ako aj o okolnostiach ktoré sprevádzajú aplikáciu Ústavy SR v súčasnej každodennej spoločenskej praxi.

Ľudstvo od svojho zrodu snažilo sa žiť v zhode s takými spoločenskými zákonmi, ktoré by mu zabezpečili bezpečný život v spravodlivej spoločnosti a ktoré by zabránili vzniku spoločenských kríz, spoločenských rebélii, či vojen.

Obsah týchto zákonov ľudstvo odvodzovalo jednak z opakujúcich sa javov a zákonitostí v spoločnosti, ako aj v materiálnej prírode.
Autoritu týchto zákonov ľudstvo opieralo o videnia a proroctvá, na to od prírody výnimočne nadaných (vyvolených) jedincov spoločnosti (prorokov a mesiášov).
(U Židov to bol Mojžiš, ktorý zvestoval jeho národu 10 božích zákonov (prikázaní), ktoré mu Boh daroval vryté do dvoch hlinených tabúľ.)

Argumentom hodnovernosti, Pravdivosti, či oprávnenosti týchto spoločenských zákonov, bola iba silná viera ľudí v ich božský (mýtický) pôvod, ako aj strach ľudí z božieho trestu za ich prípadné porušenie.
Keďže v mnohých (vo väčšine) prípadoch trest za porušenie, aj tých 10. božích zákonov, od Boha Neprichádzal, viera v ich božský pôvod sa časom zredukovala iba na presvedčenie, že aj tých 10 božích prikázaní pochádza iba od človeka (iba od Mojžiša), pričom akceptácia týchto zákonov je výlučne vecou dohody medzi členmi spoločnosti.

Z toho dôvodu spoločnosť musela porušovateľov spoločenskej dohody (porušovateľov spoločenských zákonov, ako aj porušovateľov 10. božích prikázaní) trestať sama a to orgánmi štátnej moci na to zvlášť vytvorenými.
Medzi ne patria súdy, prokuratúra a polícia. (Plus platení informátori, donášači (Judáši), neskôr tajné služby.)
Keďže súdy, prokuratúru a políciu tvoria tak isto iba od prírody (biologickými - animálnymi) pudmi obdarení ľudia z mäsa a kostí, dodržiavanie spoločenskej dohody, dodržiavanie zákonov štátu, (bolo, je a vždy bude) viac závislé na ich osobných záujmoch, na ich podmienených pudoch, ako na striktnom dodržiavaní litery spoločenskej dohody, ako na striktnom dodržiavaní zákonov a Ústavy štátu.

Aby sa vylúčila možnosť stáleho a jednostranného výkladu spoločenskej dohody (zákonov) jednými a tými istými persónami orgánov štátnej moci (aby sa vylúčilo znova odsúdenie syna božieho trestom smrti), zaviedol sa do spoločnosti inštitút demokratických (všeľudových, tajných a rovných) volieb, v ktorých väčšina členov spoločnosti môže iba Anonymným hlasovaním (bez použitia násilia) Vymeniť neželané persóny v štátnych orgánoch.
Demokratickým inštitútom (demokratickými voľbami) má spoločnosť možnosť zmeniť nie len obsah spoločenskej dohody, čiže základné (údajne stále a nemenné) zákony spoločnosti, ale môže zmeniť aj obsah 10 Božích prikázaní, ba čo viac, môže zmeniť aj samotnú Ústavu demokratického štátu, dokonca môže zmeniť aj samotný charakter štátu.
(Môže vytvoriť aj Nový štát s úplne novou Ústavou.)

Aby v demokratickej spoločnosti nenastala medzi občanmi kontinuálna (plynulá) nálada na zmeny Ústav štátov, v súčasnosti je ľudská spoločnosť vedená k tomu, aby Ústavy štátov (aj Ústavu SR) mystifikovala, považovala za niečo sväté, za niečo nedotknuteľné, za niečo abstraktné, preto stále a nemenné, za základný (existenčný) zákonom štátu, za (do tvrdej skaly - žuly vyrytý) zákon všetkých zákonov štátu (+ Hmoty, + Priestoru, + Času).

