Jediné číslo

Hodinu sa márne snažím dostať do kúpeľne. A to si chcem len prsty namočiť a pretrieť oči. Naberiem glg vody a prešpricujem si zuby od pečiva. Ani sa nemusím utierať, prehrabnem sa mokrými rukami vo vlasoch a hneď som aj očesaný.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

„Už ideeem!“ – cvakne zámka (prečo sa zamkýna – večná záhada) a v šesťdesiatkachdverách sa zjaví moja štyridsať päťka. Nie policajná, táto je nebezpečnejšia. Po mojom minútovomrituáli sa nabúrame v kuchyni pri káve.

„Ideš?“ – nečaká na odpoveď a priblíži sa na dostrel, naobjatie. Nikdy nezačne prvá, ale za tie roky poznám jej reč tela. Pritlačím si juk sebe voľnou rukou, v druhej mám šálku. Ona ma obvinie oboma.

„Aspoň si sa mohol navoňať“ – spustila starú pesničku. „Je tomoderné a ženám sa to páči.“ Odvetím žartom: „Tak ja budem míňať drahúvoňavku, aby ju druhí zadarmo čuchali. Keď, tak si ňou pretriem len nozdry.“„Somár!“ Vie, že mňa neprerobí, ale svoje si musí povedať. A je rada, žesi neholím nohy a hruď.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Akoby vedela, na čo myslím, privinula sa viac. Ako pacient v kómesom preletel tunelom spomienok. V milisekunde som neuvidel len posteľové scény,ale kúpeľové, kuchynské, plážové... Kedy sme vlastne spolu spali ostatný raz?Vybavia sa mi Vianoce a Dolce&Gabanna z Turecka , potom Vianocepredtým, to sme sa dohodli, že si nekúpime nič, ale aj tak mi dala nejakéhoHuga Bossa, od cigánok, rok predtým Bellagio... Mám to všetko v zásuvke, originálzabalené (keby som sa teraz nepozrel, ani neviem, ako sa to volá).

V poslednom čase, keď sme už konečne sami, zrazu niet na niččas. Keď boli deti doma, potili sme sa pod paplónom, zadržiavali dych.Hovorila, ako voniam. Od Alpy? Dal som si na kocke cukru. Nie, somárik, voniaštak mužne, a snažila sa uchopiť a stisnúť moje bicepsy. Oj, to jedávno.

SkryťVypnúť reklamu

„Už musím letieť. Mám všetko?“ – hodím rečnícku otázku, ale aj takodpovie: „Okrem rozumu.“ Vyprevádza ma k dverám, idem ju bozkať nanamaľované ústa, natrčí namejkapované líce. „A zavolaj mi.“ „Načo?“ „Len tak.“

Kým zídem dolu výťahom, mám vyťukané L U B I M * T A !V rýchlej predvoľbe mám len jediné číslo a meno - maminka.

Ladislav Šebák

Ladislav Šebák

Bloger 
  • Počet článkov:  169
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Optimista bez dlhodobých plánov, s očakávaním, čo prinesie zajtrajšok, šok, šok, šok... Zoznam autorových rubrík:  Trnava dnes a kedysiTrnava 20. storočiaTrnava 21. storočiaHistóriaFotky z balkónaDetiFikcieLumpáreňSpomienkyDedkove spomienkyTrampingVeselé historkyÚvahySúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu