Greenpeace Slovensko
Dosť plynu na zimu? To má byť všetko, pán minister?
Naozaj by nám malo po tejto správe odľahnúť?
Greenpeace je nezisková mimovládna organizácia ochrancov životného prostredia aktívna vo viac ako 50tich krajinách sveta. Aby sme si zachovali stopercentnú nezávislosť, neprijímame dary od vlád, priemyslu či politických strán. Nenásilnou a kreatívnou formou protestu upozorňujeme na problémy životného prostredia, klimatickej krízy a na tých, čo ich spôsobujú. Lebo naša planéta potrebuje ochranu. Zoznam autorových rubrík: Nezaradené, Súkromné
Naozaj by nám malo po tejto správe odľahnúť?
Už šiesteho júla sa bude na pôde EÚ hlasovať o tom, či bude fosílny plyn a jadro zaradené medzi “zelené” investície.
Nad zdražovaním plynu nevyhráme, musíme hľadať iné riešenie. Také, ktoré využijeme nielen teraz, ale aj v budúcnosti.
Budúci mesiac vyvrcholí diskusia o znižovaní emisií EÚ do roku 2030. Vláda Igora Matoviča sa bude podieľať na finálnom rozhodnutí o tom, či sa druhá najväčšia ekonomika na svete rozhodne pre cieľ v súlade s odporúčaniami vedcov.
V prípade aktivistov a aktivistiek Greenpeace začal konať Obvodný banský úrad v Prievidzi pre podozrenie z priestupku. Existujú obavy z predpojatosti a podali námietku zaujatosti.
V dňoch od 23. do 26. mája budú ľudia v celej Európskej únii hlasovať za členov a členky budúceho Európskeho parlamentu. Tu sú tri dôvody, prečo by sme mali ísť všetci voliť.
V nedeľu organizujem spolu s ďalšími matkami Rodičovský pochod za klímu. Za budúcnosť našich detí a ich detí. Budem rada, keď všetci prídete.
Čo vám prvé napadne, keď si vybavíte v mysli Európsku úniu? Brexit? Sloboda pohybu? Európska dlhová kríza? A čo tak ochrana životného prostredia?
O odvahe a slobode aktivistov a aktivistiek Greenpeace, ktorí poďla Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne nespáchali žiadny trestný čin.
V týchto týždňoch sa na vládnej úrovni dokončuje finálna podoba dokumentu s názvom Akčný plán transformácie regiónu Horná Nitra. Ten má za cieľ nastaviť budúce smerovanie doposiaľ tradične baníckeho regiónu.
Minulý rok slovenská vláda schválila dokument tvz. nového všeobecného hospodárskeho záujmu. Tento dokument obsahuje viaceré nedostatky a ani zďaleka neznamená últlm uhlia na Slovensku. Zhrňme si ich teda podrobnejšie.
Je to týždeň, čo sme zverejnili, že v sedimentoch vodných tokov, kde HBP vypúšťa odpadové vody, sú vysoké hodnoty arzénu. Ohlasy verejnosti nás motivovali priblížiť podrobnosti, ktoré sa do médií - tlačovej správy - nezmestili.
Greenpeace Slovensko si s agentúrou Median SK posvietili na problém s ťažbou a spaľovaním uhlia. Konečne vieme, čo si Slováci a Slovenky myslia o uhlí. Otázkou zostáva, prečo takýto prieskum doteraz neexistoval.
Uhoľná spoločnosť Hornonitrianske bane Prievidza, a. s. (HBP) sa už dva roky snaží otvoriť ďalšie, 12. ťažobné pole. Pre obyvateľstvo a životné prostredie hornej Nitry by to znamenalo jedno nepodarené sci-fi.
Od 1. septembra doplácame za nekvaliltné uhlie ešte viac ako predtým. Zvýšený doplatok vyvolal verejnú diskusiu aj u verejných činiteľov. O tom podstatnom, o zdraví, sa však nehovorí.
Pred troma dňami zverejnili TV JOJ a TV Markíza informáciu o liste, ktorý dostali od baníka pracujúceho v hnedouhoľnej bani Nováky. Baník v liste informuje, že za areálom bane vzniká obrovská halda nebezpečnej uhoľnej hlušiny.