Stresy a nálezy

Písmo: A- | A+

Poznáte to, kým človek niečo nájde, poriadne sa pri tom vystresuje. Teda aspoň ja určite.

Našťastie mám Micku. Ona mi vždy povie, kde je to, čo hľadám. Neviem prečo mám niekedy problém nájsť to, čo hľadám, aj keď to mám "rovno pod nosom".

Ja skúšam veci vačšinou tvrdohlavo, po svojom, ťažšie. Niekedy sa mi to oplatí, inokedy nie.

Keď som prišiel do Londýna, chodil som peši, neskôr autobusom, dnes sa vyvážam na aute. Keď som chodil peši, bol som nervózny, lebo ma stále boleli nohy a bol som unavený. Autobusy vždy meškali a keď prišli, tlačenica to istila. Bol som stlačený a nervózny. V aute je fajn, akurát by to bolo niekedy rýchlejšie ísť peši. Už len pri predstave prechádzky v daždi ma bolia nohy. Idem teda autom, meškám a kto ma čaká, je nervózny.

Príkladov by bolo neúrekom. Stres a nervy naše každodenné. Buy one, get one free. Život je zmena, zmena sú nervy.

A ja som si na začiatku článku myslel, že som to našiel. Ostanem už navždy bez stresu. Kdeže.

Často počúvam príbehy iných a akosi sa v nich nachádzam. Iní ľudia, tie isté skúsenosti. Poznanie sa prenáša z príbehov a generácií, človek sa učí. Presne tomu som nikdy nechcel veriť, človek sa naozaj učí celý život., soľ je nad zlato, ženy, naozaj všetky, sú z inej (mačacej?) planéty, vzťah na diaľku nemôže fungovať dlho, láska môže bolieť, samota je nebezpečná a Češi nás proste vždy porazia!

Človek hľadá odpovede, nachádza len stres. Toto keby som vedel pred pätnástimi minútami, nehľadal by som zázračnú formulku, systém, recept na život bez stresu.

Zlyhal som. Ľudstvo je odsúdené na život s vysokým krvným tlakom. Podčiarknuté, s troma výkričníkmi.

Proste som dostal hlad. A bolo po teórii pohody. Nič asi nie je (pre chlapa určite) také bolestivé, ako nemať jedlo (možno nemať sex je tiež ťažké). Nebol som na nákupe a teraz budú určite veľké zácpy. Už sa vidím nadávajúc každému chodcovi, dívajúc sa na každého, akoby mi zjedol večeru.

No nič. Ešte chvíľu bude trvať, kým na to prídem. Život bez stresu, to sa musí dať. Potom vám o tom napíšem. Rozmýšľam však, bude ale potom život stále taký krásny? Predstava, že sa nemusím čas od času udobrovať s Mickou, že už nikdy neprehýrim peniaze určené na niečo iné, že si riadne neulavím, keď mi niekto vbehne do cesty (a je menší), že bude vždy krásne počasie a neustále dostatok času a, že sa riadne prejem niečim ťažkým a nezdravým?

Kdeže.


Skryť Zatvoriť reklamu