Nedostatok (slabosť) inštitútu demokracie spočíva v tom, že jej základné, Ústavné zákony nemajú oporu v žiadnych stálych a nemenných a preto objektívne existujúcich Etalónoch, čiže v pravdivých argumentoch prírody, ale iba v osobných (nízkych biologických, pudových a mocenských) záujmoch volených zástupcov ľudu a jedincov, ktorí tvoria štátne orgány. (Hlavne políciu, prokuratúru a súdy.)
Práve preto slobodné demokratické voľby (temer) nikdy neprinášajú spoločenskú (Ústavnú) zmenu, ale iba výmenu jedincov ovládajúcich mocenský aparát v štáte.
Snaha vymaniť obsah spoločenských dohôd (obsah Ústav demokratických štátov sveta) z náručia biologických a mocenských (pudových) záujmov jedincov a skupín pri moci, primäla určitú, logicky mysliacu (osvietenskú, materialistickú) intelektuálnu časť spoločnosti, hľadať a následne aj akceptovať také spoločenské zákony, také Etalóny, ktorých oporu by tvorili objektívne reálne, večne pravdivé, preto ani časom nemenné zákony, ktoré už ľudia za žiadnych okolností nedokážu zmeniť, o ktorých ľudia nemôžu rozhodovať v demokratických voľbách.
Za také zákony sa začali považovať zákony materiálnej prírody. (Konkrétne fyzikálne zákony, zákony relativistickej fyziky, zákony relatívneho pohybu matérie.)
Z materiálnej prírody, z fyzikálnych zákonov odvodené a následne definované spoločenské (Ústavné) zákony by už nemali (nesmeli) byť predmetom pochybnosti ich objektívnej pravdivosti a preto by ich obsah už nemal byť vecou spoločenskej dohody, potvrdenou výsledkami demokratických volieb.
Zmenu takej Ústavy by mohla vyvolať iba zmena prírodných zákonov, iba zmena definície Hmoty, Priestoru a Času.
(Iba nový Veľký Tresk, nový Big - Bang.)
(Podotýkam, že súčasná relativistická fyzika zatiaľ Nepozná žiadnu hodnovernú definíciu Času.)
O pravdivosti či užitočnosti týchto večných zákonov prírody, už by nemalo zmysel hlasovať v priamych a tajných demokratických voľbách, čím by samotný inštitút demokracie (slobodné voľby) stratil svoj zmysel a poslanie.
Pravdivosť takýchto Ústavných zákonov by si experimentálne mohol overiť hocikedy každý člen spoločnosti (občan) samostatne aj v jeho domácnosti.
Išlo o veľmi logický, priam až o revolučný intelektuálny počin, ktorý našiel pozitívnu (kladnú) odozvu u väčšine ľudstva na celom svete.

Tak vznikla nová spoločenská paradigma (nový model myslenia, nová ideológia) zvaná:
„Vedecký komunizmus“,
v ktorej rozhodujúce slovo mala materialistická príroda a jej zákony, čiže vedecká obec, (vedecký a historický materializmus) presnejšie fyzici, fyzika.
Ideológia "Vedeckého komunizmu," božie (metafyzické) zákony vysmieva(la).
Situácia v tejto veci určitý čas vyzerala tak, že ideológia „Vedeckého komunizmu“ zachváti v dohľadnom čase celý svet a následne odstráni všetky ľudské neduhy, ktoré ľudstvo sprevádzali pod vplyvom mylnej náboženskej viery (dogmy), v jeho viac tisícročných dejinách.
Ibaže tvorcov ideológie „Vedeckého komunizmu", ľavicových intelektuálov, ateistických materialistických filozofov (stručne neznajbohov), ani vo sne nemohlo napadnúť, že obsah (štátom akceptovaných a vyučovaných) zákonov materiálnej prírody, že obsah fyzikálnych zákonov Nie je objektívne reálny, nie je absolútny, nie je nemenný, nie je stály, čiže nie je Pravdivý, ale že aj obsah prírodných, čiže fyzikálnych zákonov je iba výsledkom vzájomnej Dohody (tajného hlasovania) pudových fyzikov (z mäsa a kostí).
Ibaže tvorcov ideológie „Vedeckého komunizmu", ľavicových intelektuálov, materialistických filozofov (stručne neznajbohov), ani vo sne by nenapadlo, že aj fyzikálne zákony sú v skutočnosti iba fyzikálnymi Dogmami, fyzikálnymi bludmi.
Ibaže tvorcov ideológie „Vedeckého komunizmu", ľavicových intelektuálov, materialistických filozofov (stručne neznajbohov), ani vo sne by nenapadlo, že zákony prírody sú podmienene iba zorným Uhlom pohľadu fyzikov na ne.
Ibaže tvorcov ideológie „Vedeckého komunizmu", ľavicových intelektuálov, materialistických filozofov (stručne neznajbohov), ani vo sne by nenapadlo, že zákony prírody videné očami fyzikov z rôznych strán, z rôznych uhlov pohľadu a z rôznych vzťažných sústav,
javia sa vždy rôzne, nikdy nie rovnako, nikdy nie zákonito, čiže sa javia stále (furt) ináč, nie deterministický!!!

A tak sa stalo, že vznikom revolučnej ideológie „Vedeckého komunizmu“, ľudstvo sa razom dostalo z kaluže do blata.
To preto, lebo iba slepou akceptáciou spoločenskej dohody fyzikov, na relatívne pravdivý obsah prírodných zákonov, čiže iba slepou akceptáciou fyzikálnych dogiem, (kompromisných dohadovaní fyzikov) ako objektívne pravdivých prírodných zákonov, ľudstvo razom zlikvidovalo inštitút Demokracie, čiže ľudstvo sa zbavilo možnosti "hovoriť" do spoločenských vecí (výsledkami demokratických volieb), ale ako náhradu za to nezískalo možnosť (demokratickými voľbami) spochybniť pravdivosť fyzikmi prezentovaných, iba relativistických, čiže iba vzájomne dohodnutých fyzikálnych dogiem, čiže fyzikálnych bludov.
Tým pádom ľudstvo stratilo možnosť kontrolovať a kritizovať nie len činnosť štátnych orgánov, ale aj činnosť (dogmatickej - bludnej) Relativistickej fyzikálnej vedeckej obce.
Pritom ľudstvo za tú nadšenú (ale neopodstatnenú) akceptáciu ideológie „Vedeckého komunizmu“, Nezískalo pravdivé, stále a nemenné prírodné zákony, ale iba (naničhodné pudové, iba medzi sebou dohodnuté) osobné dojmy a pocity fyzikov na zákony materiálnej prírody, ktoré oni po vzájomnej dohode (po vzájomných kompromisných ústupkoch) Sformovali do ich spoločnej interpretácie a následne – svojvoľne povýšili na (relativisticky) pravdivé fyzikálne (prírodné) zákony, v skutočnosti na fyzikálne dogmy, na kolosálne bludy a nezmysly.

Z hore uvedených dôvodov vo vede neexistuje (nie je štátom - spoločnosťou platená) Kritická opozícia. Veda ako jediný štátny inštitút je absolútne autonómna, "absolútne slobodná", čiže nekritizovateľá a preto nie je ani kontrolovateľná. Ale zato s Bezočivou drzosťou si nárokuje finančné prostriedky na je vydržiavanie spoločnosťou.
Vedu tvorí iba jednotne, (šablónovito, paradigmatický, na centrálny príkaz) konajúca masa štátom platených, logického myslenia neschopných jedincov, omieľajúcich predom dohodnuté (vedecké) dogmy, vedecké mantry.
Veda svoju opozíciu ignoruje tým, že ju označuje za jedincov veci neznalých, za laikov, ako aj za duševne narušených jedincov.
Súčasná relativistická veda je jednoznačne Fašistická, čiže autoritárska, centrálne, direktívne riadená, preto zákonito vývoja neschopná.
Všetko zlo v ľudskej spoločnosti pochádza, pramení z vedcami dohodnutých dogiem, konkrétne z relativistických fyzikálnych bludov, začínajúcich super fyzikálnym bludom zvaným Big Bang.
(Veľký Tresk, vznikol z ničoho, nikde a nikdy. To preto, lebo pred veľkým treskom ešte nebola hmota, ani priestor a preto ani čas.)

Logicky mysliaca intelektuálna časť ľudstva, nemala ani hmlistého tušenia o tom, že tie zákony fyziky, ktoré sa (aj) v zmysle Ústavy SR Beztrestne vyučujú na školách a univerzitách SR, ako pravdivé zákony prírody, sú iba fyzikmi dohodnuté prírodné zákony (že sú to iba ľudské dogmy - ľudské bludy), ktoré s objektívne reálnymi zákonmi materiálnej prírody Nemajú nič spoločného a že práve preto aplikácia ich obsahu v spoločenskej praxi je (a bude) pre ľudstvo omnoho viac škodlivá, ako akceptovanie výsledkov demokratických volieb nových (nevedeckých, iba pudových) jedincov v orgánoch štátnej moci.
(Že nevedecká demokracia je omnoho lepšia, ako Vedecký komunizmus.)

Zhubné následky akceptácie fyzikálnych dogiem (fyzikálnych zákonov splodených vzájomnou dohodou medzi fyzikmi) v spoločenskej praxi, konkrétne vo Vedecko - komunistickej (relativistickej, beztriednej) spoločnosti, nedali na seba dlho čakať.

