Tomáš Mikloško
Čo sa dá robiť, aby sa spoločnosť aspoň trochu upokojila
Alebo čo by sa po pokuse o atentát na premiéra malo diať, ale zatiaľ sa to nedeje.
Generalista a občasný bloger. Veľa čítam a po dlhšom čase som sa rozhodol, že niečo napíšem zas aj sem. Väčšinu starých článkov som vymazal, niektoré témy spracujem nanovo. Za občasné gramatické a štylistické chyby sa ospravedlňujem. V článkoch nikdy nepíšem o konkrétnych ľudoch, snažím sa upozorňovať na javy v spoločnosti a všeobecne prítomné vzorce správania sa. Zoznam autorových rubrík: Vzťahy , Javy v spoločnosti, Vzorce správania sa, Vnútorný svet, Hranice, Nezaradené, Súkromné
Alebo čo by sa po pokuse o atentát na premiéra malo diať, ale zatiaľ sa to nedeje.
Alebo text aj o tom, prečo je lepšie niektoré veci nechať v ríši fantázie.
Článok, v ktorom prinášam môj pohľad na rozšírený spoločenský jav
A niekoľko dôvodov, prečo vyhľadávame vzťahy s ľuďmi, ktorí nie sú schopní dať nám to, čo chceme.
Žijeme v dobe, kedy má čoraz viac ľudí dojem, že svet sa načisto zbláznil a rútime sa veľkou rýchlosťou nevedno kam.
Čo sú to vlastne hranice a načo nám slúžia? Článok o tom, prečo je nevyhnutné žiť autenticky, aby sme našli svoje miesto vo svete a získali späť stratenú sebadôveru.
Tvorivosť býva všeobecne definovaná ako schopnosť vytvárať niečo nové a hodnotné zo starého. Svet sa ustavične vyvíja, napreduje, a je teda prirodzeným javom, že tradičné spôsoby myslenia sú postupne transformované.
Nežiadúce konflikty sú prirodzenou súčasťou ľudského života. Pôvodcami prehnaných reakcií sú potlačené emócie, preto je potrebné učiť sa prijímať zodpovednosť za svoje správanie a následný vplyv na ostatných.