Martin Majzlan
Potulky Madagaskarom II (+hádanka na konci článku)
Článok je voľným pokračovaním projektu Voda pre Madagaskar a popisuje našu 1000 km dlhú cestu po Madagaskare.
Som človek, ktorý by rád precestoval celý svet, a spoznal ho taký aký skutočne je. Rád športujem, rád jem a nedokážem oddychovať. Stále musím niečo robiť, zamýšľať sa, hľadať, objavovať, a niekedy mám pocit, že mi jeden život stačiť nebude. Preto sa snažím nestrácať čas, ale využiť ho tak dobre, ako len viem. Zoznam autorových rubrík: Gruzínsko, Afrika, Európa - štáty EÚ, Kirgizsko, Maldivy, Slovensko, Uzbekistan, Jordánsko, Nepál, Severná Amerika, Nový Zéland a Polynézia, Nezaradené, Súkromné
Článok je voľným pokračovaním projektu Voda pre Madagaskar a popisuje našu 1000 km dlhú cestu po Madagaskare.
Článok je voľným pokračovaním projektu Voda pre Madagaskar a popisuje našu 1000 km dlhú cestu po Madagaskare.
Sny sa môžu stať skutočnosťou. Nič však nie je zadarmo. Treba mať odhodlanie, dôveru v správnu vec a aj štipku šťastia.
Exotický ostrov, ktorý sa stal svedkom neskutočnej ľudskej krutosti.
Nikdy by som neveril, že mi budú v horúcej Afrike drkotať zuby.
Pri potulkách svetom sa človek môže ocitnúť v rôznych nečakaných situáciách.
Masajovia sú považovaní za jeden z najdominantnejších kmeňov Východnej Afriky, a ich tradície pretrvávajú dodnes.
Legenda o Bludnom Holanďanovi je príbeh, ktorý je úzko spätý s najjuhozápadnejším bodom Afriky - Mysom dobrej nádeje. Miestom, kde sme ukončili našu viac ako 6000 kilometrov dlhú výpravu naprieč južnou Afrikou.
Oblasť južnej Namíbie je bohatá na výnimočné prírodné úkazy, ktoré sme navštivili pri presune od púšte Namib smerom k rieke Orange.
Aj v 21. storočí sa na určitých miestach našej planéty dejú zverstvá a praktiky ako za stredoveku. Zaplatiť životom či zdravím len preto, že je človek iný, vrhá na niektoré africké krajiny zlý tieň.
Miesto s magickou atmosférou, kde môžete zažiť jeden z najkrajších západov slnka na svete a v noci pozorovať dokonale jasnú oblohu plnú hviezd.
Na svete stále existujú miesta, ktoré nepatria ľuďom a príroda si v nich zachovala pôvodnú tvár. Takým miestom je aj Cape Cross.
Na našej ceste naprieč Afrikou sme sa zastavili aj pri najväčšom celistvom meteorite na svete. Viete ako vyzerá a kde sa nachádza? Pokiaľ nie, tak vám to prezradím v dnešnom blogu a dozviete sa možno aj čosi naviac.
Územie tak nebezpečné a nehostinné, že naháňalo po stáročia strach aj tým najskúsenejším námorníkom. Portugalci ho nazývali aj brána do pekla a mnoho z nich tu pri výpravách do Indie prišlo o život.
Naša výprava pokračuje na územie Krovákov, ktorí sú považovaní za jeden z najstarších národov na svete.
Občas nám príroda dovolí nahliadnuť hlboko do minulosti a to aj na miestach, kde by sme to vôbec nečakali.
Na cestách po svete človek zažije veľa dobrodružstiev, ale aj nečakaných situácií. Jedna z nich sa mi prihodila pri návšteve starej mamy bývalého najmocnejšieho muža našej planéty.
Národný park Etosha patrí medzi najstaršie a najznámejšie prírodné rezervácie, v ktorých môžete zažiť pravé africké safari. Stretnúť tu viete takmer všetky ikonické druhy zvierat, ktoré sú s čiernym kontinentom spájané.
Jeden z najkrajších prírodných divov sveta, patriaci k najvýhľadávanejším atrakciam v Afrike. Prirodný úkaz tvoriaci hranicu medzi Zambiou a Zimbabwe vyhľadávaný cestovateľmi z celého sveta.