V roku 1989 paradigma, ideológia „Vedeckého komunizmu“, zrútila sa na celom svete ako hrad z kariet a jej návrat si ľudstvo už neželá.
Ibaže Kardinálny problém ľudstva spojený s nemožnosťou vlastniť dokonalé spoločenské zákony Trvá aj naďalej, lebo relativistická fyzikálna vedecká obec na celom svete, Má možnosť naďalej (aj po Nežnej revolúcii) prezentovať (učiť) svoje relativistické fyzikálne dogmy - bludy, svoje vzájomné fyzikálne dohody, ako objektívne Pravdivé zákony prírody a preto spoločenskovední filozofi, iba z týchto Bludných, dohodových, relativistických prírodných zákonov, iba z fyzikálnych dogiem, iba z týchto fyzikálnych bludov, majú možnosť odvodzovať (zákonito) iba Bludné spoločenské zákony.
Najväčší fyzikálny blud, ktorý fyzici šíria (učia) na školách a univerzitách (celého sveta) spočíva v ich tvrdení, že základná forma existencie matérie, čiže jej pohyb, nie je objektívne dokázateľný, (že pohyb matérie objektívne Neexistuje, Že pohyb matérie je iba vzťažná očná (sveteľná) Ilúzia pohybu matérie) lebo rôzna rýchlosť pohybu matérie (rôzne veľká hybnosť matérie) nevyvoláva v matérii žiadne (rôzne veľké, preto merateľné) fyzikálne zmeny.
Tento fyzikálny blud vedie aj súčasnú (vedecky sa tráviacu) vedeckú obec k akceptácii toho korunovaného nezmyslu, že každé materiálne teleso nachádza sa naraz v jednom čase a v jedom objeme priestoru, v troch diametrálne, až antagonisticky rôznych pohybových stavoch.
Podľa toho (údajne super geniálneho) dohodového fyzikálneho bludu, (čiže podľa Einsteinovej Všeobecnej Teórie Relativity pohybu matérie) matéria nachádza sa: (1.) v nehybnom stave, (2.) súčasne sa nachádza aj v stave rovnomerného (zotrvačného) pohybu, (3.) ale aj v stave zrýchleného pohybu (voľného pádu) a to naraz v jednom čase a na jedom mieste priestoru, čiže na jednom mieste povrchu Zeme (bez toho aby sa matéria pohla z jedného miesta na povrchu Zeme).
Preto sa relativistickí fyzici dohodli na tom, že keď oni tieto tri (diametrálne až antagonisticky rôzne) pohybové stavy matérie Nevedia od seba experimentálne, pomocou meracích prístrojov rozlíšiť, tak vtedy je potrebné spoločne proklamovať, že oni sa od seba ani Nedajú experimentálne (vedeckou metódou) odlíšiť.
Obsah tejto dohody je obsahom Einsteinovej Všeobecnej Teórie Relativity pohybu matérie.
Táto ich (tajná) dohoda časom sa premenila na ich prísny Zákaz (tabu) experimentálneho overovania a dokazovania rozdielu medzi nehybnosťou a pohybom matérie.
Táto ich (tajná) dohoda sa časom premenila aj na automatické Odmietnutie akceptovať akékoľvek výsledky merania, ktoré by rozdiel medzi nehybnosťou a pohybom matérie exaktne dokazovali.
Výsledky takých meraní, relativistickí fyzici považujú za urážku ich osobnosti!?!? (Za spochybnenie ich spôsobu myslenia, čiže za spochybnenie ich paradigmy, no hlavne Za spochybnenie ich zdravého rozumu.)
Preto tento bludný a veľmi zhubný záver fyzikálnej obce, pretavený do ideológie "Vedeckého komunizmu", do budovania (utopickéj) relativistickej, Beztriednej spoločnosti, (Odporujúcej objektívne existujúcim prírodným zákonom) Otravuje ľudskú spoločnosť aj v súčasnosti a to vo forme filozofických dogiem - bludov Ľavicového Liberalizmu, ktoré okrem iného považujú dokázateľne nelegálnych a preto trestuhodných porušovateľov zákonov, konkrétne porušovateľov hraníc cudzích štátov, čiže nelegálnych imigrantov, v skutočnosti bezočivých votrelcov, za rovnako právoplatných členov spoločnosti, akými sú zákonití občania štátov (EU).

Bývalý prezident USA, Ronald Regan, raz povedal:
"Komunistické ideály beztriednej spoločnosti, môžu sa do USA dostať iba v rúchu (šatách - uniforme) ľavicového liberalizmu."
Iba pomocou Charty ľudských práv, ale bez žiadnych ľudských Povinností.

