Egoizmus, samota a právo na lásku

Môj obľúbený klasik mi to povedal len nedávno. Ľudia sa nerozchádzajú preto, aby boli sami. Reagoval tak na moje posledné snahy, či skôr chytania sa britvy. Zrazu som mala ostať sama. Tento múdry človek mi povedal ešte čosi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Niekoľko krát mi povedal, že sa musím prestať správať ako ohrdnutá milenka a otvoriť svoje veľké hnedé oči niečomu novému. Zatiaľ to ešte nejde. Ale späť k téme. Silu týchto slov a ich pravdivosť nepochopí niekto, kto sa naozaj takto nesklamal.

Ak vás niekto opustí, väčšinou to nie je preto, že chce byť sám. Človek ako bytosť spoločenská potrebuje niekoho, kto bude pri ňom stáť. Preto sa niekedy môžete dopočuť od svojej priateľky niečo ako: "Nemôžem povedať, že ťa nemám rada, len momentálne chcem byť s ním. Vraví, že ma miluje."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Takto sa dostávame do zakliateho kruhu tých čo milujú a tých, ktorí sa snažia rozširovať rady tých, ktorí milujú ich. Otázne je, kde je právo. Môže človek opustiť niekoho kto ho miluje, aby sa začal milovať s niekým iným? Samozrejme že môže. V láske je dovolené všetko, okrem pocitu samoty.

Mirka Polohová

Mirka Polohová

Bloger 
  • Počet článkov:  282
  •  | 
  • Páči sa:  22x

Píšem o tom, čo vidím, čo cítim a keď mi je dobre, tak nepíšem takmer vôbec. Zoznam autorových rubrík:  Čriepky detstvaCooltúraZamyslime saSúkromnéNezaradenéNa poslednej strane

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

91 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
INEKO

INEKO

117 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu