
Keď som na svojej E-mail ovej adrese dostal odkaz od neznámeho pána, v ktorom mi písal, že on by rád so mnou viedol polemiku o obsahu kategórii nula a nekonečno, potešil som sa a na oplátku som ho požiadal, aby on nezaujato, konštruktívnou kritikou, posúdil moje články na blogu.sme.sk.
Pán sa mi obratom ozval a napísal toto: O čo sa vy usilujete, to slušnou formou robí pán xy na uvedenej web. adrese. Ja som si tú doporučenú web adresu vyhľadal a zistil som, že uvedený pán už 26 rokov prezentuje svoju myšlienku, ktorá má poprieť relativitu pohybu hmoty, síce veľmi slušnou formou, ale bez zjavného náznaku akéhokoľvek úspechu.
Predmetný pán (iba inžinier) na 26. stránkach formátu A4 opisuje svoju myšlienku pomocou nim substituovaným, novým matematickým aparátom, ako aj pomocou 16 dimenziálnej teórie strún.
Predmetný pán (iba inžinier) svoju myšlienku opisuje síce veľmi slušnou, ale nikým, ani ním samým nepochopiteľnou formou, takže ani odborná ani laická verejnosť nie je schopná na jeho matematicko - fyzikálne argumenty reagovať.
Môj názor na predmetného slušného inžiniera, zhrnul som do nasledovného záveru: Každá teória (slušná, či neslušná), ktorú nepochopí priemerne vzdelaný človek za časový interval, za ktorý on vydrží stáť na jednej nohe, je bludná teória.
Teóriu doporučeného pána nepochopí priemerne vzdelaný človek ani za jeden uhorský rok, a preto ona musí byť bludnou, i keď slušne bludnou teóriou.
K posúdeniu, či k pochopeniu pravdivosti či bludnosti niektorých matematických operácii vyučovaných na školách a univerzitách celého sveta, teda aj v Českej republike nestačí ani doba 5. rokov, ktorú študenti strávia na vysokých školách a univerzitách.
A tak niektoré zjavne bludné matematické teórie, i bez pochopenia ich zmyslu a poslania, študenti škôl a univerzít na celom svete musia považovať za pravdivé, i keď oni sú od pravdy na sto palestínskych honov vzdialené.
Aby študenti stredných a vysokých škôl na celom svete, i v Českej republike vedeli rýchle a účinne posúdiť bludnosť, či pravdivosť, toho ktorého vyučovaného matematického aparátu, ktorý im bezočivou drzosťou vnucujú bludy šíriaci bodoví a diferenciálni matematici, odvolávajúc sa na svoju výnimočnú matematickú genialitu, odvolávajúc sa na svoju genialitu najväčšieho matematika všetkých čias, vypracoval som (svoj vlastný) nasledovný :
"JÁRAYov Detektor matematických klamstiev",
pomocou ktorého dá sa ja za dobu, pri ktorej priemerne vzdelaný človek vydrží stáť na jednej nohe, odhaliť bludnosť akéhokoľvek matematického aparátu, akejkoľvek matematickej operácie vyučovanej na školách a univerzitách celého sveta, teda aj Českej republiky.
JÁRAYov "Detektor matematických klamstiev" je nasledovný: x 2 / x 3 = x 4 / x 5 ;
Vzhľadom na nevhodný spôsob grafickej úpravy
"Detektor matematických klamstiev"
je znázornený hore uvedenou nevýraznou rovnicou medzi dvoma podielmi.
Keď každého člena JÁRAYovho detektora matematických klamstiev upravíme pomocou jedného a toho istého matematického aparátu, jednej a tej istej matematickej operácie (napríklad, keď každého jedného člena daného detektora, derivujeme, integrujeme, umocníme, logaritmujeme....) a po tej operácii členov detektora vydelíme podľa predpisu, potom ak ten matematický aparát je pravdivý, tak po tých reálnych matematických operáciách dostaneme rovnosť medzi hodnotou na pravej strane detektora s hodnotou na ľavej strane JÁRAYovho detektora matematických klamstiev.
Keďže diferenciálny počet je bludný počet, túto realitu odhaľuje:
"JÁRAYov detektor matematických klamstiev"
nasledovným spôsobom.
A. Ak každého člena detektora x 2 / x 3 = x 4 / x 5
osobitne derivujeme, dostaneme hodnoty:
B. Funkcia x2 po derivácii má hodnotu 2x;
C. funkcia x3 po derivácii má hodnotu 3x2;
D. funkcia x4 po derivácii má hodnotu 4x3;
E. funkcia x5 po derivácii má hodnotu 5x4;
Ak tieto hodnoty vsadíme do
JÁRAYovho detektora matematických klamstiev
tak dostanem nasledovný tvar predmetného detektora: 2x / 3x 2 = 4x 3 / 5x 4 ;
po úprave dostávame: 2 / 3x = 4x 2 / 5x 3 ;
po ďalšej úprave dostávame: 2 / 3x = 4 / 5x.
No a takáto rovnosť je bludná rovnosť, čiže je to nerovnosť, s čoho plynie, aj to, že derivácia funkcii v diferenciálnej matematike je bludná matematická operácia a následne aj to, že sama diferenciálna matematika je jeden horibilný blud.
Ak každého člena detektora x 2 /x 3 = x 4 /x 5
integrujeme osobitne a získané hodnoty dosadíme do:
JÁRAYovho detektora matematických klamstiev
dostaneme tiež bludnú rovnicu, čím sa dokazuje, že aj integračný počet je v skutočnosti matematickým klamstvom, lepšie povedané horibilným matematickým bludom.
Z uvedenej aplikácie:
JÁRAYovho "Detektora matematických klamstiev"
jednoznačne vyplýva, že derivační, ako aj integračný počet je matematický blud, ktorý sa nesmie beztrestne vyučovať na žiadnej škole či univerzite na celom svete, ako aj v Českej republike.
Tento matematický blud je potrebné nahradiť JÁRAYovou „Kvantovou matematikou“.