráťme sa ku kyvadlovým hodinám.

Kyvadlové hodiny tiež kmitajú a tiež vysielajú svoje elektromagnetické spektrum, ale o veľmi veľkej vlnovej dĺžke, takže to kyvadlové vlnové spektrum nie sme schopný uvidieť v škále viditeľného svetelného spektra a na viac pri pohybe kyvadlových hodín ide o veľmi malý a nestály zdroj kmitov.

 Takže kyvadlové hodiny by sa na meranie presného času nehodili.

SkryťVypnúť reklamu

Ibaže kyvadlové hodiny sa riadia takými istými fyzikálnymi princípmi a zákonmi, ako kmitanie atómov, ale aj kmitanie ich elmag. spektra, čím nám umožňujú lepšie pochopiť sekundárne (podružné Einsteinove) fyzikálne argumenty, u ktorých experimentálny dôkaz ich pravdivosť spočíva, je závislý na vysokej presnosti marenia času, presnejšie povedané na vysokej stálosti počtu kmitov spektra atómov, čiže na vysokej presnosti chodu atómových hodín.

 Aké fyzikálne zákony platia na pohyb kyvadla v gravitačnom poli.

Kyvadlové, ale aj pružinové hodiny, využívajú na svoj chod gravitačné zrýchlenie Zeme (g = 9,81m.cec-2 ).

SkryťVypnúť reklamu

Zmenu ich chodu preto môže ovplyvniť v prvom rade veľkosť gravitačného zrýchlenia, toho ktorého gravitačného poľa, alebo zmena veľkosti zrýchlenia priamočiarej zrýchlenej sústavy. 

Čim by bolo gravitačné zrýchlenie sústavy silnejšie, tým by sa amplitúda kmitov kyvadla i pružiny zmenšila a súčasne zrýchlila.  

Dalo by sa povedať, že v gravitačnom poli s vyššou intenzitou, (s väčším gravitačným zrýchlením (g)) kyvadlové a pružinové hodiny by ukazovali rýchlejšie plynutie času, presnejšie povedané, hodinové ručičky ciferníka kyvadlových a pružinových hodín, v silnejšom gravitačnom poli, točili by sa rýchlejšie, z čoho potom fyzika usudzuje, že v silnejšom gravitačnom poli (podľa kyvadlových a pružinových hodín) plynie čas rýchlejšie.  

Keď pripustíme, že fyzikálne zákony ktoré platia tu na Zemi, musia platiť bez výnimky aj na všetky hmotné telesa rovnako, potom musíme chtiac, nechtiac predpokladať aj to, že čo platí na kyvadlové hodiny tu na Zemi, to musí platiť aj na atómové hodiny tu na Zemi.

No ibaže tak myslí iba normálny človek, ktorého ešte profesori fyziky nedokázali sfetováť na školách a univerzitách SR (Eisteinovými, ale aj Newtonovými) relativistickými nezmyslami.

Jedným z relativistických nezmyslov patriacích do danej kategórie fyzikálných heréz, je napríklad aj to, (podľa údajne slávnej Einsteinovej obecnej teórie relativity) že tie zákony fyziky ktoré platia na pohyb kyvadla gravitačnom poli Zeme, neplatia na pohyb atómov a ich spektier v atómových hodinách na Zemi.

Podľa Einsteinových fyzikálnych kecov, čím je intenzita gravitačného poľa väčšia, (silnejšia) tak tým sa pomalšie pohybujú (pomalšie kmitajú) atómy v atómových hodinách a tým pádom aj kmitočet spektra týchto atómov sa predlžuje ( posúva sa k červenému okraju spektra).

Inými slovami povedané, podľa Einsteinových relativistických kecov, v silnejšom gravitačnom poli atómové hodiny idú (mali by ísť, sú povinné ísť) pomalšie. Z toho potom Einstein usúdil, že v silnejšom gravitačnom poli čas plynie pomalšie.