Na veci je zaujímavé to, že aj samí votrelci tvrdia to, že oni nie sú povinní dodržiavať zákony štátu (EU), ktorý im dal azyl, ako aj občianstvo a sociálne výhody, lebo zákony toho štátu (EU) sú pre nich iba bezcennou dohodou medzi smrteľnými ľuďmi a nie zákony akceptujuce zákony prírody (v ich poňatí, nie sú to zákony Alhove).
Aj samí votrelci tvrdia to, že dogmy ľavicového liberalizmu, ktoré im dávajú možnosť beztrestne prekračovať štátne hranice aj (EU) a nakoniec aj sociálne výhody ostatných zákonitých občanov štátu (EU), nepochádzajú z mentálneho defektu ľavicových liberálov, ale zo zákonov prírody, čiže zo zákonov Alahovych.
Takže dá sa povedať, že votrelci formálne majú pravdu, ale obsahovo pravdu nemajú, lebo objektívne reálne zákony prírody, nie sú Alahovymi zákonmi!!!
Alah o objektívne reálnych zákonov prírody nič nevedel (pokiaľ žil v podobe Mohameda)!
Následne je možné konštatovať, že ani akceptáciou Alahových zákonov by sa ľudská spoločnosť nevymanila so svojich súčasných a stále narastajúcich problémov.
Jedinou možnosťou zmeny smerovania ľudstva, na jeho ceste k beztriednej spoločnosti, čiže k seba záhube, je náprava (Odstránenie) tu uvedených dohodových (iba na oko) vedeckých dogiem - bludov, ktoré tvoria iba vzájomne dohody fyzikov na obsah prírodných zákonov, ale v žiadnom prípade Netvoria objektívnu realitu materiálnej prírody.
Moja snaha experimentálne, čiže vedeckou metódou odhaliť a následne aj odstrániť bludný obsah (iba) vzájomných dohôd fyzikov na zákony prírody, odhaliť zhubný obsah vedeckých dogiem,
je cieľavedomo Blokovaná ako štátnymi orgánmi SR, tak aj samotnou relativistickou vedeckou obcou, ale aj novinárskou obcou a to na veľkú škodu občanov SR, ako aj celej ľudskej spoločnosti.
Preto fyzikálne bludy, vytvorené iba vzájomnou dohodou fyzikov, Škodia občanom SR, ako aj ľudskej spoločnosti aj naďalej, pričom Sú obsiahnuté aj v každej demokratickej Ústave štátov na Zemi (preto aj v Ústave SR) a to okrem iného aj tým, že dovoľujú beztrestne financovať Zločin šírenia vedeckých bludov), (aj) Fyzikálnym ústavom SAV, v zmysle Ústavného zákona o finančnej podpore slobodného (nekontrolovateľného) vedeckého výskumu.

Vážení občania SR!
Keď zajtra, 1. 9. 2018, v deň Ústavy SR budete si chcieť uctiť (pre vás svätú) Ústavu SR, majte na pamäti to, že žiadna ústava na svete nie je svätá, preto ani Ústava SR nie je svätá.
Obsah ústavy SR je iba vecou spoločenskej dohody medzi občanmi SR, pričom Ústava SR na viac bola prijatá nedemokraticky, nezákonne, bez možnosti vyjadrenia sa občanov SR k jej obsahu v referende.
Ale aj túto, nezákonne prijatú Ústavu SR, je možné vôľou väčšiny občanov SR zmeniť pri každej možnej príležitosti už aj preto, lebo Ústava SR obsahuje okrem iných veľmi zlých zákonov, aj veľmi zlý zákon o finančnej podpore šíriteľov dohodových fyzikálnych dogiem - bludov, ktoré sú Beztrestne vyučované na školách a univerzitách SR, ako pravdivé zákony prírody, ktorými sú bezbranní študujúci občania SR na školách a univerzitách SR podvádzaní, klamaní.

Vážení občania SR!
Súčasne Vás uisťujem, že v boji proti (štátnymi SR orgánmi chráneným) šíriteľom dohodových prírodných dogiem, proti šíriteľom prírodných nezmyslov, proti Štátom plateným (ale netrestaným) bludárom v SAV, ako aj v školstve Nepoľavím, majúc na zreteli Váš prospech z poznania objektívne reálnych (nie iba z poznania relatívnych, iba dogmatických, iba iluzorných) zákonov prírody.
Ostávam s úctivým pozdravom:
Generalissimus Reálnych Vied
GRSc. Alexander JÁRAY.

(Tento prejav sa priebežne zdokonaľuje.)