Anna Zemanová
Politika Nechceme žiť Putinovskú víziu sveta
Putinovská vízia sveta, plná hnevu, strachu a nenávisti sa, žiaľ, pomaly zamiešala aj medzi nás.
... aby Slovensko zostalo krásnou krajinou s bohatými prírodnými zdrojmiPoslankyňa NR SR, členka Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie; tímlíderka pre životné prostredie strany SaS Zoznam autorových rubrík: Súkromné, Nezaradené
Putinovská vízia sveta, plná hnevu, strachu a nenávisti sa, žiaľ, pomaly zamiešala aj medzi nás.
Narazili na statočnosť Ukrajincov bojujúcich za svoju slobodu.
Pred pár dňami bol medzinárodný deň lesov. Internetom už dlhšie kolujú znepokojivé fotografie vyholených slovenských plání, kde kedysi býval hustý les. Výrub sa stupňuje, a rovnako aj hnev verejnosti.
Je neprijateľné, aby sa partička na ministerstve hrala na záchrancu a svojvoľne rozhodla o opatreniach , ktoré bez oponentúry vybrala ako najlepšie sanačné opatrenie pre Vrakuňsku skládku.
V utorok bude mať Slovensko historickú príležitosť stať sa civilizovanou krajinou v oblasti ochrany zvierat. Parlament bude hlasovať o zmene Občianskeho zákonníka, vďaka ktorej zviera viac nebude vecou, ale cítiacou bytosťou.
Písal sa rok 1986. V regióne Hauts de France po dlhých 120 rokoch ukončili ťažbu čierneho uhlia. Zdalo sa, že to bude koniec – baníkov, ich rodín, celých generácií, ktoré ťažba živila.
Samotné ministerstvo, ktoré zákon kritizuje, dodnes nepredložilo žiaden návrh zákona, ktorý by problematiku riešil, hoci dávno vedia aj o petícii za nový zákon o ochrane zvierat, ktorá má už viac ako 80 tisíc podpisov.
Pán premiér, musíme len zomrieť a všetko ostatné je na nás. Viete, že kvôli peniazom balených do alobalu v okrese Prievidza je oveľa vyššia chorobnosť na nádorové ochorenia?
Z rozpočtu kapitoly životného prostredia nevidno žiadnu víziu, žiadne napĺňanie akčných plánov. Alebo žeby to bolo z dôvodu, že ministerstvo životného prostredia ich ani nemá ?
Klimatická dohoda z Paríža je výzvou pre celý svet, vrátane Slovenska. Zmena klímy, to je fakt, a to nejde len o otepľovanie krajiny, ale o celý rad rôznych zmien, postupných ale i náhlych s ťažko predvídateľnými následkami.
Čo je viac, naše prírodné bohatstvo, liečivé pramene, alebo zisk skupiny zahraničných investorov? Komu vlastne patrí naša krajina?
Povodne, zmena klímy, dopady na životné prostredie a zdravie obyvateľstva aj toto sú dôsledky nezákonného využívania kvalitného dreva na spaľovanie v elektrárňach.
Niekto vníma les ako výrobný prostriedok na získanie suroviny dreva na rôzne účely a iný zas ako ekosystém.
Návrh Programu starostlivosti o les pre lesný celok Lesy SR na území Vodárenského zdroja Karlova Ves – ostrov Sihoť je typickým príkladom, ako to v našej spoločnosti nefunguje.
Vážený pán minister Solymos, nastúpili ste na ľad zo striedačky, na ktorej sedeli doteraz len Maďari, zástupca SNS a Smeru.
Je pekné potľapkať sám seba po pleci, avšak spackané zákony a vágny postoj rezortu k zásadným problémom, ktorých riešenia by mohli priniesť skvalitnenie životného prostredia na Slovensku, by si zaslúžili väčšiu dávku sebakritiky.
Bratislavská župa bude hospodáriť s novým Programovým rozpočtom. Kľúčovým bolo zahrnutie Akčného plánu a odpočtu priorít do programového rozpočtu úpravy merateľných ukazovateľov.
Milióny eur rozdal minister Žiga na Veľké upratovanie Slovenska. Takmer najväčšia dotáciu, 101 tisíc eur dostala obec Šterusy s 504 obyvateľmi z Trnavského kraja. Dotácia tvorí viac ako 54 % jej bežných príjmov v roku 2014.
Most mal zrelých 40 rokov, avšak jeho stav mal porušenú statiku a hrozilo jeho zrútenie už pri prejazde jedného 3,5 t vozidla.