Z Einsteinových úvah následne plynie, že na pohyb kmitov atómov v atómových hodinách tu na Zemi, platí nielen iná, ale na viac aj úplne opačná fyzika, ako na pohyb kyvadlových a pružinových hodín tu na Zemi.

Z Einsteinových úvah následne plynie, že v materiálnej prírode existujú rôzné, ba až antagonisticky opačné časy.

Na akceptovanie týchto Einsteinových nezmyslov je potrebný poriadne silný žalúdok, alebo strata zdravého rozumu.

Je smutne sledovať krčovité experimentálne dokazovanie pravdivosti Einsteinovej obecnej teórie relativity pomocou popierania základných zákonov fyziky.

Tvrdenie, že atómové hodiny idú v silnejšom gravitačnom poli pomalšie, nielen že odporuje zákonom fyziky, ale dokazuje aj to, že experimentálne dôkazy Einsteinových kecov stoja na vode, lebo hodiny ktoré idú v silnejšom gravitačnom poli pomalšie sú zlé hodiny.

To sú hodiny ktoré ignorujú zákony fyziky (čiže ide o hodinársky šmejd).

Snaha za každú cenu klamať ľudstvo Einsteinovými antifyzikálnymi nezmyslami, je až zarážajúca. K tomu majú poslúžiť aj čoraz komplikovanejšie atómové hodiny, ktorých presnosť má ohúriť ľudstvo do takej miery, aby ono sa už nezaujímalo o princíp chodu takýchto hodín, ale aby tie hodiny iba obdivovalo.  

Pravda je taká, že vplyvom narastania intenzity gravitačného poľa, chod akýchkoľvek hodín sa zrýchľuje, takže pomocou normálnych hodín, Einsteinova obecná teória relativity dá iba sa vysmiať a nie potvrdiť.

Tvrdenie fyzikov, že pomocou veľmi presných atómových hodín sa Einsteinova obecná teória relativity potvrdila, je totálne klamstvo, ktorého jediným cieľom je obhájiť neobhájiteľné za každú cenu.

Tvrdenie fyzikov, že pomocou veľmi presných atómových hodín sa Einsteinova obecná teória relativity potvrdila, je kolosálny celosvetový podvod páchaný na ľudstve a to za finančnej podpory všetkých vlád štátov na Zemi.

Ide o štátmi financovaný podvod na ľudstve.

Následkom vyučovania Einsteinových nezmyslov na školách a univerzitách SR, vytvorila sa armáda fyzikálnych feťákov, ktorí už sú drogovo závislí na Einsteinových bludoch  a tak, aj keď oni majú možnosť diskutovať s normálnym človekom na tému neplatnosti Einsteinových kecov, tak oni v tej diskusii predkladajú iba samé vulgarizmy najhrubšieho zrna, ktoré s danou fyzikálnou témou nemajú nič spoločného.

Kde niet ničoho, tam ani čert neberie.

  To sú konkrétne duchovné obete Einsteinových bludov, ktoré zo svojej závislosti na tých relativistických bludoch sa už nedajú vyliečiť.  

  Nezabudnite sledovať nasledujúcu živú diskusiu o neplatnosti jedného zákona prírody, ktorá vypovedá o zhubnom vplyve štátom platených a aj Ústavným súdom ochraňovaných  učiteľov fyziky, ako aj fyzikov ponevierajúcich sa relatívnym pohybom a bezcieľne v budovách SAV, na myslenie nimi ovplyvnených občanov SR. 

  http://blog.sme.sk/diskusie/1714658/1/Novy-clanok-3-newtonov-zakon.html    jaray.alexander@centrum.sk

Alexander JÁRAY

Alexander JÁRAY

Bloger 
  • Počet článkov:  344
  •  | 
  • Páči sa:  12x

Quod licet JÁRAY - ovi, non licet bovi.„Čo je dovolené JÁRAY - ovi, nie je dovolené volovi.“ Zoznam autorových rubrík:  Kvantová matematikaO zločinoch vedcovKde neplatia zákony fyzikySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,072 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Marcel Rebro

Marcel Rebro

141 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

90 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

299 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu